Oyun Rehberleri

FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri

FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri

FIFA 23, yeni grafikleri ile oyunculara çok daha gerçekçi bir futbol deneyimi sunuyor. Oyunda iyi bir optimizasyon olmasına rağmen oyuncuların bazıları oyunun takılmasından şikayetçi. Oyunda kasma ve donma problemi yaşayan oyuncular için hazırladığımız FIFA 23 FPS artırma yöntemleri bu sorunları çözme konusunda yardımcı olacaktır.

FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri Nelerdir?

Dünyada en çok tercih edilen futbol oyunu FIFA’nın son oyunu iyi bir çıkış yaptı. FIFA 23 oyunculara muhteşem bir futbol oynama deneyimi sunuyor ancak bu, oyunun tamamen sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor. FIFA 23 sistem gereksinimleri günümüz şartlarına göre düşük olmasına rağmen bazı oyuncular düşük fps sorunları ile karşılaşabiliyor. FIFA 23 FPS artırma yöntemleri ile oyunu çok daha yüksek fps değerleriyle oynayabilirsiniz. Lafı fazla dolandırmadan bu yöntemleri sizlerle paylaşalım.

Ekran Kartı Ayarlarınızı Kontrol Edin

Genel olarak bütün oyunlarda düşük fps almanıza neden olan şey düzgün yapılandırılmamış ekran kartı ayarlarıdır. İlk önce ekran kartı sürücünüzün güncelliğini kontrol edin. Eğer eski bir ekran kartı sürücüsü kullanıyorsanız AMD veya NVIDIA’nın sitelerinden en son sürümü indirip kurabilirsiniz. Ardından ekran kartı denetim masası ayarları içerisinde güç yönetimi modunu ” maksimum performans ” olarak değiştirin. Bu sayede ekran kartından tam verim alabilirsiniz.

Güç Ayarlarını Değiştirin

Windows güç ayarını değiştirmek fps artışı elde edebileceğiniz başka bir yöntemdir. Bilgisayarı aldığınız günden itibaren hiç değiştirmediyseniz yüksek ihtimalle dengeli modda çalışmaktadır. Windows güç modu dengelide çalışıyorken işlemciniz tam hızına ulaşmaz fakat sadece ihtiyaç duyduğu zaman en yüksek performansı verir. İşlemcinizden tam performans almak için Windows güç seçenekleri içerisinden ” Yüksek Performans ” ayarını seçip bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık işlemciniz sürekli olarak en yüksek hızda çalışacaktır.

Arkaplan Uygulamalarını Kapatın

Düşük belleğe sahip bilgisayar donanımınız varsa hem oyun açıp hem de arkaplanda farklı programlar çalıştırmak oyun performansını düşürecektir. Özellikle oyunla birlikte arkada internet tarayıcısından bir şeyler dinliyorsanız çok ciddi fps düşüşleri yaşayabilirsiniz. Bu nedenle oyunu oynarken arkada herhangi bir programın çalışmadığından emin olun.

Oyun Dosyalarını Doğrulayın

Herhangi bir sebepten ötürü zarar görmüş oyun dosyaları donma ve kasma sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir. Oyun dosyalarını doğrulayarak eksik veya bozulmuş dosyaların tamamını tekrardan indirebilirsiniz. Bunu yapmak için Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayın ve özellikleri açın. Yerel dosyalar içerisinde ” Oyun Bütünlüğünü Doğrula ” butonuna basarak doğrulama işlemini başlatabilirsiniz. Oyun dosyalarının doğrulanması bilgisayarınızın hızına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Değiştirin

FIFA 23 FPS artırma yöntemleri içerisinde anlatacağımız en önemli tavsiye oyun için grafik ayarlarını değiştirmeniz yönünde olacaktır. Özellikle gölgeler ve kenar yumuşatma ayarını düşürerek çok iyi fps değerleri kazanabilirsiniz. Bununla birlikte daha yüksek fps almak için kullandığınız ekran kartının VRAM miktarına bağlı olarak doku kalitesini de düşürmeyi deneyebilirsiniz. Eğer 6 GB’lık ekran kartı kullanıyorsanız oyun ayarlarını bu VRAM değerinin üstüne çıkmayacak şekilde yapmalısınız.

Sizler için hazırladığımız FIFA 23 FPS artırma yöntemleri bunlardır. Yöntemleri sırasıyla uyguladıktan sonra aldığınız fps değerinin büyük oranda arttığını göreceksiniz. Önerdiğiniz başka yöntemler varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Destiny 2 Lightfall FPS Arttırma Rehberi
Oyun Rehberleri

Destiny 2 Lightfall FPS Arttırma Rehberi

Destiny 2 Lightfall oynarken performans sorunlarıyla karşılaşıyorsanız içeriğimizde anlatacağımız yöntemler sayesinde oyun akıcı hale gelecektir. Destiny 2 Lightfall FPS arttırma yöntemlerini uyguladıktan sonra görüntü kalitesi biraz düşecektir. Bunun karşılığında yüksek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir