Hotel Magnate Sistem Gereksinimleri

Çok yakında piyasaya çıkacak olan Hotel Magnate oyunu için sistem gereksinimleri belli oldu. Bastion Interactive tarafından geliştirilen ve belli bir kesimin uzun süredir beklediği oyun olan Hotel Magnate sistem gereksinimleri konusunda oldukça güzel bir açıklama yaptı.

Indie bir yapım olarak görülse de konsept olarak simülasyon veya oyuncularının uzun süredir uzak kaldığı otel işletmesini konu alan oyun için sistem gereksinimleri oldukça güzel bir seviyede diyebiliriz. Ama önden belirtmekte fayda var. Henüz oyunun önerilen sistem gereksinimleri açıklanmadı. Bu durumun sizde hayal kırıklığı veya üzüntü yaşatmasını istemeyiz.

Hotel Magnate Minimum Sistem Gereksinimleri

Aşağıda her işletim sistemi için ayrı sekmelerde belirtmiş olduğumuz sistem gereksinimleri yapımcılar tarafından açıklanan resmi Hotel Magnate minimum sistem gereksinimleridir. Oyun Windows, OS veya Linux işletim sisteminde çalışmaktadır. Eski bir bilgisayara veya donanıma sahip olabilirsiniz. Ama donanımlarınız bu değerleri karşılıyorsa korkmaya hiç gerek yok. Oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Microsoft Windows Vista/7/8/8.1/10
İşlemci: 2.4 Ghz Çift Çekirdek İşlemciler

Bellek (RAM): 2 GB
Ekran Kartı: 512 MB
DirectX: 11

Depolama: 1 GB

İşletim Sistemi: Mac OS X 10.8+
İşlemci: 2.4 Ghz Çift Çekirdek İşlemciler

Bellek (RAM): 2 GB
Ekran Kartı: 512 MB
DirectX: 11

Depolama: 1 GB

İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04+
İşlemci: 2.4 Ghz Çift Çekirdek İşlemciler

Bellek (RAM): 2 GB
Ekran Kartı: 512 MB
DirectX: 11

Depolama: 1 GB

Hotel Magnate Nasıl Bir Oyun?

Hotel Magnate simülasyon veya yönetim kategorisine giren bir otel işletme oyunudur. Yeni açacağınız oteli dekore etmeli, personelleri işe almalı veya teknik olarak güzel bir yönetim sunmalısınız. Oldukça farklı bir konsepte sahip bu oyun Tycoon oyunları seven insanlar için kaçırılmaz bir fırsat olarak gösterilebilir.

Yapımındaki gecikme oyunun çıkış tarihini oldukça uzatmış durumda. Ama bu bekleyişin artık son durağına gelmiş bulunuyoruz. İçerisinde çok detaylı bir sistemi barındıracağı söylenen Hotel Magnate için forumlarda ve sosyal medyalardaki yorumlar ise gerçekten iç ferahlatıcı düzeyde. Bakalım, bekleyiş ne zaman sona erecek? Hep beraber göreceğiz.

Oyunun Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/832360/Hotel_Magnate/

Hotel Magnate oyunun geliştirilmesine halen devam ediliyor. Bastion Interactive yaptığı açıklamada 2021 yılının yaz ayına gelmeden oyunu piyasaya çıkartacağını duyurdu. Simülasyon oyunları aşığı biri olarak şahsen kendimde oyunun çıkmasını dört gözle beklemekteyim. Ek olarak önerilen sistem gereksinimleri ise henüz açıklanmış değil. Bu durum beni üzüyor ama beklemeye değer diye düşünüyorum.