Terraria Eater of Worlds Boss Rehberi

terraria-eater-of-worlds-boss-rehberi

Terraria içerisinde birçok heyecan verici boss savaşı yer almakta. Sadece Corruption bölgesinde karşılaşabileceğiniz Eater of Worlds bunlardan birisi. Oyunun normal zorluk seviyesinde boss ile savaşmak uygun seviye ekipmana ve silaha sahipseniz çok karmaşık değil. Oyunun master ve expert modlarında ise boss savaşı oldukça zorlayıcı bir hale geliyor. Sizlerle Terraria Eater of Worlds boss rehberi içerisinde bu düşman hakkında bilmeniz gereken her şeyi paylaşacağız.

Terraria Eater of Worlds Boss Rehberi

Eater of Worlds ile savaşmak için onu bahsedeceğimiz iki yöntemden birini kullanarak ortaya çıkarmanız gerekiyor. Bunlardan ilki 3 adet Shadow Orb kırmak ya da Worm Food eşyasını üreterek kullanmak. Shadow Orb’ lar sadece Corruption biyomunda bulunuyor ve normal kazma ile kırılamıyorlar. Ancak patlayıcı kullanarak kırmanız mümkün. Worm Food eşyasını üretmek için gerekli olan malzemeler ise;

 • 30 adet Vile Powder
 • 15 adet Rotten Chunks

Eşyayı ürettikten sonra bossu ortaya çıkarmak için eşyayı Corruption biyomu içerisinde kullanmanız gerekiyor.

Eater of Worlds birçok oyuncunun maceraları sırasında karşılaşacakları ikinci boss olacaktır. Normal modda boss savaşına hazır olmanız için birkaç tavsiye verelim.

 • Eater of World birçok parçadan oluşmakta. Her parça ayrı ayrı hasar verebilir ve alabilir.
 • Delici silahlar hasar vermede en efektif olanlardır. Vilethorn kullanmak oldukça işinize yarayabilir.
 • Bomba ve Spiky Ball gibi eşyalar da işinize yarayacaktır.

Oyunun diğer zorluk seviyeleri için ise boss savaşına ön hazırlığa ihtiyacınız olacak.

 • Oyunun ileri zorluk seviyelerinde Eater of Worlds oldukça yüklü bir can takviyesine sahip ve patlayıcılardan daha az hasar alıyor. Bu sebeple Vilethorn gibi bir büyülü silah kullanmalısınız. Ayrıca size çarptığında zayıflatma uygulayan Vile Spit saldırısı da yapabilmekte.
 • Bu zorluk seviyelerinde boss ile savaşmak için büyük bir savaş arenası hazırlamalısınız. Yer altında büyük bir oyuk oluşturmak yorucu olsa da bir tünelde boss ile karşılaşmanız direkt ölüm anlamına geliyor. Sticky Bomb kullarak büyük bölgeleri patlatabilirsiniz. Aşağıya doğru platformlar kurarak boss ile savaşacak alanınızı hazırlamış olursunuz.

Eater of Worlds’ ün üstesinden gelmeyi başardığınızda kazanacağınız ödüller şu şekilde;

 • Shadow Scale ve Demonite Ore isimli Corruption eşyaları
 • Eater’s Bone isimli hayvan çağırma eşyası
 • Eater of Worls Maskesi ve Trophy isimli iki kozmetik eşya
 • Expert mode içerisinde oynamaktaysanız Writhing Remains isimli hayvan çağırma eşyası ve Eater of Worlds Relic’ de elde edersiniz.

Terraria Eater of Worlds boss rehberi bu rakibin üstesinden gelmek için gerekli olan tüm detayları içermekte. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler bölümüne göz atabilirsiniz.