Oyun Haberleri

Halo Infinite Serinin En İyi Çıkışını Yaptı!

Halo Infinite Serinin En İyi Çıkışını Yaptı!

Halo Infinite, yaklaşık olarak bir ay önce çıkışını yaptı ve o süreden beridir oyundaki oyuncu sayısı oldukça fazlaydı. Serideki son oyunun üzerinden 6 sene geçmesinden sonra oyuncuların bu oyuna bu kadar yükselmesi anlaşılabilir bir durum. Çıkış öncesi birkaç sıkıntı yaşansa da Halo Infinite serinin en iyi çıkışını yaptı. Halo Infinite piyasaya sürüldüğünden beri, çeşitli kaynaklar hayranlara oyunun popülaritesi hakkında bilgilendirmeler yapmaktaydı. Örneğin çok oyunculu modun çıkmasından sonra Microsoft mağazası üzerinde en çok indirilen ücretsiz oyun oldu. Tüm bu istatistikler oyunun popülerliği hakkında bilgi verse de 343 Industries tarafından yayınlanan anlık oyuncu sayıları bu haberleri doğrulamada yardımcı oldu.

Halo Infinite Serinin En İyi Çıkışını Yaptı

25 Ocak’taki bir mesajda, resmi Halo Twitter hesabı şu ana kadar 20 milyondan fazla oyuncunun Halo Infinite oynadığını açıkladı. Şirkete göre bu Halo serisi içerisindeki en yüksek oyuncu sayısıydı. Bu bilgilerin yayınlanmasıyla birlikte ayrıca şirket oyunu destekleyen topluluğa da bir teşekkür etti. Mesajda,” Herkese, bu harika yolculukta bize katıldığı için teşekkür ederiz” ifadesi yer aldı.

Bu haber yayınlandıktan sonra oyunun takipçileri gönderiyi cevap yağmuruna tuttu. Sadece birkaç saat içerisinde 20,3 bin beğeni alan gönderi ile birçok kişi oyunun başarılı olduğunu görmekten mutluluk duyuyordu. Bazı oyuncular da yapımcı ekipten oyundaki nüfusun azalmaması için oyundaki sıkıntıları düzeltmelerini istiyordu.

Bu başarı tıpkı Xbox 360 üzerinde rekorlar kıran Halo 3 gibi, küçük bir başarı değildi. Tabii bu başarıda oyunun çok oyunculu modunun ücretsiz oluşu ve hikâye modunun Game Pass ile ulaşılabilir oluşu da büyük etken. Ne olursa olsun açıklanan sayılarla birlikte Halo Infinite serinin en iyi çıkışını yaptı. Bu serinin geleceği ve yapımcı firma için oldukça güzel bir haber niteliğinde. Şimdi ise gözler yapımcı ekibin Halo Infinite için gelecekte neler planladığına yönelmiş durumda. Sizlerle her gün güncel oyun haberlerini paylaşmaya devam ediyoruz. Takip etmek için sitemizde yer alan haberler kategorisine göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir