Oyun İncelemeleri

Medieval Dynasty İnceleme

medieval dynasty incelemesi

Alanında benzersiz bir oyun ile tanışmaya hazır mısınız? Medieval Dynasty, orta çağda geçen harika bir konsepte sahip bir oyun. Daha önce bu tarz bir oyun oynamadığınıza eminiz. Çünkü hali hazırda bulunan oyunlar arasında böyle bir oyun henüz yapılmamıştı. Peki nedir bu oyun? Medieval Dynasty incelemesi ile oyun hakkında birçok bilgi edineceksiniz.

Oyunumuz adından da anlaşılacağı üzere orta çağda geçmektedir. Sürekli savaşlardan bunalan genç bir askerin artık o dönemki şehir hayatını bırakarak köye yerleşmesini konu almaktadır. Amcasının o diyarlarda zengin birisi olduğunu daha önce duymuştur. Ve onun yanında çalışmak istemektedir. Yola düştüğünde öğrenir ki amcası vefat etmiştir. Fakat yaşadığı köydeki halk karakterimizin amcasını çok sevmektedir.

Arkasında iyi bir hayat bırakan amcası sayesinde köylüler karakterimize teklif yapar. Diyarlarda çok boş toprak olduğunu ve isterse kendi yerleşim alanını kurabileceğini söylerler. Medieval Dynasty’de hikaye tam olarak böyle başlıyor. Birazda olsa anladınız değil mi olayı? Yoksa halen tam aklınıza yatmadı mı?

Medieval Dynasty İnceleme: Nasıl Bir Oyun?

Sakin bir hayatın geçtiği diyarlarda bize önerilmiş olan kendi yerleşkemizi kurmak üzerine yapılmış bir oyun. Elimizde bir balta bile olmadan başladığımız oyunda güzel bir yer seçiyoruz. Burada kendi köyümüzü kuruyor ve onu büyütmeye çalışıyoruz. Görevler yapıyor, ava çıkıyor ve malzeme topluyoruz. Oyun kendi dünyasına bizi o kadar hapsediyor ki..

Oyunda bir çok amaç mevcut. Kurmuş olduğumuz köyü büyütürken diğer köylerdeki insanlar ile aramızı iyi tutmak zorundayız. Çünkü aramızı iyi tuttuğumuz diğer insanları ileride kendi köyümüze katabiliriz. Hatta güzel bir bayan bulup onunla evlenebilir, çocuk dahi yapabiliriz. Sonuçta bir köy ağası olacağız değil mi? Aile olmadan, miras olmadan, çocuk olmadan bu mümkün mü?

Medieval Dynasty Grafikleri Nasıl?

Medieval Dynasty incelemesi yaparken belki de en çok övmem gereken konu grafikler. Oyundaki tasarım ve dokular gerçekten göze hitap ediyor. Belki de saatleri harcamamızın sebebi bu olsa gerek. Ağaçlar, yeşillikler ve eski tip evler. Tam olarak kafamızı buradan alıp o dünyaya götürmeyi başarıyor. Ama bu yeterli mi? Değil. Yapımcılarda bu durumun farkında ve oyunu sürekli geliştirmeye devam ediyorlar.

Erken erişimde olan bu oyun için yapımcı firma Render Cube topluluğun önerilerini dinliyor. Evet! Yanlış duymadınız. Topluluğun önerilerini dinliyor ve oyunu bu yönde şekillendiriyor. Oyun sürekli güncelleme alıyor ve hızlı bir şekilde gelişiyor. Yakın bir dönemde erken erişimden çıkıp yayımlanacağı konusunda da şüphem hiç yok.

Medieval Dynasty Fiyatı – Oyun Alınır Mı?

Medieval Dynasty inceleme rehberi yaparken şu ana kadar oyunu tamamen övdüğüme şahit olduğunuz. Fakat fiyat konusunda ne yazık ki aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Türkiye şartlarında tek kişilik bir oyun için oldukça yüksek bir fiyatı var. Steam’de şuan 89 ₺ olarak satışta. Erken erişimde olan bir oyunun bu kadar yüksek fiyatlarda satışta olması elbette üzücü. Durumu olanlar için normal bir satış fiyatı olsa da Türkiye’de bulunan oyuncu kitlesi için gerçekten yüksek bir fiyat. Ancak dilerseniz Xbox Game Pass aboneliği satın alarak oyunu çok daha uygun fiyata oynayabilirsiniz.

medieval dynasty fiyati oyun alinir mi

Çok oyunculu desteği olmasa da oynarken saatlerin nasıl geçtiğini fark etmeyeceğiniz bir yapım. Ayrıca konu ve konsept olarak da ne kadar özgün olduğunu birçok kez dile getirdim.

Oyunun Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/1129580/Medieval_Dynasty/

Medieval Dynasty inceleme rehberi için sona yaklaşırken genel bir özet geçmek istiyorum. Orta çağda hayatta kalma, inşa etme, karakter geliştirme ve üs kurma gibi kategorilerde bir oyun bulmak çok zor. Render Cube firması da toplulukla iç içe hareket ediyor. Eminim ki yakın zamanda oldukça güzel yerlere gelecek bu oyuna bakış açınız biraz daha değişti. Bütçeniz olduğunda satın alabilir ve oyunu oynadığınız süreçte fazlasıyla eğlenebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Oxygen İncelemesi
Oyun İncelemeleri

Oxygen İncelemesi

Oxygen incelemesi yaptığımız bu içeriğimizde oyunun tüm iyi ve kötü taraflarına değinmeye çalışacağız. Hayatta kalma ve şehir kurma kategorisinde yer alan Oxygen oyunu Turquoise Revival Games tarafından geliştirildi. Bir doğal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir