Hata ve Çözümleri

COD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Nedir? Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

COD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Çözümü

COD Warzone Mobile Unsupported GPU hatası ile karşılaşan oyuncular ne yazık ki oyuna erişemiyor. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu bu hatanın oyunun sorunu olarak düşünüyor. Ancak bu hatanın çoğu zaman oyunla ilgili olmadığını belirtmek isteriz. Gelin bu hatanın çözümü için yapılması gerekenlere göz atalım.

COD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Nedir?

COD Warzone Mobile unsupported GPU hatası, adından da kolayca anlaşılabileceği üzere cihazın grafik biriminin oyun tarafından desteklenmediğini gösteriyor. Genellikle oyunu eski nesil akıllı telefonla oynamaya çalışan oyuncular bu sorunla karşılaşıyor.

Bazı oyuncular, markaların yeni çıkardığı telefon modelleriyle COD Warzone Mobile oynamasına rağmen bu hata ile karşılaştığını belirtiyor. Güncel akıllı telefonda böyle bir hata ile karşılaşılıyorsa sorun yazılımsal olabiliyor.

cod warzone mobile unsupported gpu hatasi nasil cozulur

COD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Kesin Çözüm

  • Yazılım Güncellemesi Yapmak
  • Telefonu Yeniden Başlatmak
  • Geliştirici Seçeneklerinden GPU Seçimi Yapmak
  • Oyunu Baştan Yüklemek

Yukarıdaki çözüm yöntemleri, piyasaya yeni çıkmış bir telefonda bu hatayı alan oyuncular için hazırlanmıştır. Eski nesil telefonda böyle bir hata ile karşılaşılıyorsa en iyi çözüm yöntemi yeni bir telefon almaktır.

Yazılım Güncellemesi Yapmak

Yeni nesil telefon modellerinde yazılım güncellemelerini düzenli olarak yapmak oyunları sorunsuz olarak deneyimlemenin anahtarıdır. Özellikle yeni nesil iPhone ve Samsung telefonlarda en güncel işletim sistemini yükleyerek oyunları hatasız bir şekilde oynamak mümkündür.

Telefonu Yeniden Başlatmak

Oyunlarda karşılaşılan hatalar bazen çok basit yöntemlerle çözülebiliyor. Telefonu yeniden başlatmak ta bunlardan biridir. Yüksek model bir telefonla COD Warzone Mobile Unsupported GPU hatası alan oyuncular, cihazı yeniden başlatarak oyuna rahatlıkla girebilir.

Geliştirici Seçeneklerinden GPU Seçimi Yapmak

Bu çözüm yönteminin yalnızca Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda belirtmek isteriz. Android telefonlarda geliştirici seçeneklerini açarak çok daha fazla özelliğe erişilebiliyor. Ayarlar uygulamasında “Cihaz Hakkında” bölümünde yer alan “Ürün Numarası” seçeneğine üst üste 7 kez dokunulduğunda telefonun geliştirici yetkisi veriliyor.

Geliştirici yetkisi edindikten sonra cihaz ayarlarına geri girildiğinde “Geliştirici Seçenekleri” menüsü açılacaktır. Bu sayfa içerisinde “GPU Rendering” seçeneğindeki ayar, “Düşük Çözünürlüğe Zorla” olarak değiştirildiğinde COD Warzone Mobile daha düşük çözünürlüklü ekrana sahip Android telefonlardan da oynanabiliyor.

Oyunu Baştan Yüklemek

Bütün çözüm önerileri denendiğinde bir sonuç alınamazsa yapılabilecen en son şey oyunu baştan yüklemektir. Oyun tamamen silindikten sonra telefonu yeniden başlatıp App Store ya da Play Store üzerinden temiz bir kurulum yapılabilir. Oyun sıfırdan kurulduğunda ilk yüklenme ve optimizasyon süresi uzun sürebilir.

Sonuç

Bu yazımızda COD Warzone Mobile Unsupported GPU hatası için çözüm yöntemlerini detaylı bir şekilde sizlerle paylaştık. Bizim anlattığımız yöntemler harici bildiklerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca diğer oyunlarda karşılaşılan hataların çözümleri için oyuncukonseyi.com/hata-cozumleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir