Don’t Starve Arıcılık ve Bal Rehberi

Dont-Starve-Aricilik-ve-Bal-Rehberi

Don’t Starve içerisinde bal fazla miktarda elde edebileceğiniz ve can yenilemekten, farklı yemek tariflerine birçok alanda kullanabileceğiniz bir kaynak. Ayrıca arıcılık yaparak kendi yerleşiminizde de üretebilir ve elde ettiğiniz miktarı arttırabilirsiniz. Bu sebeple hayatta kalmak için bal hakkındaki bilgiler büyük önem arz ediyor. Sizlerle Don’t Starve Arıcılık ve Bal Rehberi içerisinde bilmeniz gereken tüm detayları paylaşacağız.

Don’t Starve Arıcılık ve Bal Rehberi

Bal arı kovanlarından elde edebileceğiniz bir kaynaktır. Bu kovanları oyunda yeşillik bölgelerde bulabilirsiniz. Kovanlardan bal elde edebilmek için onları kırmanız gerekiyor. Kovana vurmanız halinde arılar saldırıya geçeceği için hazırlıklı gitmenizde fayda var. Beekeeper Hat isimli şapkayı taktığınızda arılardan aldığınız hasar %80 oranında azalmakta. Beekeeper hat yapmak için, 8 adet ipek ve 1 ip yeterli olacaktır. Eşyayı giydikten sonra arı kovanına bir kez vurduktan sonra saldıran arıları bir kez vur kaç taktiği ile az hasar alarak öldürebilirsiniz. Burada ekstra bir taktik olarak Ateş ve Buz asası kullanabilirsiniz. Ateş asası ile kovanı yaktığınızda arılar direkt olarak kovandan çıkacak ve size saldırmayacak. Buz asası ile ateşi söndürüp kovana vurduğunuzda ise yine arılar saldırıya geçmeyecektir. Böylelikle güvenli bir şekilde bal toplayabilirsiniz.

Bal elde etmede en iyi kaynak ise Bee Box ile arıcılık yapmak olacaktır. Bee Box yapmak için ihtiyacınız olanlar; 2 adet Kalas, 1 adet bal peteği ve 4 adet arı. Arı yakalamak için Bug Net kullanabilirsiniz. Bee Box her gün etrafta çiçek olmasa dahi bir bal üretir. Bölgeye çiçek ve kelebek yerleştirerek bu sayıyı arttırabilirsiniz. Bir arının Bee Box’tan çıkıp bir adet bal üretmesi için 6 adet çiçek gezmesi gerekiyor. Yani bölgeye ne kadar çok çiçek koyarsanız o kadar çok bal üretme şansınız olur. Bir adet Bee Box 6 adet bal depolayabilmekte. Her gün biriken balları toplayabilirsiniz. Bunu yaparken saldırıya uğrayacağınızdan Beekeeper Hat giymenizde fayda var. Elde edilen bal envanterinizde 40 gün, buzdolabında 80 gün bozulmadan dayanabilir.

Balı Honey Poultice üretmek için kullanabilirsiniz. 2 adet bal ve 1 adet papirüs ile üretilen bu eşya sizi 30 can iyileştirmektedir. Ayrıca oyunda bal kullanarak yapabileceğiniz birçok yemek tarifi de bulunuyor. Bunları üreterek karakterinizi doyurabilir ve hayatta kalmaya devam edebilirsiniz.

Don’t Starve Arıcılık ve Bal Rehberi bu değerli kaynağı kullanarak açlıktan ölmemenizde yardımcı olacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemize göz atabilirsiniz.