Elden Ring Zehirli Bataklık Geleneğini Koruyor

Elden Ring Zehirli Bataklık Geleneğini Koruyor

Elden Ring, 25 Şubat tarihinde çıkacak From Software’ in yeni açık dünya, macera oyunu. Yapımcı daha önce çıkardığı Souls serisinin zorluğu ile tanınıyor. Oyun serisi meşhur zorluğuyla yeni bir alt oyun türünü oluşturdu. Ancak Souls serisi ile meşhur olan tek şey zorlu boss savaşları değil. Souls oyunlarının hemen hemen hepsinde yer alan zehirli bataklık haritaları da oyunda adeta bir gelenek haline geldi. From Software’ in başı Hidetaka Miyazaki tarafından yapılan açıklamalara göre Elden Ring zehirli bataklık geleneğini koruyor. Oyun içerisinde zehirli bataklık bölgeleri bulunacak ve buralarda oyuncuları birçok zorluk beklemekte. Haberin detayları sizlerle.

Elden Ring Zehirli Bataklık Geleneğini Koruyor

From Software geliştirdiği her oyun ile birlikte Soulsborne alt oyun türünün ilerlemesini sağlıyor. Her oyunla eklenen yenilikler oyun dünyası için çığır açıcı düzeylerde olmakta. Bu oyun türü zorlu ve acımasız dövüş mekanikleriyle biliniyor. Bu oyunlarda başarılı olmak için oyuncuların oyunda yer alan mekanikleri öğrenmeleri, faydalı eşyalar için haritanın her köşesini gezmeleri gerekiyor.

From Software’ in başı Hidetaka Miyazaki ile yapılan röportajda oyunun açık dünya versiyonundaki zehirli bataklık bölgesi hakkında konuştu. Birçok Soulsborne severin oyunlarda zorlandığı bu bölgeler yapılan açıklamaya göre Elden Ring içerisinde de yer alacak. Yapımcı röportajda bu konuda “kendine yardım edemediğini” söyledi. Böylece Elden Ring zehirli bataklık geleneğini koruyor.

Oyunda bu bölgeler bulaşmasından itibaren oyuncunun canını götüren bir zehir etkisine sahip. Miyazaki, Elden Ring içerisinde Scarlet Rot adı verilen yeni bir etkinin yer alacağını söyledi. Ancak etkiyle alakalı başka bir detay paylaşmadı. Oyunun çıkışına kalan 3 haftalık süre sonunda oyuncular Scarlet Rot isimli etkinin tehlikeleriyle yüzleşecekler. Tabii bu bölgeyi atlamayı da tercih edebilirsiniz. Açık dünya size böyle bir imkân tanıyacaktır. Tekrar bu bölgeye girmeye karar verdiğiniz zaman yanınızda bol miktarda zehir önleyici eşya bulundurduğunuzdan emin olun. Daha fazla güncel oyun haberine sitemizdeki haberler kısmından ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir