Rust Twitch Drop Nasıl Alınır?

Rust Twitch Drop Nasıl Alınır?

Hayatta kalma oyunları arasında tahtını koruyan Rust, bir çok eşya için çeşitli skinler getirdi. Bu skinlerin oyuna doğrudan bir etkisi yok ancak oynanışı daha keyifli hale getirdiği aşikar. Son zamanlarda Twitch üzerinden yayın yapan yayıncılarla yaptığı iş birliği ile ücretsiz skinler vermeye başladı. Peki ya ücretsiz Rust Twitch drop nasıl alınır?

Rust Twitch Drop Nasıl Alınır?

Rust, geçtiğimiz aylarda bazı Twitch yayıncılarının yayınlarını belli bir süre izleyenlere ücretsiz skinler vermeye başladı. Bu skinler hiç bir şekilde ticaret edilemiyor. Hangi yayıncılardan ücretsiz skin alabileceğinizi kontrol etmek için izlediğiniz yayının altında “Drop-Enable” veya “Drop aktif” ibaresinin olduğundan emin olun. Bunun dışında yapacağınız tek şey yayını belirli bir süre boyunca izlemek olacaktır. Bu süre 2 saat olarak belirlenmiş. Lakin bazı durumlarda bu süre değişiklik gösterebilir. Ayrıca Twitch ile Facepunch hesabınızın bağlantısının olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak resmi Rust Twitch drop sitesi üzerinden Twitch hesabınızla giriş yapın.
  • Twitch hesabınız Steam ile ilişkilendirilmemiş ise bu işlemi Twitch ayarlar > Bağlantılar bölümünden tamamlayabilirsiniz.
  • Bu işlemlerin ardından Rust Twitch drop sitesindeki yayıncılarını belirli bir saat boyunca izleyin.

Seçili Rust yayınlarını izleyerek elde ettiğiniz ücretsiz Rust skinleri direkt olarak Steam envanterinize eklenmiyor. İlk olarak Twitch profil fotoğrafınıza tıklayıp Drop kısmına tıklayın. Açılan sayfada hangi skinleri alabileceğinizi görebilirsiniz. Alabildiğiniz skinleri “Claim” butonuna basarak Twitch’iniz ile bağlantılı olan Steam hesabınıza yollayabilirsiniz. Lakin bu işlemin 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde olabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Özellikle Rust oyuncularının merak ettiği Rust Twitch drop nasıl alınır? sorusunu bu makalemizde sizler için yanıtladık. Bu makalenin yararlı olduğunu düşünüyorsanız bunu yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.