Age Of Empires 4 Fransa Rehberi

Age Of Empires 4 Fransa Rehberi

Fransa Age Of Empires 4 oyunu içerisinde yer alan 8 medeniyetten savunma alanında güçlü olan ve yeni başlayan oyuncular için zorluğu düşük olan bir medeniyettir. Sizin için hazırladığımız Age of Empires 4 Fransa Rehberi medeniyetin sahip olduğu avantajları ve bu medeniyetle savaşları kazanmanız için gereken taktikleri size öğretecek.

Age Of Empires 4 Fransa Rehberi

Fransa genel anlamda hızlı ekonomi kurmak için işinize yarayacak medeniyet bonuslarına sahip. Tüm medeniyet bonusları şu şekilde;

 • Her çağda giderek artan şekilde daha hızlı Köylü ve Öncü üretilir. (%10, %15, %20, %20)
 • Ekonomik teknolojiler %30 daha ucuz olur.
 • Kaynak bırakma binaları 25 odun daha ucuz olur.
 • Ticaret merkezleri oyun başına mini haritada ortaya çıkar.
 • Tüccarlar herhangi bir kaynağı markete getirebilir.
 • Yakın dövüş hasarı teknolojileri ücretsiz olarak araştırılır.
 • Ticaret gemileri %20 daha fazla altın getirir.

Fransa ile oynarken tüm bu bonusları yararınıza kullanmak için oyunun büyük bir bölümünü kaynak toplama ile geçireceksiniz. Kaynaklarınızı kullanarak savunmanızı güçlendirmeli ve Köylülerinizi korumalısınız. Fransa Dünya Harikası zaferini kazanmak konusunda diğer medeniyetlerden daha etkilidir. Bu medeniyetle oynarken Dünya Harikası kurmayı amaçlamalısınız. Bu demek değil ki askeri birim üretimini boşverin. Dünya harikası kurmanız diğer oyuncuların hedefinde olacağınız anlamına geliyor. Zekice savunmalar inşa etmeli ve iyi kurulmuş bir orduyla savunmalısınız.

Fransa’ nın sahip olduğu askeri bonuslar ve birimler ise şu şekilde;

 • Kraliyet Şovalyesi: Bir hücumu tamamladıktan sonra 3 saniye boyunca bonus hasar kazanır.
 • Fransız Arbaletçi: 30 saniye boyunca 5 menzilli zırh sağlayan bir savunma pavisesi mevzilendirir.
 • Galleass: Uzun menzilli öne monte bir gülle topu olan büyük savaş kadırgası.

Age of Empires 4 oyununda Fransa’da işe yarayan bir strateji hızlıca bir Kale kurmaktır. Sonrasında kale çevresine okçuluk binaları kurabilir ve okçu üretim hızınızı %20 arttırabilirsiniz. Ordunuzda güçlü okçu birimler bulundurmak savunma sırasında büyük önem arz etmektedir. Sadece okçularınıza hücum etmek isteyen düşman askerlerini engelleyecek taş ya da odun bir duvarınız olduğundan emin olun.

Şimdi ise oyunun başlangıcından son çağa kadar adım adım hangi stratejileri izlemeniz gerektiğinden bahsedelim.

 • İlk Çağ: Fransa kaynaklara öncelik veren bir medeniyettir. Bu sebeple ilk çağ sizin için kolay geçecektir. Kaynak bırakma binaları inşa etmeye odaklanın ve Öncü biriminizi kullanarak gelecekte toplayacağınız kaynakları saptayın.
 • İkinci Çağ: İkinci çağa geçişte Ticaret Odası simgesini inşa ederek ekonominizi güçlendirebilirsiniz. Bu çağda yüksek sayıda Tüccar üretmelisiniz.  Kaynaklarınızı arttırmalı ve takas yolları kurmalısınız. Ayrıca bu çağ duvarlar inşa etmek ve ordunuzu oluşturmak için uygun bir zamandır. Çok sürmeden bir rakip saldırısıyla karşılaşabilirsiniz. Hazır olmalısınız.
 • Üçüncü Çağ: Bu aşamada oldukça güçlü bir kaynak döngüsüne ve köyünüzü düşmanlarda koruyan güçlü bariyerlere sahip olmalısınız. Şimdi Kraliyet Enstitüsü kurmalı ve medeniyetin özel geliştirmelerini araştırmalısınız. Bu stratejinin arkasındaki felsefe daha iyi geliştirmelerle daha iyi orduya sahip olmaktır.  Ayrıca bu aşamada köyünüzü taş duvarlarla çevrelemeli, taş kulelerle ve okçularla desteklemelisiniz.
 • Dördüncü Çağ: Bu çağ tam anlamıyla ordunuzu kuracağınız çağdır. Yakın bir zamanda tüm düşmanlarınız tarafından saldırıya uğrama ihtimaliniz yüksektir. Onları alt etmek için hazır olduğunuzdan emin olun. Barut kullanan birimleri üretmek için Topçuluk Kolejini inşa ettiğinizden emin olun. Bu birimleri ağır silahlarınız ile mevzilendirin ve savunmanızı hazırlamaya başlayın. Eğer halen taş duvarlar kurmadıysanız hemen köyünüzün ve Dünya harikası inşa edeceğiniz bölgenin etrafına kurun. Mümkün olduğunca hazırlandıktan sonra Dünya harikasını inşa etmeye başlayın. Şimdi amacınız Dünya harikasını ve stratejik konumunuzu korumak.

Sizler için derlediğimiz Age Of Empires 4 Fransa Rehberi içerisindeki stratejilerle siz de bu medeniyetle rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Bunun gibi daha fazla oyun rehberi için sitemizi takipte kalın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2023 Wonderkid Stoperler
Oyun Rehberleri

FM 2023 Wonderkid Stoperler

Stoperler savunmanın bel kemikleridir. Savunma odaklı oynamayı seviyorsanız gerçekten iyi ve yetenekli stoperlere ihtiyacınız olacak. FM 2023 wonderkid stoperler içinden seçeceğiniz geleceğin yıldızı oyuncular ile en iyi savunma hattını kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir