Oyun Rehberleri

Unreal Engine 5 İle Yapılmış Oyunlar

Unreal Engine 5 İle Yapılmış Oyunlar

Günümüzde birçok oyun geliştiricisi, hem kolay kullanımı hemde kaliteli grafikler için Unreal Engine oyun motorunu kullanmayı tercih ediyor. UE 5 ile geliştirilen oyunlar, kaliteli grafiklere ve yenilikçi teknolojilere sahip oluyor. Meraklı oyuncular için hazırladığımız Unreal Engine 5 ile yapılmış oyunlar listesi içerisinde önümüzdeki yıllarda oynayabileceğiniz en kaliteli oyunları bulabilirsiniz.

Unreal Engine 5 İle Yapılmış Oyunlar Nelerdir?

Unreal Engine oyun motorunun oldukça köklü bir tarihi bulunuyor. Unreal Engine 4 oyun motorunun ücretsiz olarak yayınlandığı günden itibaren popülerliğini bir anda arttırdı. Oyun geliştirme konusunda yeni ve hevesli olan geliştiriciler, bu oyun motorunu ücretsiz bir şekilde kullanarak kendi oyunlarını yapmaya başladı. Unreal Engine 5 henüz daha yeni bir oyun motoru olduğu için piyasada çok fazla oyun bulunmuyor. Ancak sonraki yıllarda Unreal Engine 5 ile yapılmış oyunlar gitgide artacaktır. İşte en iyi Unreal Engine 5 oyunları:

Unrecord

ue 5 oyunlari unrecord

Unrecord’un ilk videosu yayınlandığı günden itibaren hızlıca yayılıp tartışmalara konu oldu. Videonun ardından oyuncuların bir kısmı bunun oyun olduğunu diğer kısmı da önceden çekilmiş video içerisinde sadece bazı kararların verildiği interaktif bir deneyim olduğunu düşündü. Bunun üstüne oyun geliştiricisi Unrecord’un Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun olduğu gösterdikleri videoları Twitter üzerinden paylaştı. Bu oyun piyasadaki diğer FPS oyunlarından farklı olarak body cam bakış açısıyla oyuncuların karşısına çıkacak. Unrecord çıkış tarihi henüz bilinmese de çıktığı zaman çok eğlenceli olacağını umuyoruz.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

ue 5 oyunlari stalker 2

Unreal Engine 5 oyun motorunun her şeyinden faydalanarak geliştirilen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, hem grafik hemde oynanış açısından oyunculara muhteşem bir oyun deneyimi sunacak. Oyunla ilgili paylaşılan videolarda bile sanki oradaki kasvetli ortamın içerisindeymiş hissini çok iyi bir şekilde oyuncuya yansıtabildiğini görebiliyoruz. Oyunun çıkış tarihi tam olarak belli değil ancak oyunu şuanda ön sipariş ile satın alabiliyorsunuz.

The Witcher 4

ue 5 oyunlari the witcher 4

The Witcher oyun serilerinin grafik, oynanış ve hikaye üçlüsünü çok iyi bir şekilde harmanladığını biliyoruz. Serinin yeni oyunu The Witcher 4’ün Unreal Engine 5 gibi güçlü bir oyun motoruyla yapıldığını göz önünde bulundurursak ortaya muhteşem bir şaheser çıkacaktır.

ARK 2

ue 5 oyunlari ark 2

ARK Survival Evolved, çıkış yaptığı gün birçok oyuncu tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Oyundaki grafikler oldukça büyüleyiciydi. Unreal Engine 5 ile yapılmış oyunlar arasında yerini alan ARK 2 ilk oyuna göre çok daha kaliteli grafiklere ve oynanışa sahip olacaktır. Umuyoruz ki ilk oyunundaki gibi optimizasyon sorunu ile oyuncuların karşınıza çıkmazlar. Bu oyunu UE 5 oyun motorunun teknolojisiyle oynamak çok keyifli olacaktır.

Unreal Engine 5 ile yapılmış oyunlar listemizde merakla beklenen oyunlara yer verdik. Sizlerin de listeye dahil etmek istediği oyunlar varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Dilerseniz oyun rehberleri kategorisinden bilgilendirici oyun içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Valorant Crosshair Kodları
Oyun Rehberleri

Valorant Crosshair Kodları

Valorant crosshair kodları çok daha kullanışlı hale getirildi. Özellikle son güncellemeden sonra oyuncular kendi crosshair ayarlarını çok daha özgür şekilde yapabiliyorlar. Bu içeriğimizde oyunda kullanabileceğiniz en iyi Valorant nişangah ayarları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir