Halo Infinite Tremonius Boss Rehberi

halo-infinite-tremonius-boss-rehberi

Oyuncular Halo Infinite bölümleri boyunca ilerlerken karşılaşacakları ilk zorlu düşman Jiralhanae Savaşlordu Tremonius olacaktır. Oyuncular boss ile savaşmak için zorluk seçeneklerinden dilediklerini tercih edebilirler. Normal ve kolay oyun zorluğunu seçmek oyunculara bu rakiple savaşmak için daha geniş silah ve strateji seçenekleri sunar. Hazırladığımız Halo Infinite Tremonius boss rehberi bu rakibin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Halo Infinite Tremonius Boss Rehberi

Savaş başında Tremonius, CQS48 Bulldog pompalı ve Hydra tüfeği kuşanmış olacaktır. Ayrıca havaya uçup oyuncuya çarpmak için kullanacağı bir jetpack de üzerinde olacaktır. Tremonius’ a yardım eden iki adet Jackal ve Mangler isimli düşmanlar da sizleri bekliyor olacak. Oyuncular ana rakibe odaklanmadan önce bu düşmanları öldürerek işini oldukça kolaylaştırabilir.

Tremonius’ un hücum saldırısından ve Hydra’ nın roketlerinden kurtulmak için oyuncular odadaki sütunları ve asansörü kullanabilirler. Tremonius etrafını çevreleyen bir kalkana sahip olacaktır, oyuncular bu kalkanı Pulse Carbine ya da şarjlanmış Plasma Pistol atışıyla kırabilirler. Ayrıca bu kalkanı kırmak için Plazma mermi Kinetic mermiden daha etkili olacaktır. Kalkanı kırıldıktan sonra oyuncular Tremonius’ a saldırıya geçebilirler.

Oyuncular Tremonius’ a hasar vermek için Kinetic mermilerle kafasından vurabilir ya da iyi zamanlanmış yapışkan bomba kullanabilirler. Ayrıca kanca kullanarak füzyon bobinlerini yakalayabilir ve düşmana fırlatabilirler. Hasarı en fazlaya çıkarmak için Tremonius’ un zıplama saldırısından yere inmesini bekleyip yapışkan bombayı o anda fırlatmalısınız. Eğer sürekli olarak hasar vermeyi sürdürürseniz rakibin kalkanları yenilenecek zamanı bulamayacak. Eğer kalkan yenilenirse daha önce yaptığınız gibi tekrar kalkanı kırmanız gerekiyor.

Ayrıca zıplama saldırılarından kaçınmak için kancayı kullanabilirsiniz. Ayrıca savaş sırasında ölürseniz rakibinizin ateş hattında yeniden doğacaksınız. Bu aşamada oyuncular kancayı kullanarak bir sütunun arkasında siper alabilirler.

Tremonius’a yüksek miktarda hasar vermek için etkili bir taktik, kalkanları kırılmışken asansörün yanındaki silah rafında bulunan Distruptor isimli silahı kullanmaktır. Ancak bu aşamada dikkat etmeniz gereken kalkanı kırmadan önce bu silahı almamak olacaktır. Tremonius’ u öldürdükten sonra oyuncular rakibin silahlarını alabilirler. Daha sonrasında asansörü kullanarak bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Halo Infinite Tremonius boss rehberi bu rakibi yenmeniz için gereken bilgilerle size yardımcı olacaktır. Daha fazla oyun rehberi için siteyi sık sık ziyaret edin.