Steam Puanı Nasıl Kazanılır? Puan Dükkanı Nedir?

Steam Puanı Nasıl Kazanılır?

Steam platformu uzun süredir oyunların satıldığı dijital bir mağaza olarak hayatımızda yer alıyor. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu bu platform sayesinde arkadaşlarıyla ve tek başlarına oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirebiliyor. Geçtiğimiz sene kullanıma sundukları Steam puan dükkanı ile oyuncuların ilgisini daha da çekmeyi başardı. Bunun ardından oyuncuların akıllarında Steam puanı nasıl kazanılır? ve Steam puan dükkanı nedir? soruları canlandı.

Steam Puan Dükkanı Nedir?

Steam puan dükkanı 2020 yılının sonlarına doğru bu platforma entegre edildi. Steam puan dükkanı, gün içerisinde Steam üzerinde çok fazla vakit geçiren oyun tutkunlarının kendi hesaplarını kişiselleştirecek içerikleri onlara sunmaktadır. Oyuncuların bu içerikleri satın almak için Steam puanlarına ihtiyaçları var. Önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var Steam puanları ile herhangi bir mağaza içeri satın alınamıyor. Bu puanlar yalnızca Steam puan dükkanına özel olarak harcanabilmektedir.

Steam puan dükkanı üzerinden profil fotoğrafı çerçevesi, profil arka planları, hareketli profil fotoğrafları, her mevsime özel olarak tasarlanmış rozetler, her oyunun kendine özgü oyun profilleri, profil vitrinleri, hareketli çıkartmalar, sohbet efektleri, birbirinden değişik ifadeleri satın alabilirsiniz.

Steam Puanı Nasıl Kazanılır?

Yalnızca Steam puan dükkanında harcayabileceğiniz puanları kazanmak çok kolay. Steam kütüphanenize ekleyeceğiniz ücretli oyunlar, DLC paketleri, uygulamalar, donanımlar veya oyunlardan elde edeceğiniz eşyalar karşılığında puan kazanabilirsiniz. Kaç puan kazanacağınız ise satın alacağınız ögelerin fiyatları üzerinden belirlenmektedir. Her 1 TL’lik alışverişiniz için 11 Steam puanı kazanabilirsiniz. Örneğin 40 TL karşılığında bir oyun satın aldınız bu sizin hesabınıza 440 Steam puanı olarak işlenecektir. Steam üzerinden sık sık alışveriş yaparak çok fazla puan toplayabilirsiniz.

Merak edilen Steam puan dükkanı nedir? ve Steam puanı nasıl kazanılır? sorularının yanıtlarını verdiğimiz yazımızla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca oyun rehberleri içeriklerinden herkesten önce haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt yaptırabilirsiniz.