Hata ve Çözümleri

NBA 2K23 Gamepad Algılamama Sorunu

NBA 2K23 Gamepad Algılamama Sorunu Çözümü

Visual Concepts tarafından geliştirilen basketbol oyunu NBA 2K23, 8 Eylül 2023 tarihinde oyun dünyasına giriş yaptı. Oyundaki grafikler ve oynanış o kadar gerçekçi ki oynarken sanki gerçek bir basket maçı yapıyormuşsun hissini verebiliyor. NBA 2K23 oynarken sorun yaşayan oyuncuların sayısı oldukça az diyebiliriz. Ancak yinede oyunu gamepad ile oynayamayan oyuncular mevcut. NBA 2K23 gamepad algılamama sorunu yaşayan oyuncular için hazırladığımız çözüm rehberi sayesinde eğlenceye kaldıkları yerden devam edebilirler.

NBA 2K23 Gamepad Algılamama Sorunu Çözümü

nba 2k23 kontrolcu algilamama sorunu

NBA 2K23 gibi spor oyunlarını kontrolcüler ile oynamak her zaman avantajlıdır. Klavye kullanarak yapılmakta zorlanılan ince hareketleri kontrolcüler ile kolayca yapabilirsiniz. NBA 2K23 kontrolcü sorunu yaşıyorsanız ve oyunu rekabetçi olarak oynuyorsanız bu sizin için oldukça kötü olacaktır. Aşağıda yer verdiğimiz NBA 2K23 gamepad algılamama sorunu çözüm önerileri sayesinde kontrolcünüzü tekrardan kullanabilirsiniz.

USB ve Kablosuz Bağlantıları Kontrol Edin

NBA 2K23 oynarken kullandığınız kontrolcü bir anda algılamamaya başladıysa bağlantıları kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bilgisayarınıza takılı olan bütün USB ve kablosuz bağlantıları söküp tek tek geri bağlayın. Her birini bağladıktan sonra çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Böylece hangisinin sorun yarattığını bulabilirsiniz.

Steam Ayarlarını Gözden Geçirin

İki farklı markaya ait kontrolcüler kullanıyorsanız Steam ayarlarından kullandığınız markanın kontrolcü ayarlarını seçin. Bunu yapmak için ilk olarak Steam’i büyük resim modunda çalıştırmanız gerekiyor. Steam’i açtıktan sonra kullanıcı adınızın sağındaki ikona basarak büyük resim moduna girebilirsiniz. Buradan ayarları açın ve kontrolcü ayarlarına giriş yapın.

Aşağıda algılanan kontrolcüleri göreceksiniz. Hangi kontrolcüyü kullanıyorsanız onun ayarlarını aktif edin. Örneğin, PlayStation kontrolcüsünü kullanıyorsanız sadece onun yanındaki kutucuğu tikleyin ve diğerlerini kaldırın. Eğer PS veya Xbox kontrolcüsü kullanmıyorsanız sadece en alttaki Generic gamepad configuration support seçeneğini tikleyin.

Kontrolcü ve Direksiyon Setini Aynı Anda Bağlamayın

Bu önerimiz her oyuncu için geçerli olmayacak. Hem gamepad hemde direksiyon setine sahip oyuncular NBA 2K23 kontrolcü sorunu yaşayabiliyor. NBA 2K23 oynamadan önce direksiyon setinin bağlantısını çıkartıp yalnızca kontrolcüyü bağlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Steam ayarlarınızı gözden geçirmeyi unutmayın.

NBA 2K23 gamepad algılamama sorunu için önerebileceğimiz çözüm önerileri bunlardır. Yukarıdaki önerileri denedikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Diğer oyunlarda karşılaştığınız sorunların çözümleri için hata çözümleri kategorisine göz atabilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir