Oyun Rehberleri

Mount And Blade 2: Bannerlord Uluslar Rehberi

Mount And Blade 2: Bannerlord Uluslar Rehberi

Mount And Blade 2: Bannerlord’a yeni başlayacaksanız, ulusları tanımanız ve ona göre hareket etmeniz önemlidir. Seveceğiniz ya da nefret edeceğiniz ulusları oyun içerisinden daha iyi anlayacak olsanız da sizler için hazırladığımız Mount And Blade 2: Bannerlord uluslar rehberi ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Mount And Blade 2: Bannerlord Uluslar Rehberi

Bannerlord, Warband dünyasının 210 yıl öncesini anlatmaktadır. Warband’da yer alan ulusların çıkışı ve yükselişini gördüğümüz oyunda kadim imparatorluklar dağılır ve iç savaş başlar. Oyunda yeni ortaya çıkan ulusların, kendilerine özel bir amacı vardır. Ancak ortak amaç dünyayı ele geçirmek ve gücü kazanmaktır. Bu durumda sizde etkili olabilir ve bir ulusa katılabilir ya da kendi ulusunuzu kurabilirsiniz. Aşağıdan uluslar hakkında daha iyi bilgi alabilirsiniz;

 • İmparatorluk: 1000 yıl boyunca hüküm sürmeyi başaran imparatorluk sisteminde ilk olarak Caldradoi’nin kralı olmaması fikri mevcuttu ancak daha sonraları gücü ve parayı ele geçiren kişiler, kendi krallıklarını ilan etmeye başladılar. Demokrasi gitgide tükenirken, son imparator bir varis belirtemeden suikasta uğradı. Şimdi ise Güney ve Kuzey kendi çıkarları doğrultusunda ülkeyi iç savaşa sürüklüyor ve dış ülkeler için zayıf bir lokma olarak görülüyor. Roma’dan esinlenilerek yapılan bu krallığı seçtiğiniz taktirde kaosu durdurabilir ve imparatorluğu tekrar ayağa kaldırabilirsiniz.
 • Vlandiya: Uzak diyarlardan birere paralı asker olarak gelen Vlandiyalılar, zaman geçtikçe kalabalıklaşmış ve toprak sahibi olmuştur. İmparatorluğun zayıf döneminde, Batı tarafını ele geçirmişler ve kendi özgürlüklerini ilan etmişlerdir. Aynı İmparatorluk gibi Vlandiya’da da iç liderler arasında birer kavga sürerken, dış ülkelerle de sorunlar bulunmaktadır.
 • Kuzait: Doğuda kök salan Kuzaitler, büyük mücadeleler ile yüzleştikten sonra bilinmeyen bir neden ile batıya doğru hareket haline geçmişlerdir. İmparatorluğa ait olan doğu şehirlerini birer birer ele geçiren Kuzaitler, güç sahibi olmayı başarmış ve kendi uluslarını kurmuştur. Dik başlı bir toplum olan Kuzaitler, diğer uluslar gibi kendi içlerinde sorunlar yaşamaktadır. En büyük düşmanları ise İmparatorluk’tur. Kuzaitler, oyunda Moğolları ve Türkleri temsil etmektedir. Doğudan batıya sefer yapan ve sürekli savaş halinde olan bu toplum, ata büyük önem verir. At üstünden ok atma gibi büyük özelliklere sahiptirler. Haritada hızlı seyahat etmek ve her yeri fethetmek isteyenler için birebirdir.
 • Aseray: Çöllerde yaşayan ve klanlara bölünen bu toplum, İmparatorluğun en zirve dönemlerinde bile korkutucu olmayı başarmıştır. İmparatorluk, uçsuz bucaksız çöllere ordu yollayamamış ve Aseraylar, İmparatorluğun zayıflamasını bilerek harekete geçmiştir. Liderler arasında çatışmalar görülse de tek bir sultanın altında birleşmeyi başaran bu toplum, ilk olarak İmparatorluğu daha sonra ise tüm dünyayı hedef almaktadır.
 • Batanya: Kuzeybatıda yer alan ve oldukça vahşi olan Batanyalılar, İmparatorluk ile büyük savaşlara girmiş ve kazanmayı başarmıştır. Ormanlarda gizlice dolaşabilen ve her an saldırabilen bu toplum, yükseklerde yaşamaktadır. Vahşi olmaları nedeniyle genel olarak balta kullanmaktadırlar. Ağır silahları seven Batanyalılar, ok konusunda da kendilerini geliştirmeyi başarmıştır. Yüksek kaleler inşa eden Batanyalılar, İmparatorluğun zayıflaması ile yeni coğrafyaları fethetmek için savaşa hazır durumdadır.
 • Sturgiya: Kuzeyde yer alan bu toplum, soğuk ile birleşmiş ve sertleşmiştir. İmparatorluk ile düzenli ticaret yapmış ve kürk ile zengin olmayı başarmış Sturgiya halkı, maceraperest ve ganimet avcısıdır. Zamanla bir güç haline gelen Sturgiyalılar, Viking toplumunu andırmaktadır. Sert kalkanları ve düzenli orduları ile birçok orduyu korkutan bu toplumla oyuna bir Viking gibi giriş yapabilirsiniz.

Mount And Blade 2: Bannerlord Ulus Özellikleri Nedir?

Ayrıca Bannerlord içerisinde yer alan ulusların her birine has özellikleri de bulunmaktadır. Aşağıda yer alan liste ile hangi ulusu seçtiğinizde, hangi özelliği kazanacağınızı öğrenebilirsiniz;

 • İmparatorluk: Şehir projeleri, sur onarımları ve kuşatmalarda %20 hız.
 • Vlandiya: Savaşlardan sonra askerler için %20 fazladan tecrübe.
 • Kuzait: Haritada %10 ekstra hareket hızı.
 • Aseray: Kervan oluşumunda %30 indirim ve %10 daha az ticaret gelir kaybı.
 • Batanya: Ormanlık alanlarda %10 daha az yavaşlatma.
 • Sturgiya: Karlı alanlarda %20 daha az yavaşlatma.

Sonuç

Sizler için hazırladığımız Mount And Blade 2: Bannerlord uluslar rehberi ile oyunda başlangıcınızı iyi bir şekilde tercih edebilir ve karakterinize uygun toplumu seçebilirsiniz. Hangi ulus ile oynamayı tercih edersiniz? Yorumlar kısmından belirtebilirsiniz! Daha fazla Bannerlord ve oyun rehberleri için sitemizde yer alan bültene kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Fortnite Hediye Kodları
Oyun Rehberleri

Fortnite Hediye Kodları Şubat 2024

Fortnite kodları Şubat ayı içerisinde kullanılabilecek birçok ücretsiz kostümleri, oyun içerisinde harcayabileceğiniz V-Bucks ve farklı ödülleri içeriyor. Sizler de içeriğimizde yer vereceğimiz Fortnite hediye kodları sayesinde hesabınıza birbirinden güzel görünen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir