Xbox Game Pass Aile Planı Geliyor!

Xbox Game Pass Aile Planı

Xbox Game Pass uzun zamandır oyuncuların en çok tercih ettiği oyun servislerinden birisi olarak kullanılmaya devam ediyor. Microsoft, Xbox Game Pass arkadaş ve aile planı ile bu hizmeti bir adım daha öteye taşıyor. Peki ya Xbox Game Pass aile planı nedir? Ülkemizdeki satış fiyatı ne olacak?

Xbox Game Pass Aile Planı Nedir?

Çevrenizde oyun düşkünü olan arkadaşlarınız varsa eğer Xbox Game Pass aile planı tam size göre bir hizmettir. Bu hizmet ile Microsoft hesabınızdan Xbox Game Pass aboneliklerinden bir tanesini satın alıp bu hesabı 4 farklı kullanıcı ile kullanma imkanına erişebilirsiniz.

Toplam da 5 kişi ayrı ayrı para ödemenize gerek kalmayacak. Microsoft tarafından sunulan arkadaş ve aile planını, Xbox Game Pass Ultimate paketi ile birlikte kullandığınız zaman oyunlarınızı hem bulutta, hem bilgisayarda hem de konsolda özgürce oynayabileceksiniz.

Xbox Game Pass Aile Planı Fiyatı Açıklandı mı?

Bu hizmetin satış fiyatı ülkemiz için henüz açıklanmadı. Diğer Xbox aboneliklerinde olduğu gibi bu hizmetin de ülkemize özel fiyatlandırma ile geleceğini ümit ediyoruz.

Xbox Game Pass arkadaş ve aile planı hizmeti şuanda İrlanda’da aktif olarak kullanıma sunuldu. Fiyatı ise € 21,99 olarak belirlendi. Bizim tahminlerimize göre bu hizmet ülkemizde 199,99 TL olarak çıkabilir. Fakat bir sürpriz olurda 100 TL’nin altında fiyatla gelirse tadından yenmez.

Xbox Game Pass Aile Planı Nasıl Kullanılır?

Bu hizmeti kullanmak oldukça kolaydır. Xbox resmi sitesi üzerinden ilgili paketi satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnızca Xbox Game Pass arkadaş ve aile planı hizmetini satın almış ana hesap Xbox Game Pass avantajlarını diğer hesaplar ile paylaşabilir.

Bu da demek oluyor ki sizin davet ettiğiniz kullanıcılar avantajları diğer kullanıcılar ile paylaşamayacak. Lakin oyunlarınızı tek hesap üzerinden 4 kişiyle paylaşabileceğiniz zaman kısıtlamaları konulmuş. Aşağıdaki listede hangi paketin ne kadar süreyle arkadaş ve aile planı ile kullanılabileceğine ulaşabilirsiniz.

  • 30 days Xbox Game Pass Ultimate / 18 days Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 days Xbox Game Pass (Console) / 12 days Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 days PC Game Pass / 12 days Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 days Xbox Live Gold / 12 days Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 days EA Play / 6 days Xbox Game Pass Friends & Family

Bu tablo bize şunu anlatıyor. 30 günlük Xbox Game Pass Ultimate aboneliği satın aldıysanız bu hesabınızı 18 gün boyunca arkadaş ve aile planı ile kullanabileceksiniz. Böyle bir sınırlama getirilmesinin oldukça yerinde bir karar olduğunu düşünüyoruz. Aksi takdirde bazı oyuncular bunu suistimal edip haksız kazanç elde etmeyi deneyebilirdi.

Sonuç

Xbox Game Pass aile planı hakkında tüm bildiklerimizi sizlerle paylaştık. Sizlerin aklına takılan başka bir soru varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen Xbox Game Pass alınır mı? diye endişeleriniz varsa ilgili konumuzu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Crossroads Inn 2
Oyun Haberleri

Crossroads Inn 2 Duyuruldu!

Orta çağda gerçek zamanlı olarak han işlettiğimiz ve oldukça eğlenceli içerikleriyle karşımıza çıkan oyunun yeni sürümü duyuruldu. Crossroads Inn 2 Steam'de açıldı ve bazı detaylar paylaşıldı. Klabater firması tarafından geliştirilen

Kaydır Gelsin!

Valorant Radyanit Puanı Ne İşe Yarar?

Valorant Radyanit Puanı Ne İşe Yarar?

Daha önce Valorant oynamamış veya oyuna yeni başlayan oyuncuysanız eğer Valorant Radyanit Puanı ne işe yarar? sorusunun yanıtını merak ediyorsunuzdur. Sizler için hazırladığımız içeriğimizde Radyanit Puanları ile ilgili merak ettiğiniz
FIFA 23 En İyi Sağ Bekler

FIFA 23 En İyi Sağ Bekler

FIFA 23 oyununda defans ağırlıklı taktikleri seven oyuncuların sayısı bir hayli fazla. Sadece kısa paslaşmalar ve iyi bir savunma ile rakibi yormak bazı durumlarda çok fazla işe yarayabiliyor. FIFA 23
ARK Hileleri ve Konsol Komutları

ARK Hileleri ve Konsol Komutları

Dinazorlarla dolu bir ada içerisinde uzaylı teknolojisini kullanarak hayatta kalmaya çalışmak oldukça zorlayıcı olabiliyor. ARK hileleri ve konsol komutları ile oyunu tek başınıza oynarken elde ettiğiniz ilerlemeyi kaybetmeden gelişmeye devam
Lost-Ark-Thaitalos-Boss-Rehberi

Lost Ark Thaitalos Boss Rehberi

Lost Ark içerisinde Guardian Raid yaparken içeriğin sonunda boss ile savaşıyorsunuz. Tüm ödülleri kazanmak için öncelikle bu bossu mağlup etmeniz gerekiyor. Oyunda bu içeriğin sonunda karşılaşabileceğiniz birçok farklı boss yer
Valorant Hesap Seviyesi Nasıl Kasılır?

Valorant Hesap Seviyesi Nasıl Kasılır?

Popülerliğini gün geçtikçe artıran Valorant için 3.0 güncellemesi yakın bir zamanda yayınlanacak. Valorant 3.0 güncellemesi ile oyun tamamıyla değişecek. Eklenecek özellikler arasında oynadığınız hesaplara ait seviyeler geleceği de belirtildi. Peki
FiveM Silah Kodları

FiveM Silah Kodları (Güncel Bütün Silahlar)

GTA 5'in orijinal hikayesini bitiren oyuncuların çoğu GTA Online'da oynamaya devam ediyordu. Bir noktadan sonra yapacak bir şey bulamayan oyuncular FiveM rol yapma sunucuları ile oyunda kendi karakterlerinin hikayesini oluşturabiliyor.
COD Warzone 2 En İyi Chimera Eklentileri

COD Warzone 2 En İyi Chimera Eklentileri

COD Warzone 2'nin en güzel yanlarından bir tanesi oyun içerisinde kullanacağınız silahların parçalarını modifiye edebilmektir. Oyuncular kendi oyun tarzlarına göre silah parçalarını değiştirerek ergonomiyi yükseltmeye çalışıyor. COD Warzone 2 en
Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft içerisinde eşyalarınıza büyü ekleyerek bazı özellikler kazandırmanızı sağlayan “Enchant” denilen bir sistem yer almaktadır. Eşyalarınıza büyü ekleyerek onları güçlendirebilir ve End Ejderhasını kesme görevinizin üstesinden gelmek için gücünüzü arttırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir