Big Ambitions İncelemesi

Big Ambitions İncelemesi

Big Ambitions, Hovgaard Games tarafından geliştirilen ve yönetim kategorisi altında büyük bir eksikliği giderecek oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça detaylı ayrıntılara sahip olması yönetim simülasyonlarını seven oyuncular için çok büyük bir artı diyebiliriz.

Amerika’nın New York şehrinde çıkacağımız bu yolculukta amacımız zengin olmak. Bu amaç doğrultusunda ise küçük işletmeler ile yola çıkıp işletlemelerimizi zincir haline getirmeye ve çeşitliliğini çoğaltmaya çalışıyoruz.

Big Ambitions

Uzun süredir bu tarz bir oyunun çıkmasını bekliyorduk. Özellikle yönetim simülasyonu altında çıkan oyunların amatör olarak geliştirilmesi bizi fazlasıyla üzüyordu. Daha iyi işler yapmayı başarmış bir firma tarafından Big Ambitions geliştirilince bu konuda fazlasıyla mutlu olduk.

Erken erişim olarak karşımıza çıkan bu oyunun yapımcı firmasını eminiz ki sizde yönetim oyunlarına tutkunsanız hatırlıyorsunuzdur! Hovgaard Games, daha öncesinde Startup Company oyunu ile karşımıza çıkmıştı. Yine erken erişim olarak karşımıza çıkan oyun sürekli geliştirildi ve sorunsuz bir şekilde tam sürüm olarak karşımıza çıktı. Eğer erken erişim oyunlarına ön yargınız varsa bu firma için yargılarınızı kenara bırakabilirsiniz. Çünkü kısa süre içinde oyunun gelişeceğini ve tam sürüme ulaşacağını hepimiz biliyoruz! Aynı zamanda oyunun geliştirme aşamasını takip etmek isterseniz “Big Ambitions Geliştirme Yol Haritası” bağlantısını kullanabilirsiniz.

Big Ambitions Nasıl Bir Oyun?

Big Ambitions tür olarak rol yapma ve yönetim kategorisine ait olan bir tycoon oyunu diyebiliriz. Oyunda 0 para ile başladığımız ve New York şehrine yeni taşındığımız bir senaryo mevcut. Bu senaryoda ise bizi yönlendiren ve bazı konularda yardımcı olan bir akrabamızda var. Onun yönlendirmesi ile beraber şehirde tutunmak ve büyümek için gerekli aksiyonları almaya başlıyor ve belli bir yaşantının içerisine giriyoruz.

Para kazanmak ve karnımızı doyurmak için küçük işlerde çalışabiliyoruz. Kendi işletmemizi açmak istediğimizde ise yeterli paramız yoksa bankadan kredi çekerek ilk dükkanımızı açabiliyor ve büyük bir serüvende ilk adımları atabiliyoruz. İşletmemizi yönetmek için kurslara dahil olabiliyor ve işletmemize personel aramak için işçi bulma kurumu gibi yerlerden faydalanabiliyoruz. Hani demiştik ya oyunun kategorilerinden bir tanesi rol yapma diye. İşte bu rol yapmayı tamamen hissetmek adına oyuna yüzlerce ekstra özellik eklenmiş!

Oyunun Optimizasyonu ve Grafikleri

Big Ambitions incelemesi hazırladığımız bu yazıda oyunun teknik kısımlarına fazla girmedik. Çünkü optimizasyon ve grafik olarak baktığımız zaman gerçekten iyi bir iş başarıldığını görebiliyoruz. Elbette zamanla çok daha iyi hale geleceğini unutmamak gerek. Oyunda kasma, takılma veya donma gibi problemler yaşamıyorsunuz.

Grafik olarak baktığımızda ise içinde bulunduğumuz haritada rahatlıkla dolaşırken ambiyansı yakalayabiliyoruz. Çok ekstrem bir sistem istemediğini de belirtmek gerekiyor.

Big Ambitions sistem gereksinimleri için ilgili yazıya bakabilirsiniz.

Türkçe Dil Desteği

Oyunun topluluk tarafından oluşturulan ve gayet anlaşılır Türkçe dil desteği mevcut. Eğer “Konsey” gibi Türkçe dil konusunda 2023 yılında ısrarlarınızı sürdürmeye devam ederseniz eminiz ki her oyun bu konuda adım atacaktır. Oyundaki Türkçe “AI” tarafından veya otomatik çeviri gibi değil. Birkaç ufacık hata dışında tamamı güzel bir Türkçe ile oluşturulmuş. O yüzden kafanızda soru işareti kalmasın!

Big Ambitions Alınır Mı?

Yapımcı firma Hovgaard Games hakkında düşüncelerimizi daha önce belirtmiştik. Bu yüzden bu firmadan kötü bir oyun beklemek iyi bir fikir olmayabilir. Zamanla gelişeceğini bildiğimiz bu oyun eğer sevdiğiniz bir tür ise kesinlikle almanızı tavsiye ediyoruz. Fiyatı ve birçok konuda cazip seçeneklere sahip bu oyun eğer ilgi alanınızda olmayan bir tür ise indirim zamanlarını bekleyip o zaman satın alabilirsiniz. Ama biz Oyuncu Konseyi olarak puanımızı olumlu yönde kullanıyoruz.

Big Ambitions Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/1331550/Big_Ambitions/
Oyunun İnternet Sitesi: https://www.bigambitionsgame.com/

Tüm yazıyı özetlemek gerekirse; Big Ambitions oldukça güzel bir yönetim ve rol yapma oyunu. Oyunun fiyatının gayet uygun olması dışında Türkçe dil desteği ve güzel bir geliştirici ekibi mevcut. Oyun sürekli gelişecek halde. Hem hikaye modu hem özel oyun modu olmak üzere 2 farklı başlangıç yapabilirsiniz. İş kolu anlamında ise yeni yeni şeyler eklenmeye devam ediyor. Kesinlikle şans vermeyi deneyin. Konsey iyi oyunlar diler!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Spacebourne 2 İncelemesi
Oyun İncelemeleri

Spacebourne 2 İncelemesi

Spacebourne 2 incelemesi içeriğinde sizlere oldukça farklı bir oyundan söz edeceğiz. Oyunun artıları ve eksilerini detaylıca ele alacak ve oyun hakkında bilmediğiniz veya duymadığınız birtakım bilgiler vereceğiz. Öncelikli olarak Spacebourne

Kaydır Gelsin!

En İyi İnternet Tarayıcıları

En İyi İnternet Tarayıcıları (2024)

Opsiyonların artmasıyla beraber en iyi internet tarayıcıları kullanıcılar için büyük bir soru işareti haline gelmeye başladı. İnsanlar alternatif tarayıcılar üzerindeki farklılıkları keşfettikçe hangi tarayıcıyı kullanmaları gerektiğini bilemez hale geldi. Bazı
FIFA 23 En İyi Sağ Bekler

FIFA 23 En İyi Sağ Bekler

FIFA 23 oyununda defans ağırlıklı taktikleri seven oyuncuların sayısı bir hayli fazla. Sadece kısa paslaşmalar ve iyi bir savunma ile rakibi yormak bazı durumlarda çok fazla işe yarayabiliyor. FIFA 23
Minecraft Arıcılık Nasıl Yapılır?

Minecraft Arıcılık Nasıl Yapılır?

Mojang Studios tarafından yapılan Minecraft, dünyanın en çok satan oyunu unvanını elinde tutmayı hala başarıyor. Her yıl düzenli olarak güncelleme alan oyuna yenilikler eklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sürümlerde oyuna eklenen
IRacing Sistem Gereksinimleri

iRacing Sistem Gereksinimleri

Yarış simülasyon oyunlarında vakit geçirmeyi seven oyuncular, iRacing ile birçok farklı türde aracı gerçekçi sürüş dinamikleriyle pistlerde deneyimleyebiliyor. Yüksek çözünürlüklü grafikler ve araç detayları oyunu çok daha eğlenceli hale getiriyor.
Valorant Rank Sistemi 2022

Valorant Rank Sistemi

Riot Games'in başarı ile yürüttüğü FPS oyunu olan Valorant sezonlarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Oyuncuların sürekli olarak kendisini geliştirmeye çalıştığı bu oyunda bildiğiniz gibi bir rütbe sistemi mevcut. Peki
Gas Station Simulator Sistem Gereksinimleri Nedir?

Gas Station Simulator Sistem Gereksinimleri Nedir?

DRAGO entertainment tarafından geliştirilen Gas Station Simulator için sistem gereksinimleri açıklandı. 2021 yılında piyasaya çıkan simülasyon oyunu bir anda popüler oldu. Oyunun popüler olmasının nedeni oldukça keyifli bir oynanışa ve
god-of-war-baslangic-rehberi

God of War Başlangıç Rehberi

God of War, Playstation platformunda çıkışını yaptığından beridir sahip olduğu dünyası ve dövüş sistemiyle oyuncuların gönlünü kazanmış durumda. Dövüş sisteminde sağladığı özgürlük oyuncuyu sıkmadan uzun süreler oyunda tutuyor. Ayrıca sahip

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir