Oyun Rehberleri

Monster Hunter Rise Başlangıç Rehberi

Monster-Hunter-Rise-Baslangic-Rehberi

Monster Hunter Rise, Capcom tarafından geliştirilip yayınlanan, büyük haritaları keşfettiğiniz ve silahlarınızla canavarları avladığınız bir oyundur. Oyun 12 Ocak itibari ile Steam üzerinden PC platformuna da girişini yapacak. PC oyuncuları bu sebeple oyun hakkında erken bilgi edinmek adına araştırma yapmaktalar. Sizler için hazırladığımız Monster Hunter Rise Başlangıç Rehberi oyun çıktığında sizi diğer oyunculardan bir adım ileri taşıyacak.

Monster Hunter Rise Başlangıç Rehberi

Monster Hunter Rise serisi boyunca oynanış genel anlamda sabit bir döngüyle ilerlemektedir. Oyuna başlarken öncelikle kendinizi bu döngüye hazırlamalısınız. Döngü şu şekilde;

  • Savaşmak için bir canavar seçin.
  • Canavarın bulunduğu büyük alana seyahat edin.
  • Hedefinizi bulun.
  • Canavarla yalnız ya da arkadaşlarınız ile birlikte savaşın.
  • Canavardan çıkan eşyalarla daha güçlü silahlar ve zırhları üretin.
  • Tekrarlayın.

Oyunun en başında, size oyundaki her bir işlevi öğretmenin yanında şehirdeki çeşitli vatandaşlarla tanışmak için ana üssünüze yönlendirileceksiniz. Bunu yaparken ilk ava da çıkacaksınız. İlk av sırasında birçok öğretici mesajla da karşılaşacaksınız.

Köyünüze döndüğünüzde, mağlup olmuş canavarlardan kazandığınız parçaları nasıl yeni donanıma dönüştürebileceğiniz size anlatılacak. Bundan sonra bir sonraki ava çıkmanız uzun sürmeyecek.

Oyunda zorluk artarak bu sürece devam edeceksiniz. Zamanla, oyuna daha aşina hale geldikçe, avlanma için teçhizatınızı optimize etmeye ve giderek daha güçlü canavarların üstesinden gelmek için belirli teçhizatı seçmeye başlayacaksınız.

Oyundaki birçok yeni konsepte dalmadan önce eğitim görevlerini yapmak ana elementleri anlamanızda yardımcı olacaktır. Canavarlarla daha zorlu dövüşlere başlamadan veya arkadaşlarınızla çevrimiçi oynamadan önce, bu kısa görevleri tamamlayın. Bilmeniz gerekenlerin çoğu açılır mesajlarda görüntülenecek olsa da en iyi deneyimleyerek öğrenirsiniz.

Master Utsushi ile Toplanma Merkezinde buluştuktan sonra, köydeki Hinoa the Quest Maiden’ ın listesine birkaç eğitim görevi ekleyecektir. Bu görevler oyundaki birkaç önemli konuyu kapsayacaktır.

  • Back to Basics: Monster Hunter Rise’ın ana oyun mekaniği boyunca size yol gösterir.
  • Learning to Ride: Size Wyvern Ride’ ın nasıl yapılacağını öğretir. Bu, avlanma sürenizi önemli ölçüde azaltacağı için öğrenilmesi gereken önemli bir beceridir.
  • The Basics of Capturing Monsters: Canavarları öldürmek yerine tuzağa düşürerek nasıl yakalayabileceğinizi öğretir. Canavarları yakalamak avları çok daha hızlı tamamlayabilir ve aynı zamanda oymadan elde edemeyeceğiniz benzersiz canavar parçalarına erişmenizi sağlar.
  • The Rampage Approaches: Monster Hunter Rise içerisinde Rampage Modda nasıl oynayacağınızı öğretir.

Oyunda her avdan önce yiyecek yemek verdiği bufflar sayesinde bir hayli önemlidir. Monster Hunter Rise’da ilerledikçe, her av için bufflar oluşturmak üzere karıştırabileceğiniz ve eşleştirebileceğiniz yeni yiyeceklerin kilidini açacaksınız. Her canavarın element türlerini öğrenmeli ve hedefinizin özel saldırılarına karşı sizi koruyacak buffları edinmelisiniz. Yeterince Monster Hunter Rise oynarsanız, dango sipariş etme maliyeti ihmal edilebilir olacaktır, özellikle de sadece avlanmaya devam ederek kazandığınız bol miktarda puanla ödeme yaparsanız. Her avdan önce dango yememek için hiçbir sebep yok.

Monster Hunter Rise’deki çeşitli yerlerde macera yaşarken, endemik yaşam adı verilen çeşitli renkli yaratıklar göreceksiniz. Bu böcekler ve yaratıklar, sadece onlarla etkileşime girerek size küçük stat artışları sağlayacaktır. Bazıları sağlığınızı artıracak, bazıları ise size saldırı gücü veya savunmada geçici bir buff sağlayacak. Her zaman bu yaratıkların her haritada nerede olduğuna dikkat etmelisiniz. Her zaman aynı noktalarda görünürler, bu yüzden hedefinize giden yolda olabildiğince çok toplayacağınız rotaları planlamaya çalışın.

Aynı zamanda, destek maddeleri yapmak için her zaman otlar ve bal gibi üretim kaynakları toplamalısınız. Temel olarak, gördüğünüz her böcek, küçük yaratık ve bitki muhtemelen etkileşime girilebilir. Bunu yapmak size buff ya da üretim malzemeleri verir. Hedefinize doğru acele etmek yerine, uzun vadede size yardımcı olacakları için her zaman bunlarla etkileşime girmelisiniz.

Monster Hunter Rise Başlangıç Rehberi oyun çıktığında temel şeyleri öğrenmenizde ve oyunda ilerlemenizde yardımcı olacak bilgiler içermekte. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir