Skyrim Balık Nasıl Tutulur

skyrim-balik-nasil-tutulur.

Skyrim Anniversary Edition ile birçok yeni mekaniğe ev sahipliği yapıyor. Oyuna eklenen bu yeni mekaniklerden birisi ise balık tutmak. Artık Skyrim’ in güzel doğa manzaralarının keyfini sürerken oltanız ile balık da tutabilirsiniz. Oyuna eklenen birçok yeni balık ile artık akan derenin içine vahşi ayılar gibi koşarak ellerinizle balık yakalamak zorunda değilsiniz. Sizlerle Skyrim balık nasıl tutulur, sorusunun cevabını paylaşalım.

Skyrim Balık Nasıl Tutulur

Skyrim’ de balık tutmak için öyle direkt olarak bir su kaynağına gidip işe girişemiyorsunuz. Öncelikle belirli eşyalara sahip olmalı, belirli bölgelere gitmelisiniz. Balık tutabilmek için yapmanız gerekenler adım adım şu şekilde;

  • Öncelikle olta bulmalısınız. Bu konuda aşağıda daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.
  • Oltanızı kuşanmalısınız. Envanterde silah olarak listelenmiş olacaktır.
  • Fishing supplies isimli interaktif objeyi bulmalısınız. Bu objeyi genellikle rıhtımlarda, iskelelerde ve su ile medeniyetin buluştuğu alanlarda bulabilirsiniz.
  • Olta elinizdeyken Fishing Supplies isimli objeyle etkileşime girin. Karakteriniz direkt olarak oltayı suya atacaktır.
  • Makara önemli ölçüde sallanmaya başladığında Reel butonu ortaya çıkacaktır. Tuşa bastığınız anda direkt olarak balığı çekebilirsiniz.
  • Oltayı attığınızda suda gözle görülür bir köpürme olmuyorsa balık olmayan bir bölgedesiniz demektir. Başka bir bölgede balık tutmayı denemelisiniz.
  • Ne yazık ki oldukça yüksek bir şansla sudan çöp eşyalar çekebiliyorsunuz.

Balıkçılık genel anlamda oyunda bu şekilde işlemekte. Şimdi oltayı nereden bulabilirsiniz detaylıca ondan bahsedelim.

  • Yerel satıcılarda bir ihtimalle satılık halde bulabilirsiniz.
  • Fishing Supplies bulduğunuz konumlarda bazen boşta olta bulabiliyorsunuz.
  • Riften balıkçılık kısmında oldukça fazla miktarda olta bulunuyor. Kendinizi çok göstermeden çalabilirsiniz.

Oyunda eski sürümlerde olan 6 çeşit balığın yanında oyuncular artık 20 adet yeni balığı yakalayabiliyorlar. Balıklar temiz su, göl, tuzlu su gibi farklı alanlara göre gruplandırılmış durumdalar. Ayrıca günün belirli saatlerine göre de çıkan balıklar değişim gösteriyor. Özellikle gün doğumu ve batımında daha fazla balık yakalanabiliyor.

Riften balıkçılık kısmı ise balıkçılık görevlerine ev sahipliği yapıyor. Buradan belirli balık tiplerine yönelik ödül görevlerini alarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu görev serisiyle ilerleyerek hangi balıkları nerelerde yakalayabileceğinizi de öğrenmiş olursunuz.

 Skyrim balık nasıl tutulur sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.