FM 2022 FPS Arttırma Rehberi

FM 2022 FPS Arttırma Rehberi

Football Manager 2022 çıktığı günden beri oyunu satın alanların en büyük derdi oyunun hızı ile alakalı. Daha önceki serilere göre daha iyi bir sistem isteyen FM 2022 birçok oyuncuya göre fazlasıyla yavaş çalışıyor. Peki bu yavaşlık neden oluyor? FM 2022 fps arttırma ve hızlandırma işlemi yapmak mümkün mü? Bu hazırladığımız rehberde daha hızlı bir şekilde oyunu oynayabilmeniz için ipuçlarına yer vereceğiz. Peki FM 2022 nasıl hızlandırılır?

FM 2022 FPS Arttırma Rehberi: Oyunu SSD ile oynayın!

Günümüzde artık ssd olmadan oyun oynamak gerçekten büyük bir işkence diyebiliriz. Bu durum Football Manager 2022 içinde pek farklı değil. Oyundaki ilerlemenizi 20-30 kat artırmak istiyorsanız kesinlikle ssd kullanmalısınız. Eğer ssd sahibiyseniz ve oyunu normal diske kurduysanız ilk iş olarak oyunu taşıyın. Evet, bu büyük bir fark yaratacaktır!

Not: Aynı zamanda diskiniz doluysa biraz yer açarak disk kullanımını rahatlatabilir ve daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Veritabanında Tasarrufa Gidin!

Bilmediğimiz ülkelerden, bilmediğimiz liglerden veya dünyanın herhangi bir yerinden oyuncu almak! Evet biz menajerler için bu durum oldukça cazip. Bunu yapabilmek içinde onlarca oynanabilir lig seçiyoruz değil mi? Fakat bu durum oyunda ciddi bir yavaşlamaya sebebiyet veriyor. Eğer açmış olduğunuz kariyerde daha az oynanabilir lig seçerseniz oyununuz ciddi manada hızlanacaktır. Bildiğiniz gibi son 3 oyunda karşımıza çıkan yeni bir seçenekte mevcut. Bir kariyerde ilerlerken sonradan lig ekleyebiliyoruz.. Bu sayede daha az lig ile oynayıp ihtiyacınız dahilinde ligleri tekrar oyuna dahil edebilirsiniz.

Grafik Yamalarından Kurtulun!

Yüz paketleri, temalar veya logo paketleri. Bu yamalar Football Manager için olmazsa olmaz şeyler değil mi? Fakat oyununuzu ağırlaştıran en büyük sebeplerden bir tanesi de oyuna eklediğimiz bu yamalar. Özellikle yüz paketinde binlerce oyuncu bulunuyor. Ve her bir oyuncu oyunun işleme hızına doğrudan etki ediyor. Bu yüzden oyun fazlasıyla yavaşlıyor. Her ne kadar üzücü bir durum olsa da grafik yamalarından kurtulmanız oyun hızına fazlasıyla etki edecektir.

Hızlandırma Programları Kullanmayın!

Bazı Football Manager platformları tarafından piyasaya sürülmüş FM Super Speed gibi programlar var. Sanılanın aksine bu tarz uygulamalar oyunu hızlandırmaz. Tam tersi yavaşlattığı gibi bilgisayarınıza da ciddi anlamda zarar verir. O yüzden bu tarz programlar kullanmaktan kesin olarak kaçınmalısınız. Özellikle eski sisteme sahip oyuncuların tercih ettiği bu uygulamalar işlemci ve ekran kartınıza çok büyük bir yük veriyor.

Oyun Ayarlarınızı Kontrol Etmeyi Unutmayın!

Bildiğiniz üzere Football Manager 2022 ilk kurulum sonrasında sistem bilgilerinizi otomatik tespit edip ayarları otomatik yapıyor. Fakat bu ayarlar oyun hızınıza etki edecek türden olabilir. Bu yüzden Football Manager 2022 ayarlarını tamamen kontrol edin. Daha düşük grafikleri seçin, sesleri kapatın ve oyun içerisindeki geçmişleri saklama gibi seçenekleri gözden çıkartın!

Son Çare! Yeni Bir Sistem..

Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmanıza rağmen oyun hızı sizi tatmin etmiyorsa artık sisteminizin değişme vakti gelmiş olabilir. Günümüz şartlarında elbette herkesin yapabilmesi fazlasıyla zor. Ama son çare olarak yeni bir sistem toplayabilirsiniz. FM gibi bir oyun için yeni bir bilgisayara gerek var mı bilemeyiz elbette ama bu durum oyuna olan bağımlılığınız ile eşdeğer olacaktır.

Football Manager 2022 FPS arttırma ve hızlandırma rehberi ile siz değerli menajerlere bir nebze olsun ışık tutmak istedik. Eğer sizin de bildiğiniz hızlandırma teknikleri varsa konu altından paylaşabilirsiniz. Daha fazla Football Manager içeriği için ilgili bölümü ziyaret edebilirsiniz. Bol gollü ve başarılı bir kariyer dileriz.