Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi

Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi

TaleWorlds tarafından geliştirilen ve birçoğumuz sevdiği Mount And Blade 2: Bannerlord, Warband’da bulunan yoldaş sistemini içerisinde barındırıyor. Oyun içerisinde yer alan bazı NPC’ler ile etkileşime girebiliyor ve onları tarafımıza çekerek sadık bir yoldaş olmasını sağlayabiliyoruz. Bu yoldaşlardan en iyi verimi almak için ise sizlere özel Mount And Blade 2: Bannerlord yoldaş rehberi ile karşınızdayız.

Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi

Öncelikle oyuna başladıktan sonra biraz zaman geçirmeli ve yeterince altın elde etmeniz gerekiyor. Yoldaşlar, sizlere katıldığı anda sizlerle birlikte savaşa giriyor ve yeteneklerini sizler ile paylaşıyor. Böylece rakiplerinize karşı üstünlük kurabiliyorsunuz.

Oyunu hemen açtığınız anda yoldaş aramanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü bu tür oyunlarda yeni başlayan kişiler, çapulculara gafil avlanabiliyor.

Bunun için ilk olarak oyunun temelini anlamalı ve daha sonra yoldaş arayışına girmeniz gerekiyor. Biraz gelişme kaydettikten sonra şehirleri ziyaret etmelisiniz. Şehirlere girdikten sonra hanlara uğramalı ve burada size uygun yoldaşları aramalısınız.

Bannerlord, bizlere klan sistemi de sunduğu için bu yoldaşları birer lidere dönüştürebiliyor ve oyunda daha etkin olabiliyorsunuz. Yoldaşınızı alırken hangi konularda yetenekli olduğunu da göz ardı etmemeniz gerekiyor. Aşağıda sizler için vereceğim liste ile yoldaşların özelliklerini ve ne işe yaradıklarını öğrenebilirsiniz;

 • Cerrahlık: Hekimlik seviyesine bağlı olan cerrahlık özelliği, savaştan sonra askerlerin yaralarının daha hızlı iyileşmesini sağlıyor.
 • İzcilik: Liderlik seviyesine bağlı olan izcilik özelliği, ordunun daha fazla asker almasına yardımcı oluyor.
 • Levazım Subayı: İzcilik seviyesine bağlı olan levazım subayları, haritadaki hızınızı ve görüşünüzü arttırıyor.
 • Mühendislik: Bu özellik, kuşatma esnasında bina yapımını hızlandırıyor ve vali olarak atadığınız taktirde diğer binaların yapımı da hızlanıyor.

Ayrıca Yoldaş edinme ile ilgili oyuncular tarafından sıkça araştırılan sorular ve yanıtları;

 • Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Nasıl Bulunur?
  • Yoldaş bulmak için yukarıda da belirttiğim gibi hanları ziyaret etmeniz gerekiyor. Hanlarda size uygun yoldaşlar ile tanışabilir, hikayelerini dinleyebilir ve ordunuza katabilirsiniz.
 • Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaşlarım Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?
  • Yoldaşlarınızı haritada bulmak için dünya haritasına girmeniz gerekiyor. Daha sonra “N” tuşuna basabilir ve buradan ansiklopediyi açabilirsiniz. Kahramanlar ve göçebeler seçeneğini işaretledikten sonra yoldaşlarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz.
 • Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaşlara Görev Nasıl Verilir?
  • Yoldaşlarınıza görev vermek istiyorsanız klan menüsüne girmelisiniz. Açılan kısımdan yoldaşınızı seçebilir ve istediğiniz görevi vererek, haritadaki etkinizi arttırabilirsiniz.

Sonuç

Son yılların en kaliteli yapımlarından biri olan Bannerlord için sizlere özel hazırladığımız Mount And Blade 2: Bannerlord yoldaş rehberi ile oyundaki gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Daha fazla Bannerlord ve oyun rehberleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant günümüzde en çok oynanan ve turnuvaları en çok ilgi gören FPS oyunu diyebiliriz. Bunun böyle olmasında Riot Games'in oyuna gösterdikleri ilgi ve düzenli güncellemelerle gelen iyileştirmelerin etkisi oldukça büyük.
Outriders Sistem Gereksinimleri

Outriders Sistem Gereksinimleri | Kaç GB?

People Can Fly ekibi tarafından geliştirilen Outriders, çok yakın bir zamanda indirilmeye açılacaktır. Oyunun dağıtıcılığını ise Square Enix gibi sektörde oldukça tecrübeli olan bir firma yapıyor. Üçüncü şahıs nişancı, rol
FM 2023 Ucuz Wonderkid Oyuncular

FM 2023 Ucuz Wonderkid Oyuncular (Kelepir)

Football Manager 2023 için hazırlamış olduğumuz listelerden bir tanesi ile daha karşınızdayız. FM 2023 ucuz wonderkid oyuncular listesi sayesinde her ligden, her bütçeden, her takıma istediğiniz oyuncuları alabileceksiniz. Bu listede
Call of Duty Vanguard Sistem Gereksinimleri Nedir?

Call of Duty Vanguard Sistem Gereksinimleri Nedir?

Sledgehammer Games tarafından geliştirilen Call of Duty Vanguard oyununun çıkış yapmasına sayılı günler kaldı. Çıkış yapmadan hemen öncesinde Call of Duty Vanguard sistem gereksinimleri oyuncularla paylaşıldı. Lakin bu sistem gereksinimleri
Age-of-Empires-4-Roma-Ilkel-Silahsor-Rush-Taktigi

Age of Empires 4 Roma İlkel Silahşör Rush Taktiği

Age of Empires 4, içerisinde Roma oyuncuları bu medeniyetin İlkel Silahşör birimine ne kadar kolay ulaşım sağladığının bilincindeler. Oyun içerisinde bu durum çok büyük bir avantaj sağlamamakta. Ancak güzel bir
Profesyonel Yayıncı Mikrofonu Önerileri

Profesyonel Yayıncı Mikrofonu Önerileri

Yayıncılık, son dönemlerin en popüler mesleklerinden birisi haline geldi. Oyun oynayarak para kazanmak isteyen birçok genç yayıncı olmak için çaba gösteriyor. Oynadıkları oyunu yayınlayarak daha fazla kitleye gösterip hep birlikte
resident evil village sistem gereksinimleri

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

Resident Evil serileri dünya çapında geniş kitleler tarafından severek oynanmakta. Ancak pandemi sürecinde bir çok yeni oyunun çıkış tarihi ertelendi. 2021 yılında çıkacak Resident Evil Village oyunundan yeni haberler gelmeye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir