Fortnite’a Yeni Street Fighter Karakterleri Geliyor!

Fornite'a Yeni Street Fighter Karakterleri Geliyor!

Battle Royale oyun türünde dünya çapında ses getiren Fortnite kendisini geliştirmeye devam ediyor. Fortnite, sürekli yenilenen içerikleri ile film, müzik ve oyun dünyasının tanıdık ve popüler simalarını oyuna entegre etmesiyle kitlesini bir hayli mutlu ediyor. Şubat ayında oyuna iki adet Street Fighter karakteri eklenmişti. Bu durum oyuncular tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı. Fortnite’a yeni Street Fighter karakterleri geleceği duyurusu dün Twitter üzerinden yapıldı.

Fortnite’a Yeni Street Fighter Karakterleri Ne Zaman Gelecek?

Şubat ayında Street Fighter’ın en popüler ikilisi olan Chun-Li ve Ryu karakterleri Fortnite karakter skinleri arasında yerini almıştı. Geçtiğimiz günlerde Fortnite Resmi Twitter Hesabı aracılığıyla yapılan duyuru özellikle önceden Street Fighter oynamış oyuncuları çok sevindirecek cinstendi. Bu duyuruda Street Fighter karakterleri arasından Guile ve Cammy’nin de yakın bir zamanda alınabileceği yazıyor.

Duyuruda yalnızca yeni karakterler yer almıyor. Oyuncuların birbirleriyle mücadele ederek çeşitli kozmetik ürünlerin içerisinde yer aldığı Cammy Kupası hakkında bilgiler de yer alıyor. Bugün yani 5 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek turnuvada yer alarak Cammy kıyafeti ve Kuzey Işıkları kostümlerini daha mağazada satışa sunulmadan kazanabilirsiniz. 3 saat boyunca sürecek olan turnuvada oyuncuların yüksek skorlar elde etmek için maksimum 10 oyun hakkı bulunmakta. Oyuncular her bir avlama başına 1 puan kazanacaklar. Toplamda 42 puan elde eden oyuncu ise azmin zaferini yakalamış olarak 1. sırada turnuvayı tamamlamış olacak.

Turnuvaya katılmak için oyuncuların Epic hesaplarında iki adımlı doğrulama açık olmak zorunda. Buna ek olarak Epic hesabı seviyesi en az 30 olmalı. Epic hesabı seviyenizi bilmiyorsanız eğer oyun içerisindeki kariyer bölümünden bu bilgiye kolayca ulaşabilrisiniz.

Fortnite’a gelecek Cammy ve Guile karakterleri oyuncularda büyük ilgi uyandırdı. Ariana Grande etkinliği ve bu iki karakterin oyuna eklenmesi oyuncuları sevindirecektir. Bunun yanı sıra oyunun sürekli kendini güncel tutması ve her zaman yeni içerikleri oyuncularına sunması kitlesine verdiği değerin bir göstergesi diyebiliriz. Bizlerde Fortnite oyun haberleri paylaşıldıkça sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu haberlerden herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız bültenimize herhangi bir ücret ödemeden kayıt olabilirsiniz.