FM21 Fatih Terim Taktiği (4-1-4-1)

FM21 Fatih Terim Taktiği 4-1-4-1

Sports Interactive tarafından geliştirilen Football Manager 2021 taktik konusunda oyuncuları sınırlandırmamış. FM21 Fatih Terim taktiği defansif oyun tarzını benimsemiş oyuncuların tercih ettiği bir taktiktir. Ayrıca bu taktiğin en iyi kullanılabileceği takım kesinlikle Galatasaray’dır. Oyuna Galatasaray takımıyla başlamamış olsanız bile bu taktiği mutlaka denemeli ve sonuçlarını görmelisiniz.

FM21 Fatih Terim Taktiği (4-1-4-1) Nasıl Yapılır?

Oyundaki kariyerinize başlarken seçtiğiniz takım çok önemlidir. Kariyeriniz boyunca takımınızı başarıya ulaştırmak için her türlü taktiği deneyebilirsiniz. Lakin takımdaki oyuncuların yetenekleri seçtiğiniz taktiği uygulayabilecek kadar iyi değilse çok fazla verim alamayabilirsiniz. Bu durumda farklı taktikleri denemek en iyi yöntem olacaktır.

Football Manager 2021 oyunundaki bütün takımlar için kullanabileceğiniz 4-1-4-1 taktiği sizlere yardımcı olacaktır. Bu taktik farklı formasyonlar halinde oynatılabilir. Bizim tercih edeceğimiz formasyon ise Fatih Terim’in Galatasaray takımında kullandığı olacaktır. En önemli unsur defans ve orta sahada yer alacak 4 oyuncunun aynı hat üzerinde dizilmesi ve biraz savunma ağırlıklı oynamasıdır. Forvette bulunan oyuncu yüksek bitiricilik puanına sahip olursa takımınızın gol atması kolaylaşacaktır. Orta saha ve defans oyuncuları ise oyun kurma ve paslaşma değerlerinin yüksek olmasına dikkat edin.

FM21 4-1-4-1 Taktiği Nasıl Kurulur?

RDF Tactics tarafından hazırlanmış bu taktiği kurmak için dosyayı indirin ve aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. Her ihtimali göze alarak oyundaki ilerlemenizi farklı bir yere yedek almayı unutmayın.

  • FM21 Fatih Terim taktiği yukarıdaki dosyada yer almaktadır. İndir tuşuna basarak bilgisayarınıza indirin.
  • Windows kullanıcıları Winrar, MacOS kullanıcıları The Unarchiver programı ile dosyayı masaüstüne çıkartsın.
  • Oyunda taktikler kısmına girin. Taktiklerin yan tarafındaki aşağı bakan oka basın ve ardından yükle butonuna tıklayın.
  • Burada masaüstündeki .fmf uzantılı taktiği seçin ve “Yükle” butonuna basın.

FM21 Fatih Terim taktiği 4-1-4-1 savunmanızı baya bir güçlendirecektir. Takımınız gol atma konusunda iyi fakat savunma açısından kötü bir konumda ise bu taktik tercih edilebilir. Eğer takım bu taktiğe uyum sağlayamaz ise ufak çaplı oynamalar yapabilirsiniz. Fatih Terim taktiği hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz. FM 21 oyun rehberleri paylaştığımız zaman haberdar olmak için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.