Hata ve Çözümleri

Farming Simulator 22 Shader Model Hatası Çözümü

Farming Simulator 22 Shader Model Hatası Çözümü

Giants Software tarafından geliştirilen Farming Simulator 22 çıkış yaptı. Oyunun önceki sürümlerini oynayanların da bildiği üzere oyun neredeyse sorunsuz olarak oynanabiliyor. Buna rağmen bazı oyuncular Farming Simulator 22 shader model hatası alabiliyor. Peki ya bu hatanın çözümü nedir?

Farming Simulator 22 Shader Model Hatası

Ülkemizde simülasyon türünde oyunları oynayan çok fazla oyuncu bulunuyor. Farming Simulator serileri ise en çok oynanan simülasyon oyunları arasında yer alıyor. Oyunun milyonlarca oyuncu tarafından oynanmasının nedeni ise oyunculara stabil bir oyun deneyimi sunabiliyor olmasıdır. FS oyun serileri stabil ve yok denecek kadar az sorunla piyasaya çıkmasına rağmen oyuncular hatalar ile karşılaşabiliyor. En sık karşılaşılan hata ise FS 22 Shader Model 6.0 hatası oluyor.

Oyunlarda Shader Model 6.0 gerekli hatası alıyorsanız problem genellikle ekran kartı sürücüsü veya işletim sisteminin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. İlk olarak ekran kartı sürücüsünü bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Bunu yapmak için DDU (Display Driver Uninstaller) isimli programdan yararlanabilirsiniz. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatın ve bu programı çalıştırıp ekran kartı sürücüsünü bilgisayardan tamamen kaldırın. Ardından sisteminizi yeniden açın ve normal olarak başlatın. En güncel sürücüyü indirip kurulumu sorunsuz olarak tamamlayın.

Bu yöntemi denedikten sonra sorun halen daha devam ediyorsa işletim sistemini güncelleyin. İşletim sistemini güncellemek için Windows ayarlarından güncelleme ve güvenlik bölümüne girin. Karşınıza çıkan ekrandan güncellemeleri kontrol et butonuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandıktan sonra bütün hepsini indirip hepsini kurulumunu yapın. Ne kadar fazla güncelleme varsa bu işlemin tamamlanma süresi o kadar uzun olacaktır. Kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın!

Farming Simulator 22 shader model hatası için yapabilecekleriniz bunlardır. Umarız bu bilgiler sorunu çözmek için yeterli olmuştur. Bunları denedikten sonra aynı problemi yaşıyorsanız yorumlar kısmından belirtin lütfen. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Diğer oyunlar için de hazırladığımız hata ve çözümleri rehberleri için sitemizi gezebilirsiniz. Ayrıca bültenimize ücretsiz olarak kayıt olarak içeriklerimizden bildirim alabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir