Halo Infinite Legendary Zorluk Rehberi

halo-infinite-legendary-zorluk-rehberi

Halo serisi oyundaki ilerleyen zorluk seviyelerinin oyuncular için gerçek bir meydan okuma olmasıyla bilinmekte. Halo Infinite’ de hikâye modunda serinin bu trendini sürdürmeye devam ediyor. Oyunda Legendary zorlukta hikâye modunu bitirmek aynı zorluk seçeneğinde tüm toplanabilir eşyaları toplayarak bitirmekten sonra yapılabilen en zorlu şey. Bu zorlukta oyunu bitirebilmek için oyuncuların Halo evrenindeki tüm bilgilere hâkim olmaları gerekiyor. Bol miktarda yeni ekipman, silah, oyun sistemi ve yeni bir açık dünya eklenmesiyle Halo Infinite serinin eski oyuncuları için bile zorlayıcı bir deneyim oluyor.  Derlediğimiz Halo Infinite Legendary zorluk rehberi sizlere bu zorlu yolculukta yardımcı olmayı amaçlıyor.

Halo Infinite Legendary Zorluk Rehberi

Başlangıç olarak Legendary zorluk modunda oyundaki rakiplerin sayısı oldukça artmış durumda. Bu sebeple oyunu oynarken siperden sipere sürekli hareket etmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için oyundaki tüm araçlara hâkim olmalısınız. Bu aşamada kanca kullanmanız sizlere gerekli olan hareketliliği sağlayacaktır. Bu sebeple erken oyunda bu aleti geliştirmek yararınıza olacaktır. Daha sonrasında karakterinizin kalkanını ve yerleştirebildiğiniz duvarı geliştirebilirsiniz. Tehlike sensörü ve iticiler daha duruma bağlı kullanılan araçlar oldukları için bunları daha sonra geliştirmek üzere bırakabilirsiniz.

Oyunda Valor puanı kazanmak daha güçlü silahlara ve araçlara ulaşmanın tek yolu. Oyunda yakalanan askerleri kurtararak, karakolları temizleyerek ve propaganda kulelerini yıkarak Valor puanı edinebilirsiniz. Oyundaki askerlerden daha fazla bahsetmemiz gerekirse, önceki oyunlara göre daha zeki ve daha dayanıklılar. Oyundaki açık dünya bölgelerini temizlemeyi oldukça kolaylaştırıyorlar. Oyuncu yeterince Valor puanı kazandıktan sonra 5 adet roketatar bulunduran askeri çağırabilir, onları Razorback isimli araca yerleştirerek oyundaki herhangi bir bölgeyi temizleyebilir.

Oyunu bitirmenize yardımcı olacak silah kombinasyonları, Battle Rifle, Sidekick Pistol ya da Commando olacaktır. Daha güçlü silahlar yeterince Valor puanı kazandıktan sonra kullanılabilir hale geliyor ancak bu silahlar için mühimmat bulmak bir hayli zor. Oyundaki en zorlu düşmanlar, Bosslar, HVT’ler (High Value Target), ve Hunterlar. Tüm bu düşman çeşitlerini Power Weapon ve Disrupter Pistol kombinasyonunu kullanarak yenebilirsiniz. Disrupter Pistol zamanla şok hasarı uygular ve yüksek cana sahip rakiplerin baş düşmanıdır.

Halo Infinite açık dünyası savaşa yaklaşmanın birkaç farklı yolunu içerisinde barındırıyor. Bazen büyük düşman gruplarını yok etmenin tek yolu araziyi avantajınıza kullanmaktan geçer. Örneğin bir keskin nişancı tüfeğiyle yüksek konum avantajını kullanmak zor olsa da etkili bir yöntemdir.

Sizin için derlediğimiz Halo Infinite Legendary zorluk rehberi sizlere bu zorlu meydan okumada yol gösterici olacaktır. Bunun gibi daha fazla oyun rehberi için sitemizi takipte kalın.