Skyrim Mod Nasıl Yüklenir?

Skyrim Mod Nasıl Yüklenir?

Bethesda’nın en popüler yapımlarından biri olan Skyrim için binlerce mod bulunuyor. Bu modları nasıl yükleyeceğiniz hakkında bilginiz yoksa, doğru yerdesiniz. Sizler için hazırladığımız Skyrim mod nasıl yüklenir? rehberimiz ile siz de oyununu daha fazla geliştirebilir ve yeni görevleri oyuna ekleyebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Skyrim Mod Nasıl Yüklenir?

Oyuna mod yüklemek için kolay bir yol bulunuyor. Korsan ya da orijinal oyununuz için mod yükleme işlemlerini Nexus Mods Manager ile kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Modları otomatik ya da manuel kurmak için Nexus Mods Manager programını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra Nexus’ta yer alan Skyrim için üretilmiş modları bulmalısınız. Bu modların birçoğu gereksiz ya da birbirine benzer olabiliyor. Ayrıca modlama işlemini yaparken birkaç modun birbiri ile çakışabileceğini ve oyunu bozabileceğini unutmayın. Bunun için tavsiyem en iyi ve önerilen modları kurmanız ve gereksiz modlardan kaçınmanız. Manuel mod kurma işlemini de tavsiye etmemekteyim. Otomatik mod kurulum işlemleri daha iyi ve daha net olacaktır. Hata aldığınız taktirde manuelden işlem yapması bir hayli zordur. Aşağıdaki listeden öne çıkan, diğer modlarla uyumlu çalışan ve kesinlikle yükleminizi önerdiğim modları görebilirsiniz.

  • SkyUI: Nexus Mod Manager ile birlikte size gereken birkaç mod işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. SkyUI isimli modu ilk olarak kurmanızı tavsiye etmekteyim. Bu mod sayesinde yeni bir envanter görünüşüne sahip olmanızın yanında diğer modları da düzenleyebiliyor ve rahatça ayarlamalar yapabiliyorsunuz.
  • FNIS: Eski bir dinamiğe sahip olan Skyrim’i günümüzdeki güncel oyunlara göre yenileyen FNIS modu; oyunda yer alan hayvanların, NPC’lerin ve diğer fiziklerin daha iyi çalışmasını sağlamaya yarıyor. Ayrıca birkaç mod kurulumundan sonra bozulan NPC’ler görmemek adına bu mod, sizin bir hayli işinize yarayacaktır.

Skyrim mod nasıl yüklenir? rehberimizi bitirmenden son olarak Netimmerse Override ve PapyrusUtil genel olarak modların istediği paketler arasında yer alıyor. Mod kurulumlarını yapmadan önce açıklama kısımlarını okumalı ve istediği diğer modları yüklemeniz gerekmektedir. Daha fazla Skyrim ve oyun rehberleri için sitemizde yer alan bültene kayıt olmayı unutmayın.