Halo Infinite Bassus Boss Rehberi

halo-infinite-bassus-boss-rehber

Bassus Halo Infinite oyunun içerisinde oyuncuların karşılaşacakları üçüncü zorlu rakip olacaktır. Doğru strateji ve taktikler olmadan bu rakibe karşı savaşı kazanmak oldukça güç olacaktır. Öncelikle oyuncuların “Excavation Site” görevine geçmeden öncesinde biraz zaman harcayıp teçhizatlarını geliştirmeleri oldukça faydalı olacaktır. Bu görevde oyuncular oldukça hızlı hareket edebilen ve oldukça güçlü yakın dövüş saldırıları kullanan Bassus’ a karşı savaşacaklar. Halo Infinite Bassus Boss rehberi sizlere bu zorlu düşmanla olan savaşınızda bir yol gösterici olacak.

Halo Infinite Bassus Boss Rehberi

Halo Infinite oyununda Bassus büyük bir Gravity Hammer kullanmakta, oyuncuların üzerine sıkça hücum ederek yüksek hasarlar vermekte. Oyuncular bu saldırılardan geliştirilmiş bir kanca ile haritanın etrafında sıkça hareket ederek kaçınmalıdır. Eğer bu aşamada kancanızı geliştirmemişseniz savaş oldukça zorlu bir hal alacaktır. Bunun sebebi geliştirilmemiş kancanın kullanımdan sonra oldukça uzun bir yenilenme süresine sahip olmasıdır.

Bassus, savaş başlar başlamaz hemen oyuncuya doğru saldırıya geçecek ve Gravity Hammer’dan birkaç vuruş yemeniz ölümcül olacaktır. Eğer daha yüksek bir zorluk seviyesinde oynuyorsanız tek vuruş bile ölümcül olabilir. Savaşı kazanmak için harita çevresinde kancanız ile hareket ederken uzun menzilli saldırılarla Bassus’ u vurmalısınız.

Tüm bu saldırılardan kaçınma sürecinde oyuncular rakibe sık sık saldırarak Bassus’ un kalkanının yenilenmesini engellemelidir. Biraz süre geçtikten sonra Bassus’ un kalkanı yenilenecektir. Oyuncular sadece kalkanın yenilenmesini engellemek için de olsa belirli aralıklarda rakibe saldırmalıdır. Ateş etmek dışında oyuncular Bassus’ un kalkanlarının yenilenmesini önlemek amacıyla patlayıcılardan da yararlanabilirler. Kalkanı kırdıktan sonra oyuncular saldırılardan kanca ile kaçınarak ve imkân buldukça saldırı yaparak savaşı kazanabilirler. Savaş doğası gereği biraz uzun vakit alacaktır ancak oyuncular birazcık sabırla bu rakibi kolaylıkla öldürebilirler. Savaşı kolaylaştırması için geliştirilmiş kanca ve silah kullanmanız oldukça yararınıza olacaktır. Bassus’ u yendikten sonra oyuncular diğer rakiplerle savaşmak için hikâyeye devam edebilirler.

Halo Infinite Bassus Boss rehberi sizlere bu zorlu rakibi yenmekte oldukça yardımcı olacak. Daha fazla yararlı oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.