Oyun Haberleri

Sims 4 My Wedding Stories Rusya’da Yayınlanmayacak!

Sims 4 My Wedding Stories Rusya'da Yayınlanmayacak

Electronic Arts tarafından Sims 4 için My Wedding Stories isimli yeni bir ek paket duyuruldu. Ek paketin ana teması, tamamen düğününüzü planlayabiliyor olmanız. Ek paket 17 Şubat tarihinde piyasaya sürülecek. Ancak bu duyurudan kısa bir süre sonra Sims 4 My Wedding Stories ek paketinin Rusya’ da yayınlanmayacağı açıklandı. Detayları sizlerle paylaşalım.

Sims 4 My Wedding Stories Rusya’da Yayınlanmayacak

Ek paketin duyurulması ile birlikte bir adet tanıtım videosu paylaşıldı. Tanıtım videosu üzerinde ek paket için oluşturulan Dominique ve Camille isimli iki karakterin düğünü gösterilmekte. Buradaki problem Dominique ve Camille karakterlerinin ikisinin de kadın oluşu. Bu konu hakkında 2013 yılında Rusya’ da yürürlüğe giren bir kanunla “geleneksel olmayan ilişkiler” gösteren materyaller yayınlamak yasaklandı. Yasağı ihlal edenler içinse ₽1 milyon kadar para cezaları uygulanmakta.

Electronic Arts, aynı cinsiyetten bir çiftin öne ve merkeze yerleştirilmesinin genişlemenin “dünya çapında özgürce paylaşabileceğimiz bir şey olmayacağı” anlamına geldiğini kabul etti, ancak LGBTQ karşıtı yasalara sahip ülkelere uyum sağlamak için değişiklik yapmaya istekli olmadıklarını belirtti.

Sims 4 Türkçe Yama Paketi ile The Sims 4’ü %100 Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

EA tarafından “Hikâyeleri anlatma yeteneği -her hikâyeyi- Sims içerisinde yapmak istediğimiz şeyin özünde yer alıyor. Cam ve Dom’un hikayesini geri tutmak, amaçladığımız değerlerden ödün vermek anlamına geliyordu ” şeklinde açıklama yapıldı. “Kim olduğunuz, kimi sevdiğiniz ve hangi hikâyeyi anlatmak istediğiniz konusundaki özgürlüğünüze kendimizi adadık.”

“Peki oyuncularımız, bu sizin için ne anlama geliyor? Dom ve Cam’ınki gibi hikayelere ışık tutarak ve kutlayarak bu taahhüdü sürdürmekte kararlıyız, bu yüzden hikâye anlatımımızın federal yasalar nedeniyle değişikliklere tabi olacağı ülkelerde My Wedding Stories’ in yayınlanmasından vazgeçme kararı aldık. Ne yazık ki, bu, Rusya’daki Sims topluluğunun üyelerinin bu oyun paketini satın alamayacağı anlamına geliyor.”

Bu oyunun Rusya içerisinde ilk kez yaşadığı problem değil. Daha önce de aynı cinsiyetten ilişkileri onayladığı için Rusya’ da problemler yaşamıştı. Oyun Kuzey Amerika’ da genç yaş grubuna uygun, Avrupa’ da 12 yaş grubuna uygun olarak görüldü ancak Rusya’ da sadece yetişkinlere uygun olarak sınıflandırıldı. Ana oyuna Rusya içerisinde yetişkinlerin erişimi olsa da Sims 4 My Wedding Stories tamamen satın alınamıyor olacak. Daha fazla oyun haberi için sitemizdeki haberler kategorisini her gün ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir