Halo Infinite Chak’lok Boss Rehberi

halo-infinite-chaklok-rehberi

Oyuncular Halo Infinite hikâye maceraları boyunca oldukça zor Boss’lar ile savaşıyorlar. The Tower görevinin en sonunda yer alan Chak’lok bu Boss’lardan bir tanesi. Chak’lok, Halo Infinite oyuncularının üstesinden gelmesi gereken ikinci Boss olma özelliğinde. İsmi gizliliğe geçtiği zaman kullandığı enerji silahından geliyor. Hazırladığımız Halo Infinite Chak’lok boss rehberi size bu düşmanın üstesinden gelebilmek için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek.

Halo Infinite Chak’lok Boss Rehberi

Savaş başladığı anda Chak’lok gizlilik haline girdiğinde yerini görebilmek için Threat Sensor yerleştirmelisiniz. Daha sonrasında ise Grappleshot kullanmaya dönebilirsiniz. Ardındın Boss’a Pulse Carbine gibi bir Pulse silahıyla ateş açmalısınız. Aynı anda Pulse bombaları da fırlatabilirsiniz.

Chak’lok duvar yakınına yaklaştığında, duvarlarda yer alan mavi bobinlere ateş ederek onu sabitleyebilirsiniz. Alternatif olarak bu bobinleri yakalayıp Boss’a da fırlatabilirsiniz. Ancak bu hareket hızınızı oldukça düşürecektir. Bu kısımda Boss’ un saldırılarından kaçınmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu sebeple Boss’un duvara yaklaşmasını beklemeniz daha iyi olacaktır. Boss sabitlenmiş haldeyken kalkanlarını kırmak için Pulse silahınız ve bombanızla hasar vermeye devam edin.

Bu saldırılar sırasında Boss’ un enerji silahıyla yaptığı zıplama saldırısına dikkat etmelisiniz. Bu saldırıdan bir iki hasar almak genelde oyuncuların ölümüyle sonuçlanıyor. Üzerinize zıplarken hızlıca Grappleshot ile kaçabilirsiniz. Ayrıca Threat Sensor süresi bittiğinde yok olacağından yenilemeyi unutmayın.

Kafasının üzerindeki mavi bar yok olduğundan Chak’lokun kalkanları kırılmış olacaktır. Şok bobinleri ve bombalarla hasar vermeye devam edebilirsiniz. Ancak Kinetik kullanan güçlü bir silaha geçmeniz daha iyi olacaktır. Bu silahlar kırmızı can barını oldukça kolay eritebilirler. Bölgenin etrafında merminiz azaldığında kullanabileceğiniz mermi kutuları da bulunmakta. Ayrıca etrafta değişik silahlar ve bombalar da bulabilirsiniz.

Chak’lokun üstesinden kolayca gelmek için Grappleshot ve Threat Senson arasında geçiş yapmaya ve kalkanını azaltıp canını indirmeye devam edin. Böylece bu zorlu Boss’un üzerinden gelmiş olacaksınız.

Sizler için hazırladığımız Halo Infinite Chak’lok boss rehberi ile hikâye maceranıza zorlu düşmanlara takılmadan devam edebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizde yer alan rehberler kısmına sık sık göz atmayı unutmayın.