Zula Sistem Gereksinimleri (2021)

Zula Sistem Gereksinimleri

Zula, Türk yapımı oyunlar arasında adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir yapım. 2015 yılında piyasa çıkmış olan Zula oyunu şuan en çok oynanan oyunlar arasında yerini korumayı başarıyor. Fakat şöyle bir baktığımız zaman, Zula sistem gereksinimleri rehberimizde göreceğiniz üzere oldukça hafif bir donanım isteyen bu oyunun neden popüler olduğunu bir kez daha anlamak mümkün.

Bu oyunun bu denli oynanmasının en büyük sebebi ise bir çok giriş seviyesi masaüstü veya laptoplardan rahatlıkla oynanabilmesidir. Bu nedenle FPS ve rekabeti seven oyuncular ücretsiz olarak kayıt olup Zula oyununu bilgisayarlarına indirebilirler. Zula resmi internet sitesi üzerinden kayıt olmayı unutmayın!

Zula Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimleri göz önünde bulundurulduğunda Zula, giriş seviyesindeki bilgisayarlarda veya eski dizüstü bilgisayarlarda bile çok rahat çalışabilecek bir oyundur. Özellikle önerilen sistem gereksinimleri içerisinde yer alan ekran kartına dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 32 Bit
  • İşlemci: Dual Core CPU 2.4 GHz
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 M320
  • RAM: 2 GB
  • Sabit Disk: 4 GB İndirme, 5 GB Saklama Boyutu

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 64 Bit
  • İşlemci: Dual Core CPU 3.0 GHz
  • Ekran Kartı: Graphics Intel HD 520 / Radeon R7 M260
  • RAM: 4 GB
  • Sabit Disk: 4 GB İndirme, 6 GB Saklama Boyutu

Entegre ekran kartı yongaları (işlemci içerisindeki ekran kartları) oyunu çalıştırmak için yeterli gözüküyor. Fakat oyunu daha akıcı oynamak ve rakiplere karşı avantajlı olmak için harici bir ekran kartı kullanmak iyi bir tercih olacaktır. Buna ek olarak 8 GB ve üstü RAM kullanılabilir.

Böylelikle oyun eskisine göre daha da hızlanacaktır. Bilgisayar için çok fazla harcama yapmadan rekabetçi oyunlarda yer almak için Zula güzel bir tercih olabilir. Her ne kadar düşük sistem gereksinimlerine sahip olsa da oyun içerisindeki grafikler oyunun çıkış yaptığı döneme göre oldukça güzel gözükmektedir.

Zula FPS Yükseltme Önerisi

Zula’da kasma sorunu yaşayan oyuncular için bir kaç önerimiz mevcut. İlk olarak oyun ayarlarından Antialiasing’i kapatarak eskisinden daha yüksek fps değerlerini görebilirler. Fakat bu ayarı kapatmak oyundaki karakterlerin kenarlarını daha tırtıklı yapacaktır.

Ayrıca grafik seviyesi bölümünden minimum ayarları seçerek yine güzel bir FPS artışı elde edebilirsiniz. Sistem gereksinimleri günümüzde piyasaya çıkan FPS oyunlar karşısında düşük kalsa da Zula bunu fırsata çevirmiş gibi gözüküyor. “Zula Sistem Gereksinimleri” rehberimizde oyunun minimal veya önerilen isteklerine hep beraber bakmış olduk. Bol kafadan vuruşlar dileriz!