Unity NVIDIA DLSS Desteği Verecek!

Unity NVIDIA DLSS Desteği Verecek!

Bağımsız geliştiriciler ve bir çok kaliteli oyun projelerine imza atmış geliştiriciler kendilerine ait oyun motoru yazmak yerine Unity ile çok iyi işler çıkartabiliyor. Unity NVIDIA DLSS desteği ile geliştiricileri sevindirecek. Tabi bu durum yalnızca geliştiricileri değil oyuncuları da önemli ölçüde mutlu edecektir. Çünkü yüksek grafiklerde oyun oynayabilecekler ve buna rağmen herhangi bir FPS kaybı yaşamayacaklar. Lakin DLSS teknolojisinin her ekran kartında desteklenmediğini üzülerek hatırlatmamız gerekiyor.

Unity NVIDIA DLSS Desteği Geliyor!

Unity bir çok farklı alanda geliştiriciler için tercih edilen bir motor. Özellikle oyun geliştiricileri Unity ile çalıştıklarında ortaya muhteşem işler koyuyorlar. Yakın bir zaman önce Unity, NVIDIA DLSS teknolojisi desteği vereceğini duyurdu. Bu teknoloji sayesinde daha iyi grafikler ile daha akıcı bir oyun deneyimi oyuncuları bekliyor olacak. Tabi NVIDIA DLSS yalnızca oyunlar üzerinde etkili değil. Bir çok ürün pazarlamasında da bundan faydalanılabilecek. Peki ya hem daha iyi grafik hem de daha akıcı oyun deneyimi nasıl olacak?

NVIDIA DLSS teknolojisi henüz kenar yumuşatma yapılmamış anlık görüntüleri hafızasına alarak bunları kendi içerisinde işler. Bu işleme sürecinin ardından ortaya birbiriyle uyumlu anlık görüntüler çıkartır. Çıkartılan bu anlık görüntüler DLSS sayesinde tekrar işlenerek yüksek çözünürlüklü ve pürüzsüz grafikler oluşturulması sağlanır. Bu işlemler neticesinde daha iyi grafikler daha akıcı bir şekilde kullanıcılara aktarılmış olur. İşin güzel yanı ise arka planda yapılan bunca işleme rağmen herhangi bir anlık kare hızı kaybı yaşanmayacak. Aksine grafikler kendi kendine öğrenen sistemle yansıtılacağı için oyuncuları daha akıcı bir oyun deneyimi bekliyor olacak.

Unity NVIDIA DLSS Desteği Ne Zaman Gelecek?

En çok kullanılan oyun motoru Unity en yakın rakibi olan Unreal Engine gibi NVIDA DLSS desteği verecek. Lakin bu bir sonraki güncellemeyle olacak iş değil. Unity hem geliştiricilerin hem de kullanıcıların yüzünü güldürecek bu teknolojinin 2021 yılının sonlarına doğru gelmesi düşünülüyor. Ayrıca geliştiriciler DLSS teknolojisini aktif edebilmesi ekstra bir efor sarf etmeyecekler. Yalnızca bir iki ayarın değiştirilmesiyle geliştiricileri DLSS sistemini kolayca aktif edebilecekler.