Oyun Rehberleri

Terraria Skeletron Boss Rehberi

terraria-skeletron-boss-rehberi

Terraria, içerisinde yer alan bosslardan birisi olan Skeletron oyunda genellikle erken safhalarda savaşacağınız bir düşman. Zindana girebilmek için öncelikle bu rakibin üstesinden gelmeniz gerekiyor. Eğer boss ile savaşmadan zindana girmeye kalkarsanız zindan gardiyanı sizi tek vuruşta öldürüyor. Skeletron genellikle oyuncuların Eater of the Worlds bossunu kestikten bir sonraki adımı oluyor. Sizler için hazırladığımız Terraria Skeletron Boss Rehberi savaşı kazanmanızda bir hayli yardımcı olacak.

Terraria Skeletron Boss Rehberi

Bossu çağırmak için öncelikle zindanın girişini bulmanız gerekmekte. Zindan genellikle oyun dünyanızın ya en doğu ya da en batı kısmında ortaya çıkar. Zindana girdiğinizde bir yaşlı adamla karşılaşacaksınız. Zindana gece geldiğinizde size “Eğer efendimi yok ederseniz zindana girmenizi sağlayacağım.” diyecektir. Konuşma baloncuğundan Curse seçeneğini seçerseniz boss ortaya çıkacaktır. Eğer bossu yenmeyi başaramazsanız ortadan kaybolacak ve yaşlı adam bir sonraki sabaha kadar geri gelmeyecektir. Bir sonraki gece ise savaşı tekrar deneyebilirsiniz.

Savaşa hazırlık için zindan girişini büyüterek platformlar kurabilirsiniz. Böylece savaş sırasında daha fazla manevra yapma şansınız olur. Ne kadar iyi zırh ve silahlara sahip olursanız o kadar iyi. Ok gibi menzilli bir silah kullanmak işinize yarayacaktır. Ironskin ve Regeneration gibi potlar oldukça işinize yarar.

Savaşa başladığınızda kuru kafadan ayrı uçan iki adet el göreceksiniz. İlk odağınız bunlar olmalı. Kafanın kendisinden kaçmak ellerden daha kolay. Tek bir ele odaklanabilirseniz oldukça iyi ancak genellikle en yakında ne varsa ona hasar vermek mantıklı olur. Eller sağa sola garip şekillerde sallanacağından platformlar yardımıyla kaçınabilirsiniz. Kaçınmak için aşağı da inebilirsiniz. Böyle yapmak genellikle ellerin üzerinden zıplamaktan daha kolay oluyor. Elleri yok ettikten sonrasında savaş bir hayli kolaylaşıyor. Artık odaklanmanız gereken tek bir kafa var ve eskisinden daha farklı hareket etmiyor. Sadece size daha fazla saldırıyor.

Boss ile olan savaşı kazandıktan sonra Clothier NPC’ sinin kilidini açmış olacaksınız. Kısa bir süre sonra eğer boş bir oda hazırladıysanız taşınacaktır. Bosstan 3 adet kullanışlı kozmetik olmayan eşya düşebiliyor. Bazen el düşebiliyor ve bunu zindanı keşfederken kanca olarak kullanabiliyorsunuz. Ya da kuru kafalar fırlatmanızı sağlayan bir büyü kitabı da düşürebilirsiniz. Buradan sonrasında zindanı keşfedebilir ve birçok değerli eşya edinebilirsiniz.

Terraria Skeletron Boss Rehberi oyunda ilerlemenizde yardımcı olacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir