The Sims 4 Komedyenlik Yeteneği ve Mesleği

The Sims 4 Komedyenlik Yeteneği ve Mesleği

The Sims 4 dünyası içerisindeyken sıradan mesleklerden sıkıldıysanız ve sosyal becerilerinizi geliştirirken aynı zamanda parada kazanmak istiyorsanız komedyenlik sizin için fazlasıyla doğru bir meslek olabilir! The Sims 4 ilk çıktığı zamanlarda sadece sosyal bir yetenek olan komedyenlik daha sonrasında bir meslek haline geldi. Oldukça iyi gelir elde edebileceğiniz The Sims 4 komedyenlik yeteneği ve mesleği sayesinde insanlarla aktif iletişiminizde zirve yapacak.

The Sims 4 dünyasında madde madde iyi bir komedyen nasıl olur hep birlikte inceleyelim. Rehberimize geçmeden önce iyi bir komedyen olmak için trait (Sim’lerin karakter özellikleri) yetenekleri bu durumu fazlasıyla etkiliyor! Peki karakterimize seçeceğimiz kişisel özellikler nasıl olmalı?

The Sims 4 Komedyenlik Yeteneği ve Mesleği İçin Önerilen Traitler Nelerdir?

Aptal (Goofball): İyi komedyenler her zaman aptal olurlar değil mi? Elbette iyi anlamda! Sims dünyasında ise bu durum pek değişmiş değil. Gerçek hayatta olduğu gibi karakterinize aptal (şapşal ) traiti eklemek iyi bir komedyen olmanıza yardımcı olacaktır.

Dışarıyı Seven (Outgoing): Hem karakterinizin yeteneğinin hızlıca ilerlemesi hem de mesleki açıdan oldukça önemli olan bu trait sayesinde iyi bir sahne insanı olma yolunda hızla ilerleyeceksiniz.

Müziksever(Music Lover): Komedyenlik ile alakalı göremeseniz bile müziksever birisi olmak oldukça önemli. Bu trait, dışarıyı seven özelliği ile birleşince güzel bir kombo olacaktır. Bu sayede sosyal becerileriniz çok daha hızlı artacak.

Komedyenlik Mesleğine Nasıl Başlayabilirim?

Eğer bu özelliğinizi The Sims 4 karakteriniz için meslek haline getirmek istiyorsanız karakteriniz komedi üzerinde 3. seviyeye ulaşmış olmalı. Bu sayede rahatlıkla işe girebilirsiniz. Dışarıdaki etkinliklerde ve mekanlarda yaptığınız şakalar 3.seviyeden sonra para kazandırmaya başlayacak. Her seviye atladığınızda ise aldığınız parada artacak. Fakat 3.seviyede bir komedyen ortalama olarak 70 – 80 sim parası kazanmaktadır.

Not: Yeteneğinizi geliştirmek için evinize mikrofon alabilir ve sürekli pratik yapabilirsiniz.

Not: Yeteneğinizin daha hızlı gelişmesine olanak sağlamak için sosyal kulüplerden dışarıyı seven ve komedi kulüplerine katılabilirsiniz. Bu sayede sürekli aktivite daveti alacaksınız.

The Sims 4 Komedyenlik Yeteneği ve Mesleği İlerleme Ağacı Nasıldır?

Seviye 2: Diğer simlere “Knock Knock” şakası yapabilirsiniz.
Seviye 3: Kısa rutinler (Bilgisayarda ve mikrofonda)
Seviye 4: Moda hakkında şakalar
Seviye 5: Komedi rutinleri (Bilgisayarda ve mikrofonda)
Seviye 6: Orta seviye komedi rutinleri
Seviye 7: Bilgisayarda yeni bir komedi kitabı yazabilme!
Seviye 8: Uzun rutinler (Bilgisayarda ve mikrofonda)
Seviye 9: Kalabalığa hikaye anlatabilme
Seviye 10: Doğaçlama

Dipnot

The Sims 4 oynarken simlerin gülmekten ölebileceğini biliyor muydunuz?

Oyuna başladıktan sonra The Sims 4 komedyenlik yeteneği ve mesleği yukarıda yazılan şekilde ilerlemektedir. Eğer iyi bir komedyen olmak istiyorsanız seviye 10 olan doğaçlama yeteneğine kadar ilerlemelisiniz. Bu sayede iyi dostluklar edinebilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri ve oyun dünyasından haberler için sitemizi daha fazla ziyaret etmeyi unutmayın!