Epic Games Store Başarım Sistemi Geliyor!

Epic Games Store Başarım Sistemi Geliyor!

Epic Games, 2018 senesinden beri dijital oyun satış platformu olan Epic Store ile oyunculara hizmet veriyor. Başlattıkları her hafta ücretsiz oyun dağıtma girişimi ile bir çok oyuncuya platformlarını tanıttılar. Fakat oyuncuların çoğunun Steam’i kullanmasının sebebi oyunlardan elde edilen başarımlar olmuştu. Firmanın yaptığı son duyuruya göre Epic Games Store başarım sistemi çok yakında geliyor. Hemen hemen bütün platformların kullandığı başarım sistemi nihayet burada da açılacak.

Epic Games Store Başarım Sistemi Nedir?

Epic Games uzun bir aradan sonra oyuncuları başarımlar ile buluşturuyor. Ücretsiz oyunlar dağıtarak bir çok oyuncu tarafından sevilen Epic Store artık bir kademe daha ilerliyor. Artık oyuncular Epic Store’dan alıp kütüphanelerine ekledikleri oyunlardan başarım elde edebilecekler. Lakin Steam’den farklı olarak Epic Store üzerinden kazanacağınız başarımların 4 farklı kademesi bulunuyor. Bunlar bronz, gümüş, altın ve platin olarak ayrılmış durumda.

Her bir kademeyi elde etmek için belirli bir tecrübe puanına ulaşmak gerekiyor. Her oyunun kendine özgü başarımları bulunuyor. Tabi ki en yüksek seviye başarımı elde etmek için oyunlardaki bazı görevleri tamamlamalısınız. Başarım kademelerini yükseltmek için ihtiyacınız olan tecrübe puanları;

  • Bronz 5 – 45 XP
  • Gümüş 50 – 95 XP
  • Altın 100 – 200 XP
  • Platin 250 – XP

Epic Store Başarım Sistemi Ne Zaman Gelecek?

Yapılan duyuruya göre bir çok Epic Games Store kullanıcısının merakla beklediği başarımlar önümüzdeki hafta yapılacak güncelleme ile açılacak. O güncelleme geldiği anda bir çok oyuncu Epic Games üzerinden aldıkları oyunlara yükleneceği için bazı yavaşlamalar veya aksaklıklar olabilir. En başta Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena, Zombie Army 4 ve Alan Wake Remastered oyunlarında başarım sistemi açılacak. Ardından diğer bir çok oyunda da bu sistem aktif olacaktır.

Epic Games Store başarım sistemi oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Epic Games, diğer platformların uzun zamandır kullandığı başarımları yeni entegre ediyor. Sizce bu yenilik Epic Games’i Steam ile rekabetinde avantajlı konuma getirebilir mi? Bunun yanı sıra oyun haberleri için bildirim almak istiyorsanız internet sitemizin ücretsiz bültenine katılabilirsiniz.