Sims 4 Cowplant Nasıl Büyütülür?

Sims 4 Cowplant Nasıl Büyütülür?

Sims 4 içerisinde yetiştirebileceğiniz birçok çeşitte bitki bulunuyor. Farklı çeşitteki egzotik bitkileri bahçecilik yeteneği ile elde edebiliyorsunuz. Ancak bu bitkilerin en ilginci, oyunun diğer serileri içerisinde de yer alan Cowplant olacaktır. Bu bitki oyununuzdaki Simleri tuzağa düşürüp canlı canlı yeme özelliğine sahip. İstenmeyen komşulardan ve sevmediğiniz karakterlerden kurtulmak için kullanışlı bir bitki olacaktır. Tabii kendi siminizin yenmemesi için Cowplant ile ilgilenmeniz ve sürekli beslemeniz gerekiyor. Sizlerle Sims 4 Cowplant nasıl büyütülür? tüm detaylarıyla paylaşalım.

Sims 4 Cowplant Nasıl Büyütülür?

Cowplant yetiştirebilmek için öncelikle tohumunu bulmanız gerekiyor. Oyunda bu tohumu elde etmek için birkaç yol bulunmakta. Tohumu balık tutarken, hazine kazarken ya da uzay keşfi yaparken şans eseri bulabilirsiniz. Ayrıca oyunda bahçecilik yeteneğinde ilerledikten sonra Dragonfruit ile Snapdragon bitkilerini aşılayarak da Cowplant bitkisini elde edebilirsiniz.

Cowplant 3 aşamada yetişir. Bunlar boynuz, kök ve tam gelişmiş Cowplant bitkisi şeklindedir. Tüm bahçecilik yetenek seviyelerinde yetiştirebilirsiniz ancak yetenekte ilerledikten sonrasında yetiştirmenizi öneririz. Cowplant’ iniz büyüdükten sonra onunla birçok özel etkileşime sahip olacaksınız. Onu besleyebilir, onunla oynayabilir, parça toplayabilir, sütünü sağabilir, tuzak olarak kullandığı keki yiyebilirsiniz.

Cowplant’ i yetiştirirken dikkatli olmanız gerekiyor. Yeni evcil bitkinizin her 12 saatte bir beslenmesi gerekli. Eğer beslemezseniz dilinde simleri yemlemek için kullandığı kek belirecektir, sizin simlerinizi. Bu aşamada iki seçeneğiniz var. Onu beslemek ya da keki yemek. Eğer siminiz keki yerse Cowplant küçük bir ihtimalle siminizi geri tükürebilir. Aksi ihtimalde ise siminizi afiyetle yiyecek ve Azrail ortaya çıkacaktır. Cowplant tarafından tükürülen simler bitkinin içerisinde hangi ruh haline sahipse, o ruh halinden bir öz geride bırakacaktır. Bu özü sonrasında bitkiyi sağarak içebilirsiniz. Bunu yapmak siminizi hangi ruh halinin özü bulunmaktaysa o ruh haline sokacaktır. Eğer Cowplant bir simi öldürürse öz olarak Yaşam Özü geride kalır. Bu da içen simin ömrüne birkaç gün ekler.

Cowplant bitkisiyle ilgilendiğinizden emin olun. Eğer kek ortaya çıktıktan sonra 12 saat boyunca karnını doyurmazsanız, bitkiniz ölecek ve hiçbir şekilde geri gelmeyecektir. Tabii geride kalan kalıntıyı dekorasyon olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz, size kalmış. Sizlerle Sims 4 Cowplant nasıl büyütülür? sorusunun cevabını paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

RUST NVIDIA Reflex Nedir?
Oyun Rehberleri

RUST NVIDIA Reflex Nedir?

RUST oyuncularının merakla beklediği HDRP grafik güncellemesi nihayet yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte gelen NVIDIA Reflex özelliği de oyun deneyimini önemli ölçüde geliştirecek. Peki ya RUST NVIDIA Reflex nedir? NVIDIA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir