PUBG Kaç GB Yer Kaplıyor? (Tüm Cihazlarda)

PUBG Kaç GB Yer Kaplıyor?

PUBG çıktığı ilk günden beri battle royale oyun türünde zirveyi elinden bırakmıyor. Büyük ödül havuzlarına sahip turnuvalar ile profesyonel E-spor dünyasındaki yerini koruyor. Ayrıca PUBG geliştiricileri daha geniş kitlelere ulaşmak için mobile ve lite gibi versiyonlarını da geliştirdi. Bunun haricinde oyuncuların PUBG kurmadan önce öğrenmek istediği bir şey daha var. O da PUBG kaç gb?

PUBG PC Kaç GB Yer Kaplıyor?

2017 yılında erişime açılan oyun ilk zamanlarda 10 GB gibi ufak bir depolama alanı yeterliydi. Gelen güncellemeler ve bunun yanı sıra olarak oyuna eklenen yeni özelliklerden sonra oyunun istediği boş depolama alanı epey arttı. Bilgisayarlarında düşük depolama alanına sahip SSD bulunan oyuncular için bu durum epey problem yaratmakta. Ancak oyundaki değişikliklere bakıldığında bu durumun normal olduğu anlaşılmakta. Bilgisayarlarına PUBG indirmek isteyen oyuncuların şuanda 35 GB’lık boş depolama alanına ihtiyacı var. Oyunun PC versiyonunda hiç bir kısıtlama veya indirgenme bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

PUBG Mobile Kaç GB?

Battle Royale aksiyonunu ve eğlencesini yalnızca bilgisayardan oynamak istemeyenler için PUBG Mobile mükemmel bir tercih. Bu sayede günün her anında rekabeti ve aksiyonun tadına varabilirler. PUBG mobile sürümü bir çok akıllı telefonda çalışmaktadır. Fakat güncel işletim sistemi ve grafik yongasına sahip olmayan telefonlar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Mobile sürüm her ne kadar telefonlar için optimize edilmiş olsa da fps kayıpları yaşanacaktır.

Oyunu AppStore veya Google Play üzerinden indirmek için 650 MB boş alan gerekiyor. Ayrıca oyunu indirdikten sonra ekstra olarak oyun içi indirmeleri de buna dahil edersek toplamda 5 GB boş depolama alanına ihtiyaç var. Düşük depolama alanına sahip cihazlar ile PUBG Mobile oynamak için video veya fotoğraf silmek gerekecek.

PUBG Lite Kaç GB?

PUBG oyuncularının yakından takip ettiği oyun içi optimizasyon uzun zamandır problem yaratmaktaydı. Bir çok performans güncellemesine rağmen halen daha iyi fps alamayan ve sürekli takılma sorunu yaşayan oyuncular mevcut. PUBG geliştiricileri bilgisayar donanımı oyunun PC versiyonunu oynamak için yeterli olmayan oyuncular için PUBG Lite sürümü çıkarttı. Bu sürümde Grafik, doku ve efekt paketleri gibi fps değerlerine doğrudan etki eden detaylar sınırlandırılmakta. Böylece rekabeti seven oyuncular bilgisayarları takılmadan rahatlıkla PUBG oynayabilmekte.

Oyuncular PUBG Lite resmi internet sitesi üzerinden oyunu indirebilmekteler. Siteye girildiğinde bu versiyonun halen daha Beta test aşamasında olduğu görülmekte. PUBG Lite kaç gb? sorusunun yanıtı ise 4 GB. Evet yalnızca 4 GB boş alan istiyor. Eski nesil bilgisayara sahip oyun tutkunları için gerçekten iyi bir değer. Ayrıca PUBG Lite sistem gereksinimleri de gerçekten çok düşük.