FIFA 22 Yeni Nesil Özellikleri Tanıtıldı!

FIFA 22 Yeni Nesil Özellikleri Tanıtıldı!

Futbol tutkunlarının büyük bir çoğunluğunun tercih ettiği futbol oyunu tartışmasız FIFA’dır. FIFA gerek oyun mekanikleri gerekse gerçekçi grafikleri ile futbol severlere o atmosferi yaşatma konusunda oldukça başarılı. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan FIFA 22 yeni nesil özellikleri oyuncuları bir hayli heyecanlandırdı.

FIFA 22 Yeni Nesil Özellikleri Nelerdir?

FIFA 22 geliştiricileri tarafından oyuna eklenen yeni özellikler oyun içeriğini bir hayli zenginleştirecek diyebiliriz. Bu özellikler oyunculara tam anlamıyla sahada futbol oynuyormuş hissiyatı verecek. Lakin bu özelliklerin yalnızca en son çıkan oyun konsollarında yer alacak olması bir kısım oyuncuların üzülmesine neden oldu. Ayrıca oyunu PC üzerinden oynayan oyuncular da bu özelliklerden ne yazık ki yararlanamayacak.

HyperMotion Artırılmış Gerçeklik

HyperMotion sayesinde futbolcuların karakteristik hareketleri gerçeğe çok daha yakın olacak. Böylece yukarıda da belirttiğimiz gibi oyuncular gerçekten halı sahada futbol oynuyormuş hissine kapılacak. Bu da oynanabilirliği artıracaktır.

Daha Geniş Kişiselleştirme Seçenekleri

Son nesil oyun konsollarına sahip oyuncular seçtikleri takımların formalarını ev ve deplasman için özel olarak değiştirebilecekler. Bunun yanı sıra dünya çapında ün yapmış oyuncular üzerinde de bir hayli değişiklik yapma imkanı futbol severlere sunulacak.

Sinematikler ve Değerlendirme Ekranları

Yeni sinematikler ve gelişmiş değerlendirme ekranları FIFA 22 için ses getirecek özellikler arasında yer alacak. Yeni sinematikler içerisinde maç öncesi yapılan hazırlıklar ve soyunma odalarından görüntüler bulunacak. Her sezon sonunda edindiğiniz başarılar önemli futbol yorumcuları tarafından değerlendirilecek. Bu değerlendirmeler hem sizin için hem de takımınız için özel olarak yapılacak.

Tüm bunlara ek olarak FIFA 22 yeni nesil özellikleri hangi konsollarda desteklenecek? sorusuna da bir yanıt vermek gerekiyor. Yukarıdaki özelliklerden yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X / S konsollarına sahip olan veya Stadia platformunu kullanan oyuncular faydalanabilecek. FIFA 22 ile ilgili yeni oyun haberleri paylaşıldıkça en hızlı şekilde sizlere aktaracağız.