Sistem GereksinimleriOyun Haberleri

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

resident evil village sistem gereksinimleri

Resident Evil serileri dünya çapında geniş kitleler tarafından severek oynanmakta. Ancak pandemi sürecinde bir çok yeni oyunun çıkış tarihi ertelendi. 2021 yılında çıkacak Resident Evil Village oyunundan yeni haberler gelmeye devam ediyor. RE hayranlarının merak içerisinde beklediği Resident Evil Village sistem gereksinimleri nihayet Steam sayfasında yayınlandı.

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

Capcom düzenlediği bir sunum ile yarım saat süren demoyu oyuncularla paylaşmıştı. Resident Evil Village, demonun ardından oyuncular tarafından olumlu yorum aldı. Hizmetçi karakterine hayat verdiğimiz oyunda grafik detayları oldukça etkileyici. Özellikle atmosfer sizi tam olarak olayın merkezine yerleştiriyor diyebiliriz.

Steam platformundan 279 TL karşılığında satın alınabilecek oyun için oldukça iyi grafiklere sahip diyebiliriz. Fakat oyunun çıkışına özel indirim gelir mi? orası meçhul. Burada önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var; fiyatın bu şekilde yüksek olması dolar kuru ile doğru orantılı. Oyunun hayranları ve oyuncuların merak ettiği Resident Evil Village sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-7500 yada AMD Ryzen 3 1200
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB VRAM yada AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM
  • DirectX: Sürüm 12

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i7 8700 veya AMD Ryzen 5 3600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX 5700
  • DirectX: Sürüm 12

Demo sürüm, grafik ve atmosfer kalitesinden de tahmin edilebileceği üzere minimum sistem gereksinimlerinin bu düzeyde olacağının sinyallerini veriyordu. Resident Evil Village oynamak için giriş seviyesi ve üzeri bilgisayarlar yeterli olacak gibi duruyor. Lakin oyunu sorunsuz oynamak için oyun ayarlarında ufak değişiklikler gerekecek.

Ayrıca geliştirici ekip oyunla ilgili ufak bir haber verdi. Capcom, oyuncuların 7 Mayıs’ta indirmeye başlayacağı Resident Evil Village için bu sistem gereksinimlerinin değişkenlik gösterebileceğini duyurdu. Ümit ediyoruz ki piyasada oyun olmamasından dolayı canı sıkılan oyuncular RE Village ile eğlenebilirler.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir