Oyun Rehberleri

Aim Nasıl Geliştirilir? 2023 Güncel

Aim Nasıl Geliştirilir? 2021 Güncel

FPS ve bazı TPS oyunlarının vazgeçilmez olan şey şüphesiz iyi bir şekilde aim (nişan) almaya çalışmaktır. Oyuncuların çoğu aim nasıl geliştirilir? sorusunun cevabını arıyor. Aim yeteneği, doğuştan gelen bir özellik değildir. Her profesyonel oyuncunun yaptığı gibi çok çalışarak ve bazı taktikleri uygulayarak daha iyi bir aime sahip olmak mümkündür. Keyifli okumalar, bol headshotlar!

Aim Nasıl Geliştirilir?

Counter Strike: Global Offensive, PUBG, Fortnite ve günümüzün popüler oyunu Valorant’ta aim oyunun temeli olarak yer almaktadır. Aim nasıl geliştirilir? verilecek bir çok cevap vardır. Gelin bunlara bir göz atalım;

Donanım Seçimi

Eski bir fare ve klavyeye sahipseniz, aim konusunda onları birazcık suçlayabilirsiniz. Yeni çıkan donanımlar, eski donanımlara göre tepkime süresi ve frekanslardan dolayı daha avantajlıdır. Karşı karşıya kaldığınız bir rakibe siz sıktığınızı sanırken, bazen hiç vurmamış olduğunuzu görürsünüz. Bunun en temel sebebi tepkime süresidir. Siz farenize tıkladıktan sonra bu işlemin ulaşması bir süre almaktadır. Yeni donanımlarda ise bu süre çok daha hızlıdır.

Antrenman Yapmak

İyi bir donanıma sahipseniz, ancak yine kötü aiminiz olduğunuzu düşünüyorsanız bunun da çözümü mevcut. Aim geliştirmenin, en iyi yollarından birisi olan antrenman, her oyun için önemlidir. Beynimiz, alıştığı bir şeyi yapmakta daha iyi hale gelir. Aim de buna dahildir. Siz ne kadar çok antrenman yaparsanız, kas hafızanız o kadar iyi olur ve alıştığı aim’i her oyunda kullanabilir hale gelir.

Aim nasıl geliştirilir? sorusuna verilecek en iyi yanıt bolca antrenman yapmaktan geçiyor. Aim antrenmanı yapmak için CS:GO’da atölye haritaları indirebilir, Valorant’ın Poligon’una girebilir ya da bazı programlar kullanabilirsiniz. Günümüzde oldukça popülerleşen Aim Lab, bu konuda en iyi tavsiyemdir. Yapay zeka yardımı ile birçok eksiğinizi tespit edebilir ve daha iyi olabilirsiniz.

Nişangahı Aşağıda Tutmayın!

FPS oyunlarında yeniyseniz, en çok yaptığınız hata nişangahı aşağıda tutmaktır. Bunu bir alışkanlık haline getirmeden birazcık yukarıda tutmayı kendinize alıştırmanız gerekmektedir. Unutmayın, kafadan bir vuruş her zaman tek atmaktadır. Onetap olarak isimlendirilen killeri de bu sayede alabilirsiniz.

Hassasiyet Ayarlama

En doğru hassasiyeti bulmak burada tamamen size kalıyor. Ayrıca bir FPS oyunundan başka bir FPS oyunundan geçmişseniz, Aiming.pro üzerinden “Mouse Sensitivity Calculator” aracını kullanabilir ve eş değer ayarı görebilirsiniz.

Crosshair Ayarlama

Crosshair’inizi küçük tutmanız profesyonel oyuncular tarafından da tavsiye edilmektedir. Her zaman minik bir crosshari kullanmak, rakibinizi daha iyi görmenize yardımcı olmaktadır. Bunun için sitemizde yer alan örnek crosshair rehberlerini okuyabilirsiniz.

Aim nasıl geliştirilir? rehberi ile umarım daha iyi bir aim’e sahip olabilir ve kolayca lig yükselebilirsiniz. Bu rehber size yararlı olduysa, yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca daha fazla CS:GO ve Valorant oyun rehberleri gelmesini istiyorsanız bültenimize ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

GTA 5 Karakterleri
Oyun Rehberleri

GTA 5 Karakterleri

Grand Theft Auto V 2013 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen bazı oyuncular hikayeyi en baştan oynamak istiyor. Özellikle, oyun ilk çıktığında sorun yaşayan veya grafikleri beğenmeyen oyuncular bunu yapıyor diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir