Oyun Rehberleri

Goose Goose Duck Rolleri ve Yetenekleri Nelerdir? Bütün Detaylarıyla Türkçe Açıklamalı!

Goose Goose Duck Rolleri ve Yetenekleri

Gaggle Studios tarafından geliştirilen Goose Goose Duck oyuncular tarafından epeyce sevildi. Daha öncesinde Among Us benzeri oyunlar oynadıysanız bu oyunda hiç zorlanmazsınız. Oyuna yeni başladıysanız Goose Goose Duck rolleri ve yetenekleri hakkında bilgiler verdiğimiz bu içeriğimizi okumanızı öneriyoruz. Böylece size gelebilecek olan karakterin özelliklerini öğrenmiş olursunuz.

Goose Goose Duck Rolleri Türkçe – 2024

Goose Goose Duck oyununun hem oynaması hemde izlemesi çok fazla keyif veriyor. Kalabalık bir arkadaş grubuyla oynadığınızda daha fazla keyif alabileceğiniz bu oyundaki amacınız size verilen görevleri yerine getirirken kötü karakterlere yakalanmamak.

Rastgele olarak dağıtılan karakterlerin yeteneklerini kullanrak görevleri tamamlayabilirsiniz. Ancak oyundaki kötü karakterlerin de bazı yeteneklerinin olduğunu unutmayın. İşte bütün Goose Goose Duck rolleri;

 • Güvercin : Oyunda herhangi bir tarafı bulunmayan roldür. Görevi ise herkese yayabildiği kadar hastalık bulaştırmak ve hayatta kalmaya çalışmaktır.
 • Şahin: Bu role denk geldiyseniz çevrenizdeki herkesi ortadan kaldırabileceğinizi söylemek isteriz. Tek başınıza olduğunuz için toplantılarda çok iyi rol yapmanız gerekiyor.
 • Akbaba: Akbaba rolünde oynarken tek bir amacınız var o da yerdeki cesetleri yemek. Cesetleri yerken yakalanmamaya ve diğerleri tarafından avlanmamaya dikkat edin.
 • Dodo Kuşu: Dodo Kuşu rolünde oyunu kazanmak istiyorsanız önünüzde iki farklı seçenek var. Ya oyun içinde kendinizi öldürteceksiniz ya da toplantı da kendinizi hapise yollayacaksanız. Çok aşırı dikkat çekmeye çalışırsanız yetenekli oyuncular durumu anlayıp size dokunmayacaktır.
 • Talih Kuşu: Oyunun erken aşamalarında rolleri bulmak için Talih Kuşu yeteneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu rolle oynarken toplu bir şekilde hareket edin. Eğer tek başınıza gezerseniz sizi ortadan kaldırabilirler.
 • Tamirci: Tamirci rolüyle oynarken havalandırmaları kullanabilirsiniz. Havalandırmalar sayesinde oyun haritasını gezerek neler olup bittiğini gözlemleyebilirsiniz.
 • Teknisyen: Ördekler tarafından yapılan sabotajların yerini küçük harita üzerinden görebilir. O bölgeye çabucak giderek kimlerin orada olduğunu görebilir ve çıkarımlarda bulunabilirsiniz.
 • Medyum: Bu rol oyun içerisindeki dengeyi değiştirebilir. Yeteneği sayesinde hayalet olarak gezen oyuncuların sayılarını saptayabilir. Ayrıca yapılan report’un self report olup olmadığını da bilmektedir.
 • Şerif: Şerf rolü denk geldiyse kendinizi asla ortaya çıkartmayın. Çünkü yeteneğiniz sayesinde bütün herkesi ortadan kaldırabilirsiniz. Lakin eğer sizinle aynı tarafta olan kazlardan birini vurursanız kendinizde ölürsünüz.
 • Kanunsuz: Bu rol, Şerif ile benzerlikler taşımaktadır. Yine oyundaki herkesi vurabilirsiniz ancak tek bir kurşununuz var. Bunu en zor durumlardan kurtulmak için kullanabilirsiniz.
 • Kanadalı: Kanadlı rolünde oynarken birisi sizi öldürürse kendi kendini report edecektir. O yüzden bu rolle oynarken güvendiğiniz kişilere Kanadalı rolünde olduğunuzu söylemenizi öneriyoruz.
 • Taklitçi: Goose Goose Duck rolleri ve özellikleri arasında en keyif kaçıranın Taklitçi olduğunu söyleyebiliriz. Oynaması en zor rol olmasına rağmen çok eğlencelidir. Ördekmiş gibi davranan bir kaz gibi oynamanız gerekiyor. Eğer becerebilirseniz oyunu kolayca kazanabilirsiniz.
 • Dedektif: Adından da anlaşılabileceği üzere diğer rolleri ortaya çıkartabileceğiniz bir roldür. Yeteneğinizi kullandığınız kişinin üzerinde kırmızı ve kötü bir simge çıkarsa o kişinin kötü birisi olduğunu anlayabilirsiniz.
 • Ünlü: Bu rol sayesinde oyunun gidişatına etki edebilirsiniz. Ünlü olarak oynayan kaz ortadan kaldırılırsa yalnızca kazların görebileceği bir simge çıkar. Böylece şüphelendiğiniz kişilere ünlünün ölüp ölmediğini sorarak onun ördek olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Goose Goose Duck Rolleri Değiştirilebilir mi?

Yukarıdaki listede paylaştığımız rolleri değiştirmek veya tercihe göre seçmek mümkün değildir. Bütün roller oyunun genel mantığına uygun olacak şekilde rastgele dağıtılıyor.

Rollerin Oyuna Etkisi Nedir?

Oyundaki her bir rolün kendine özel yetenekleri vardır. Bu yeteneklerden yararlanarak oyunun gidişatı tamamen değiştirilebiliyor. Rollerin yetenekleri olmasına rağmen bütün olayın oyuncuda bittiğini hatırlatmak istiyoruz. Roller, yalnızca hedefe ulaşmak için bir araç olarak kullanılıyor.

Goose Goose Duck Rolleri Oyunu Eğlenceli Hale Getirir mi?

Oyunun çok daha eğlenceli hale gelmesi tamamen oyuncularla ilgili bir durumdur. Rastgele olarak belirlenen rolün yetenekleri kullanılarak ve biraz da rol yapılarak oyundan daha fazla keyif alınabilir. Ancak rol yaparken arkadaşlarınıza karşı tutumunuza dikkat etmenizi öneriyoruz.

Sonuç

Goose Goose Duck rolleri ve yetenekleri hakkında açıklamaları Türkçe olarak sizlerle paylaştık. Atladığımız veya yanlış anlattığımızı düşündüğünüz rolleri yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca oyun rehberleri kategorimizden farklı oyunlara ait oynanış rehberlerine ve ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir