Valorant FPS ve Ping Nasıl Gösterilir?

Valorant FPS ve Ping Gösterimi

Riot Games’in çıkarttığı rekabetçi oyunlarından birisi Valorant, E-Spor dünyasında büyük ilgi uyandırdı. Oyun genç kesim başta olmak üzere bir çok kesim tarafından beğenilerek oynanmaya başladı. Oyuncular daha profesyonel oyun oynamak için oyun içerisindeki FPS ve Ping değerlerini görmek istiyorlar. Güncel bir arayüze sahip olan bu oyunda oyun içi fps ve ping değerlerini nasıl görebilirsiniz?

Valorant FPS ve Ping Gösterme

Valorant fps ve ping göstermek oldukça kolay. Oyun içerisindeki ayarlardan açabileceğimiz bu değerler için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde;

  • Ana menüde sağ üst tarafta bulunan tekerlek simgesine basarak oyun ayarları sayfasını açıyoruz.
  • Ayarlar menüsünün bir alt menüsü olan video ayarları bölümüne geçiş yapıyoruz.
  • Tekrar açılan menüde “nitelikler” yazan kısma giriyoruz.
  • Valorant FPS göstergesini açmak için bu kısımda karşınıza çıkan seçenekler içerisinden “İstemci FPS” yazan ayarı “Sadece Metin” olarak seçiyoruz.
  • Valorant Ping göstergesini açmak içinse “Ağ Gidiş Geliş Süresi” seçeneğini de “Sadece Metin” olarak seçip kaydediyoruz.

Yapmış olduğumuz bu ayarlarla göstergeleri kolaylıkla açtık. Ayrıca bu ayarlar yalnızca metin olarak gösterilmiyor. Bu değerleri grafik olarak da gösterebilirsiniz ama rekabetçi oyunlarda dikkat kaybına neden olabilir. Bu nedenle sadece metin seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Valorant oynarken artık ekranınızda metin tabanlı bir şekilde anlık olarak fps ve ping değerlerini görebileceksiniz. Valorant FPS ve Ping Gösterme isimli rehberimizle sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Eğer bu konuda takıldığınız bir nokta olursa bizlere bildirmeyi unutmayın. Bol kafadan vuruşlar!