Oyun Rehberleri

RUST Benzeri Oyunlar

RUST Benzeri Oyunlar

Oyuncuların bir kısmı zorlu hayatta kalma oyunlarını oynamayı seviyor. Zorlu hayatta kalma oyunları dediğimiz zaman akıllara RUST geliyor. Uzun zamandır RUST oynuyorsanız ve RUST benzeri oyunlar denemek istiyorsanız listemize göz atabilirsiniz. Bu listemizde yer verdiğimiz oyunlara birçok farklı platformdan erişebilirsiniz.

RUST Benzeri Oyunlar Nelerdir?

RUST, hayatta kalma ögelerini en zorlu şekilde barındırıyor. Oyuna başladığınız ilk andan itibaren takip ediliyormuş hissine kapılıyorsunuz ve bu sizi sürekli olarak etrafınızı kontrol etmeye yönlendiriyor. Eğer RUST ile aynı zorlukta hayatta kalma oyunu arıyorsanız aşağıdaki listeyi incelemenizi öneriyoruz. İşte RUST benzeri oyunlar;

Valheim

rust benzeri oyunlar valheim

Viking temalı hayatta kalma oyunu Valheim, 2021 yılında PC için piyasaya çıktı. İskandinav dünyasında düştüğünüz yerde hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Bunu yaparken size verilen çeşitli görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Karakterinizi ve bölgenizi geliştirmek için çevredeki kaynakları toplayabilirsiniz. Kaynak toplarken yaratıklarla dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Grounded

rust benzeri oyunlar grounded

Hikaye üzerine kurulmuş Grounded, zorlu hayatta kalma oyunlarına iyi bir örnektir. Karınca boyuntunda küçültülmüş karakterlerinizle görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Ancak bu sandığınız kadar kolay olmayacak. Çünkü çevrenizdeki hayvanların boyutları sizden çok büyük ve size göre çok güçlüler. Arkadaşlarınızla birlikte etrafınızda gördüğünüz her kaynağı toplayarak gelişmelisiniz. Silahlarınızı ve aletlerinizi güçlendirerek canavarlara karşı daha rahat savaşabilirsiniz.

Subnautica: Below Zero

rust benzeri oyunlar subnautica

Zorlu açık dünya hayatta kalma oyunu Subnautica, sizleri deniz altında büyük bir maceraya sürüklüyor. Uzaylılar ve uzaylı teknolojileriyle kaplanmış uçsuz bucaksız denizde kendinize üs kuruyorsunuz. Bu üs içerisinde yapacağınız yeni cihazlar sayesinde denizin altında gidemediğiniz derinliklere kolayca inebilirsiniz. Diğer hayatta kalma oyunlarda çok fazla gerilmeseniz de Subnautica oynarken gideceğiniz yerlerde bir anda arkanızdan gelen büyük uzaylılar sizleri yerinizden sıçratabilir.

Stranded Deep

rust benzeri oyunlar stranded deep

Uçak kazası sonrası okyanusun ortasında bir yere düşüyorsunuz ve çıktığın adada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Stranded Deep oyununda da aynı RUST gibi korumanız gereken açlık ve susuzluk değerleriniz bulunuyor. Okyanustaki diğer adalara gidip oradaki kaynakları toplayarak gelişebilirsiniz. Adaları gezerken karşılaşabileceğiniz köpek balıklarına ve çeşitli deniz yaratıklarına karşı mücadele edeceksiniz.

Green Hell

rust benzeri oyunlar green hell

RUST benzeri oyunlar listemizdeki en zor hayatta kalma oyununa geldik. Green Hell hem hikayesi hemde oynanışı anlamında oyunculara zorlu bir hayatta kalma mücadelesi sunuyor. Bulunduğunuz Amazon Yağmur Ormanları içerisinde korku ve gerilimle dolu bir macera sizleri bekliyor olacak. Burada karşılaşacağınız tek şey vahşi ve zehirli hayvanlar olmayacak. Aynı zamanda tehlikeli ve kalabalık kabileler de sizin en büyük düşmanlarınız olacaktır.

Değerli takipçilerimiz için hazırladığımız RUST benzeri oyunlar listesinin sonuna geldik. Umuyoruz ki 2023 yılında da birbirinden zorlu ve eğlenceli hayatta kalma oyunları oyuncularla buluşur. Oyun rehberleri kategorimizden diğer oyunlar için hazırladığımız içeriklere de göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir