New World Eşya Bonusu Değiştirme Rehberi

New World Eşya Bonusu Değiştirme Rehberi

New World, silahlara birlikte gelen bonuslar sayesinde oyunculara bir çok imkan sunuyor. Fakat bazı eşyalara gelen bonuslar oyuncuların kullandıkları silahlar ile uyumsuz olabiliyor. Böyle bir durumda eşyadaki bonusu değiştirerek onu size uygun hale getirebilirsiniz. Hazırladığımız New World eşya bonusu değiştirme rehberi değişimi nasıl yapacağınız konusunda size yardımcı olacaktır.

New World Eşya Bonusu Değiştirme Rehberi

New World diğer MMORPG’lerin aksine oyuncuları belirli bir sınıfı seçmeye zorlamamış. Bunun yerine oyunculara çeşitli silah sınıfları ve o silahlara özel yetenekler bulunuyor. Her silah sınıfı da kendi içerisinde belli başlı yeteneklere ayrılıyor. Karakter level atladığı zaman vereceğiniz statü puanları ile silahları daha güçlü hale getirebiliyorsunuz. Her silaha hemen hemen her bonus gelebiliyor. Örneğin silah olarak kılıç kullanıyorsunuz. Kılıcı güçlendiren bonus STR’dir. Fakat görevlerden gelen, canavarlardan düşen veya sizin ürettiğiniz kılıçlara DEX, INT, FOCUS vb. gibi alakasız bonuslar gelebiliyor.

Özellikle seçtiğiniz Faction’a (yeşil, mor veya sarı) ait PvE veya PvP görevlerini yaptığınızda Faction Point kazanıyorsunuz. Görevleri tamamlayarak maksimum 5000 Faction Point elde edebilirsiniz. Bunlarla seçtiğiniz Faction’a ait mağazadan eşyalar ve güçlendirmeler alabilirsiniz. Ayrıca mağazadan alacağınız eşyaların bonusları size uygun değil ise bunları değiştirebileceğiniz mührü de oradan alabilirsiniz. Peki ya bu NPC’den aldığınız ekipmanlardaki bonuslar nasıl değiştirilir?

Faction görevlerini aldığınız NPC’yi açın ve sağ üst kısımdaki “Buy Reward” butonuna tıklayın. Ardından kullandığınız silaha en fazla gücü verecek bonusu elde etmek için aşağıdaki taşlardan birini satın alın. Bu taşların değeri 100 Faction Points’dir.

  • Syndicate Occulist Seal (Ekipmanlara INT ve CONS bonusu verir)
  • Syndicate Cleric Seal (Ekipmanlara FOCUS ve CONS bonusu verir)
  • Syndicate Brigand Seal (Ekipmanlara DEX ve CONS bonusu verir)
  • Syndicate Barbarian Seal (Ekipmanlara STR ve CONS bonusu verir)

Bu taşlardan sizlere uygun olanı aldıktan sonra silah bonusunu değiştirmek için şehirdeki silah üretimleri yaptığınız yere gitmelisiniz. Zırh bonuslarını değiştirmek için zırhları ürettiğiniz çalışma masasına gidebilirsiniz. Lakin bu değişim kalıcı olarak gerçekleştirilir ve üzerinde herhangi bir gem ekli ise onu yok edebilir.

New World eşya bonusu değiştirme rehberi umarız işinize yarar. Buna benzer oyun rehberleri içeriklerimizden haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz. Ayrıca oyunu henüz oynamadıysanız New World Steam sayfası üzerinden 109 ₺ karşılığında satın alarak oynayıp deneyimleyebilirsiniz.