Hata ve Çözümleri

Forspoken Gamepad Algılama Sorunu Çözümü

Forspoken Gamepad Algılama Sorunu Çözümü

Luminous Productions tarafından geliştirilen Forspoken, Steam ve Epic Games platformlarında çıkış yaptı. Luminous Productions’ın geliştirdiği son RPG oyunu Forspoken’ı oynamak için iyi bir sisteminiz olması gerekiyor. Oyun genel anlamda güzel grafiklere ve stabil bir oynanışa sahip olsa da bazı oyuncular teknik açıdan sorun yaşayabiliyor. Oyuncuların en sık karşılaştığı Forspoken gamepad algılama sorunu için hazırladığımız çözüm önerileri sayesinde oyunu rahatça oynayabilirsiniz.

Forspoken Gamepad Algılama Sorunu Nasıl Çözülür?

forspoken gamepad sorunu cozumu

Forspoken oynayan oyuncuların bazıları oyunu gamepad ile oynayamamaktan şikayetçi. Bu tarz hikayeli oyunları gamepad ile oynamak oyunu çok daha keyifli hale getirebiliyor. Özellikle bazı ince kaçınma hareketleri gamepad ile çok kolay bir şekilde yapılabildiği için bölümleri geçmek kolaylaşabiliyor. Forspoken gamepad algılama sorunu yaşayan oyuncular aşağıdaki adımları izleyerek bu sorunu çözebilir.

  • İlk olarak Steam’i yönetici olarak çalıştırın ve Steam kütüphanesini açın.
  • Steam kütüphanesinde Forspoken’a sağ tıklayın ve özellikler penceresine girin.
  • Kontrolcüler sekmesine geçiş yapın ve oradaki seçeneği Disable Steam Input olacak şekilde değiştirin.

Bu işlemlerin ardından Steam’i yeniden başlatın ve oyuna girin. Sorun devam ediyorsa kullandığınız gamepad’i kabloyla bağlamayı deneyin. Ardından Steam ayarlarını açın ve kontrolcüler sekmesine girin. Bu sekmede genel kontrolcü ayarlarını açın. USB ile bağladığınız kontrolcüyü burada görebiliyorsanız her şey normaldir.

Eğer birden fazla kontrolcü kullanıyorsanız Forspoken gamepad algılama sorunu yaşayabilirsiniz. Oyuna girmeden önce yalnızca bir adet kontrolcü kullandığınızdan emin olun. Böylece oyunu gamepad ile sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Umuyoruz ki sunduğumuz çözüm önerileri sorunu çözmek için yardımcı olmuştur. Diğer oyunlarda karşılaşılan sorunların çözümleri için hata çözümleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir