Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi

Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi

TaleWorlds tarafından geliştirilen ve birçoğumuz sevdiği Mount And Blade 2: Bannerlord, Warband’da bulunan yoldaş sistemini içerisinde barındırıyor. Oyun içerisinde yer alan bazı NPC’ler ile etkileşime girebiliyor ve onları tarafımıza çekerek sadık bir yoldaş olmasını sağlayabiliyoruz. Bu yoldaşlardan en iyi verimi almak için ise sizlere özel Mount And Blade 2: Bannerlord yoldaş rehberi ile karşınızdayız. Keyifli okumalar.

Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi

Öncelikle oyuna başladıktan sonra biraz zaman geçirmeli ve yeterince altın elde etmeniz gerekiyor. Yoldaşlar, sizlere katıldığı anda sizlerle birlikte savaşa giriyor ve yeteneklerini sizler ile paylaşıyor. Oyunu hemen açtığınız anda yoldaş aramanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü bu tür oyunlarda yeni başlayan kişiler, çapulculara gafil avlanabiliyor. Bunun için ilk olarak oyunun temelini anlamalı ve daha sonra yoldaş arayışına girmeniz gerekiyor. Biraz gelişme kaydettikten sonra şehirleri ziyaret etmelisiniz. Şehirlere girdikten sonra hanlara uğramalı ve burada size uygun yoldaşları aramalısınız.

Bannerlord, bizlere klan sistemi de sunduğu için bu yoldaşları birer lidere dönüştürebiliyor ve oyunda daha etkin olabiliyorsunuz. Yoldaşınızı alırken hangi konularda yetenekli olduğunu da göz ardı etmemeniz gerekiyor. Aşağıda sizler için vereceğim liste ile yoldaşların özelliklerini ve ne işe yaradıklarını öğrenebilirsiniz;

 • Cerrahlık: Hekimlik seviyesine bağlı olan cerrahlık özelliği, savaştan sonra askerlerin yaralarının daha hızlı iyileşmesini sağlıyor.
 • İzcilik: Liderlik seviyesine bağlı olan izcilik özelliği, ordunun daha fazla asker almasına yardımcı oluyor.
 • Levazım Subayı: İzcilik seviyesine bağlı olan levazım subayları, haritadaki hızınızı ve görüşünüzü arttırıyor.
 • Mühendislik: Bu özellik, kuşatma esnasında bina yapımını hızlandırıyor ve vali olarak atadığınız taktirde diğer binaların yapımı da hızlanıyor.

Ayrıca Yoldaş edinme ile ilgili oyuncular tarafından sıkça araştırılan sorular ve yanıtları;

 • Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Nasıl Bulunur?
  • Yoldaş bulmak için yukarıda da belirttiğim gibi hanları ziyaret etmeniz gerekiyor. Hanlarda size uygun yoldaşlar ile tanışabilir, hikayelerini dinleyebilir ve ordunuza katabilirsiniz.
 • Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaşlarım Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?
  • Yoldaşlarınızı haritada bulmak için dünya haritasına girmeniz gerekiyor. Daha sonra “N” tuşuna basabilir ve buradan ansiklopediyi açabilirsiniz. Kahramanlar ve göçebeler seçeneğini işaretledikten sonra yoldaşlarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz.
 • Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaşlara Görev Nasıl Verilir?
  • Yoldaşlarınıza görev vermek istiyorsanız klan menüsüne girmelisiniz. Açılan kısımdan yoldaşınızı seçebilir ve istediğiniz görevi vererek, haritadaki etkinizi arttırabilirsiniz.

Son yılların en kaliteli yapımlarından biri olan Bannerlord için sizlere özel hazırladığımız Mount And Blade 2: Bannerlord yoldaş rehberi ile oyundaki gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Daha fazla Bannerlord ve oyun rehberleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.