Farming Simulator 22 Başlangıç Rehberi

farming-simulator-22-baslangic-rehberi

Farming Simulator 22 Giants Software tarafından geliştirilip yayınlanan, kendi tarlanızı kurup ekinlerinizi biçebileceğiniz bir oyundur. Oyunda ayrıca dilediğiniz gibi hayvancılık ve ormancılık da yapabilirsiniz. Sakinleşip hayalinizdeki çiftliği kurmak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Sizler için bu hayalinizi biraz daha kolaylaştırmak için Farming Simulator 22 başlangıç rehberi bazı tüyolardan bahsedeceğiz. Bunları oyun sırasında uygulayarak sizler de daha kolay bir şekilde çiftliğinizi büyütebilirsiniz.

Farming Simulator 22 Başlangıç Rehberi

Öncelikle oyuna ilk defa giriş yaparken kariyer modunda kolay oyun modunu seçmeniz oldukça yararlı olacaktır. Böylece oyuna bir arazi ile başlayacak ve kolayca ekonominizi geliştirebileceksiniz. Piyasada oyuna yeni araçlar ekleyerek oyundaki eğlenceniz katlayacak birçok mod çeşidi bulunmakta. Ancak bunları kullanmak için acele etmenize gerek yok. Oyunda başlangıç aşamasında öğrenmeniz gereken birçok şey yer almakta. Ana oyunu öğrenmeden daha fazla sayıda karışık araç ve bilgi eklemesi yapmanız aşırı bilgi yoğunluğu nedeniyle oyundan sıkılmanıza sebep olabilir.

İhtiyacınız olmayan şeyleri satmaktan çekinmeyin. Oyunun başında tarım ve hayvancılık işlerine girişmeniz amaçlı birçok yapı sizleri bekliyor olacak. Aynı anda hepsine başlamayı düşünmüyorsanız, örneğin başlangıçta sadece tarımla ilgilenecekseniz hayvancılıkla ilgili olan binaları satarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Oyuna başlangıç aşamasında yulaf, arpa, buğday gibi üretimi kolay olan tohumları ekmeniz oyuna alışma aşamasında işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu ürünleri yetiştirmek için ek bir gereksinime ihtiyaç olmadığından oyunu öğrenmekten çok oynayarak vakit geçirebilir ve keyfinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler kolay yetiştirildiğinden ekonominize de iyi bir başlangıç olacaktır. Ayrıca herhangi bir tohumu nasıl yetiştireceğinizi bilmiyorsanız markette başlangıç paketleri satılıyor. Yetiştireceğiniz ürünü seçerek o ürünü yetiştirme aşamasında nelere ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz.

Hızlıca büyümeye çalışmayın. Biraz para kazandığınızda hemen gidip en pahalı ve en büyük araçları almaya çalışmayın. Tarlanızı büyütmeden bunlara ihtiyaç duymayacaksınız. Oyunda yavaş yavaş ve keyif alarak ilerleyin.

Başlangıç aşamasında kendinizi borç batağına sokmayın. Tabii ki kredi alarak istediğiniz her şeyi satın alabilirsiniz. Ancak bu krediyi geri ödemeniz gerektiğinde yeterli üretimi yapamazsanız oyun sizin için oldukça zor bir hâl alacaktır. Uzun süreler boyunca borç ödemek oyundaki keyfinizi de azaltacaktır. Oyunda başlangıçta para kazanmak için sözleşmeli işleri yapabilirsiniz. Ayrıca bu işler için gereken araçları ödünç alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu durum sözleşme sonunda kazanacağınız parayı azaltacaktır ancak sözleşmeyi tamamlamak için tüm gerekenler elinizin altında hazır durumda olacaktır.

Hayvancılık güzel bir para kaynağı olsa da halihazırda kurulu bir ekonominiz olmadan hayvancılığa bulaşmayın. Hayvanları büyütmek için sürekli yem kullanmanız, bunun için de sürekli olarak tarım yapmanız gerekiyor. Eğer erkenden bu işe girişirseniz hem tarımcılıkta hem de hayvancılıkta zorlanmanız muhtemel.

En önemli olan oyunu yavaş yavaş oyundan en fazla keyfi alarak öğrenmeniz olacaktır. Sizler için hazırladığımız Farming Simulator 22 başlangıç rehberi hayalinizdeki çiftçilik yaşamına ulaşmanızda yol gösterici olacaktır. Bunun gibi daha çok rehber için sitemizi sık sık ziyaret edin.