Amazon Prime Nedir? Avantajları Nelerdir?

Amazon’un kuruluşundan şuanda geldiği noktaya kadar hikayesi internet ortamındaki hemen hemen herkes tarafından bilir. Şuanda dünyada e ticarette tartışmasız rakibi olmayan Amazon üyelerine bazı ayrıcalıklar sunuyor. Kullanıcıların araştırdığı Amazon Prime nedir? ve avantajları nelerdir? sorularının yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Amazon Prime Nedir?

En basit haliyle Amazon Prime, kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar ile onların hayatlarını kolaylaştıran üyelik sistemidir. Amazon Prime kullanıcıları uygun kategorideki ürünleri daha hızlı ve ücretsiz olarak teslim alma seçeneklerinden faydalanabiliyor. Bunun yanı sıra ödüllü Prime Original filmleri, en sevilen filmleri ve bir çok televizyon programlarını da Prime Video aracılığıyla izleyebiliyorlar. Tabi ki bu avantajlar yalnızca film ve ürünlerle sınırlı değil. Oyunculara özel bir çok avantaj Amazon Prime ile birlikte geliyor.

Amazon Prime Avantajları Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimiz ayrıcalıkları biraz daha detaylandıralım. Amazon Prime sahipleri Türkiye’de geçerli olan adrese herhangi bir ücret ödemeden ertesi gün teslimat seçeneğini kullanabilirler. Ayrıca 50 ₺ ve üzeri alışverişlerde yine geçerli adreslerde kullanılabilecek aynı gün akşamı teslimat yapılabilmekte.

  • Alışveriş Avantajları
    • Amazon.com.tr sitesinde geçerli olan Bitmeden Yakala! fırsatına yarım saat erkenden erişebilirsiniz. Amazon Prime sahiplerinin yararlanabileceği özel fırsatlar cabası.
  • Eğlence Avantajları
    • Prime Video ile en güncel filmlere erişim sağlayabilirsiniz. Amazon Prime Video için üretilen ve başka hiç bir yerde bulamayacağınız özel içeriklerden yararlanabilirsiniz.
    • Bu kısım en çok oyuncuları sevindirecektir. Amazon Prime Gaming her ay ücretsiz oyun ve oyunlara ait içerikleri ücretsiz olarak sunuyor. Bunlara ek olarak her ay 1 Twitch yayıncısına ücretsiz abone olabiliyorsunuz. Böylece Twitch yayıncılarının abonelere özel düzenlediği çekilişlerden yararlanabilirsiniz.

Amazon Prime Kaç TL?

Hayatın her anında fırsat ve öncelikler sunan Amazon Prime avantajları oldukça uygun fiyattan satın alınabiliyor. Eğer ilk defa Amazon Prime üyesi olacaksanız 30 günlük ücretsiz deneme süresi hediye olarak veriliyor. Deneme süresi bittikten sonra ayda yalnızca 7,90 ₺ ödeyerek müthiş avantajlardan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Amazon’un Türkiye’ye özel yapmış olduğu bu fiyatlandırma politikası oldukça başarılı. Amazon Prime 7,90 ₺’lik fiyatıyla piyasada bulunan diğer rakiplerinden kolayca sıyrılıyor. Bu kadar çok içeriği bu kadar uygun fiyata alabileceğiniz başka bir e ticaret platformu olabileceğini düşünmüyoruz.