Monster Hunter Rise Great Izuchi Nasıl Kesilir?

Monster-Hunter-Rise-Great-Izuchi-Nasil-Kesilir

Monster Hunter Rise içerisindeki ana görevleri tamamladıktan sonra ilk yüzleşeceğiniz büyük yaratık Great Izuchi olacaktır. Serinin eski oyuncularına çok büyük bir tehlike oluşturmayacak olsa da yeni oyuncular bu savaşta zorlanabilirler. Sizlerle Monster Hunter Rise Great Izuchi nasıl kesilir? sorusunun cevabı olarak tüm taktikleri paylaşacağız.

Monster Hunter Rise Great Izuchi Nasıl Kesilir?

Great Izuchi yaratık sınıfı olarak Bird Wyvern olarak sınıflandırılmıştır ve oyunun tanımlamasıyla beyaz tüylerinin yanında tırpan benzeri kuyruğuyla ayırt edilebilir. Oldukça hızlı bir yaratık ve oyunun mekaniklerine aşina değilseniz yakalamak biraz zorlayıcı olabilir. Bossun yanında ayrıca iki küçük Izuchi yaratığı da bulunmaktadır.

Monster Hunter oyunları içerisinde yeni oyuncuları ilk olarak şaşırtan şeylerden birisi bossların can barına sahip olmamasıdır. Bu yüzden savaşta ne kadar ilerlediğinizi belirlemek için yaratığın davranışlarını incelemek size kalmış. Örneğin, zayıf bir canavarın en belirgin işaretlerinden biri, onu topallarken yakalamanızdır. Bu, dövüşün bitmek üzere olduğunu gösterir, bu yüzden bu dövüş sırasında ve diğerlerinde bunun için gözlerinizi dört açmalısınız.

Monster Hunter Rise’ın güzelliği, denenecek çok sayıda silahın olması ve hepsinin kendi özgü yollarıyla etkili olmasıdır. Great Izuchi ile savaşırken daha hafif silahlar olan, Long Sword, Dual Blades, Bow ya da Switch Axe size daha kolay bir savaş yaşatacaktır. Bu, diğer silahları deneyemeyeceğiniz anlamına gelmez, ancak yeni başlayan biriyseniz, arenada nasıl hareket edeceğinizi öğrenmek zor olabilir ve bu tip silahlar daha hızlı hareket etmekte yardımcı olurlar.

Karakterinizin seçtiğiniz silahla nasıl hareket ettiğine alıştıktan sonra, yaratığa yaklaşın ve saldırılarını incelemeye hazır olun. Diğer oyun sonu canavarlarına nazaran Great Izuchi çok fazla hareket çeşitliliğine sahip değildir. Bu nasıl hareket ettiğini incelemek için harika. Dikkat etmeniz gereken ana saldırısı kuyruğuyla yaptığı kesme saldırısıdır. Yakalanırsanız üç defa sizi kesecektir.

Ayrıca, uzun menzilli bir tükürme saldırısının yanı sıra yıkıcı hasar vermek için takla saldırısı yapabilir. Bu, oyunun ilk büyük canavarı olmasına rağmen, hareketlerinin hiçbirinin çok güçlü olmadığını göreceksiniz, ancak bu, stratejinizde dikkatsiz olabileceğiniz anlamına gelmez. Şimdiye kadar karşılaştığınız küçük düşmanlardan çok daha fazla hasar vermekte.

Yapmanız gereken ilk şey bossa hasar vermenizi zorlaştıracakları için küçük Izuchi’ leri ortadan kaldırmaktır. Bossun savaş oyunca küçük Izuchi’ ler çağırabileceğini unutmayın. Bu sebeple hızlı olmanız gerekiyor.

Küçük yaratıklar ortadan kaldırdıktan sonra ana hedefe odaklanabilirsiniz. Dövüş sırasında yapmanız gereken saldırılarını izlemek, animasyon bittiğinde koşup birkaç hasar attıktan sonra geri çekilmek ve tekrarlamak. Kullandığınız silaha bağlı olarak, diğerlerinden daha fazla hasar atabilirsiniz. En önemlisi üçlü kuyruk kesiği saldırısından kaçınmak olacaktır. Eğer yakalandıysanız geri çekilip can yenilemelisiniz.

En çok hasarı vermek için kafasına ve kuyruğuna saldırmalısınız. Boss çok hızlı hareket ettiğinden bu zor olabilir, ancak birkaç kafa veya kuyruk hasarı verebilirseniz, hasar seviyesinde büyük fark göreceksiniz. Eninde sonunda bossu yere düşüreceksiniz. İşte elinizdeki her şeyle vurmanız gereken zamana geldik. Tüm zayıflığından faydalanmalı ve elinizdeki her şeyle saldırmalısınız. Hızlıca geri ayaklanacaktır ancak yerdeki süreç en çok hasarı verebileceğiniz kısımdır. Tekrar kalktıktan sonra aynı stratejiyi birkaç defa tekrarlayarak savaşı kazanabilirsiniz.

Dikkat edilecek bir diğer şey bossun harita boyunca hareket edebileceğidir. Eğer boss kaçmaya başlarsa bu durum güzel hasar çıkardığınızın göstergesidir. Topallıyorsa daha da iyi. Tüm bu görsel ipuçlarına savaş boyunca dikkat etmelisiniz.

Monster Hunter Rise Great Izuchi nasıl kesilir? sorusunun cevabı niteliğinde tüm taktikleri ve stratejiyi sizlerle paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına göz atmayı unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Valorant Karakterleri
Oyun Rehberleri

Valorant Karakterleri

Valorant, günümüzde oynanan en popüler FPS oyunlarından birisi oldu. Oynanış, içerik ve sürekli olarak eklenen yeni karakterler sayesinde oyuncuların oyuna olan ilgisi her geçen gün artmaya devam ediyor. Belirli aralıklarla

Kaydır Gelsin!

E3 2021 Etkinliğinde Tanıtılacak Oyunlar

E3 2021 Etkinliğinde Tanıtılacak Oyunlar

E3 2021 etkinliğinde tanıtılacak oyunlar oyuncuları oldukça sevindirecek cinsten. E3 nedir? diye soranlar için kısa bir açıklama yapalım. E3, oyun dünyasının en büyük geliştiricilerinin en yeni oyunlarını oyun tutkunlarına tanıttığı
CS GO Fps Arttırma Kodu

CS GO Fps Arttırma Kodu

CS GO, üzerinden yıllar geçse de halen daha anlık yüz binlerce oyuncu tarafından oynanmaktadır. Oyun her ne kadar uzun zaman önce çıkmış olsa da oyuncular halen daha fps sorunu yaşayabiliyor.
New World Sunucu Değiştirme

New World Sunucu Değiştirme

Amazon Games tarafından geliştirilen New World, çok fazla sorunla oyun dünyasına giriş yaptı. Oyunun ilk dönemlerinde çok fazla hata ve açık olduğu için oyuncular yavaş yavaş oyunu terk etmeye başlamıştı.
Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!

Relic Entertainment tarafından geliştirilen strateji oyunu Age of Empires 4 sistem gereksinimleri açıklandı. Strateji oyunu tutkunlarının büyük bir zevkle oynayacağı oyun 28 Ekim'de çıkış yaptı. Bu sefer çok daha iyi
Football Manager 2024 DF11 Yüz Paketi

Football Manager 2024 DF11 Yüz Paketi | FM 24 Yüz Paketleri

Football Manager 2024 DF11 yüz paketi çoğu oyuncu tarafından kullanılıyor. Oyuncular FM 24 yüz paketleri sayesinde futbolcuların portrelerinde değişiklik yapabiliyor. Oyun içinde bulunan futbolcu portleri gerçekleri gibi görünmediği için oyuncular
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2023

Krafton'un geliştirdiği PUBG Mobile çoğu tablet ve telefonda rahatlıkla oynanabiliyor. Oyunun bu noktaya gelmesi uzun sürse de şuanda oldukça akıcı ve yüksek fps ile oynanabiliyor. PUBG Mobile sistem gereksinimleri ise
Minecraft Olta Yapımı

Minecraft Olta Yapımı, Nasıl Yapılır?

Minecraft oyununu survival yani hayatta kalma modunda oynayarak oyundan son derece keyif almakta olan pek çok oyuncunun olduğunu söyleyebiliriz. Durum bu şekilde olunca da oyuncuların oyun içinde gerçekçi bir şekilde
ICARUS Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!

ICARUS Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!

RocketWerkz tarafından geliştirilen açık dünya hayatta kalma ve craft oyunu ICARUS için sistem gereksinimleri duyuruldu. Oyun için açıklanan sistem gereksinimleri diğer oyunlara kıyasla oldukça yüksek diyebiliriz. Steam platformundaki videolarına bakıldığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir