Terraria Wall of Flesh Boss Rehberi

Terraria-Wall-of-Flesh-Boss-Rehberi

Terraria içerisinde normal zorluk ayarındaki en zorlu boss Wall of Flesh’ dir. Bu bossun yenilmesi ile birlikte oyun dünyanız zor oyun ayarına geçiş yapar. Bu değişim ile birlikte çok daha zorlu düşmanlarla yüzleşirsiniz. Hazırladığımız Terraria Wall of Flesh Boss Rehberi bu düşmanı yenerek zor moda geçmeniz konusunda yardımcı olacak.

Terraria Wall of Flesh Boss Rehberi

En azından Meteor zırhına sahip olmalısınız. Crimson/ Corruption bosslarından elde edeceğiniz bir set daha iyi olacaktır. 300’ den fazla cana sahip olduğunuz sürece Meteor zırhı ile Space Gun ikilisi yeterli olacaktır. Bu seviyedeki silah seçenekleri türü fark etmeksizin efektif olacaktır. Menzilli olarak savaşmak kolay ancak geniş kılıç kaçarken bile vurmanızı sağlayacaktır. Regeneration ve Ironskin potları ile Well Fed buffına kesinlikle sahip olmalısınız.

Envanterinizi hazırladığınıza göre savaş alanını hazırlamaya geçebilirsiniz. Burada yapmanız gereken lavın biraz üzerine Ash platform ile bir köprü yapmak. Boss yeraltı biyomunun en köşesinde ortaya çıkacaktır. Buradan yavaşça diğer tarafa doğru hareket etmeye başlar. Platformu hazırlamak biraz sürebilir ve bu aşamada birkaç yeraltı binasını yok etmeniz gerekebilir. Sadece saldırılardan kaçınmak için yeterli alan bulunduğuna ve önünüze çıkacak bir blok olmadığına emin olun.  Köprü boyunca Campfire kurabilirsiniz. Hangi menzilde Regeneration etkisinin bittiğini saptayıp oraya yeni bir Campfire kurabilirsiniz.

Savaş hazırlığında kaçınmanız gereken bir diğer şey ise Voodoo Demon isimli yaratığı öldürmek olacaktır. Bu yaratık lavın biraz üzerinde ortaya çıkar ve uçarak gezer. Bu yaratığı öldürmek Guide Voodoo Doll düşürür ve boss savaşını başlatır.

Boss ortaya çıktıktan sonra harita boyunca hareket etmeye başlar. Aynı zamanda üzerinde gözler size lazer ateşler. Bosstan geride kalmak hasar almanıza ve önüne atılmanıza sebep olur. Savaştan kaçmak ise bossun size yerleştirdiği bir lanet sebebiyle ölümle sonuçlanır. Yani Mirror ya da Recall Potion kullanmanız evinizde doğduğunuz anda ölmeniz anlamına gelir.

Boss Hungry adındaki ağızlarla size saldırır. Bunları öldürmek bosstan ayrılarak üzerinize uçmalarına ve kalp düşürmelerine sebep olur. Bu ağızlar çıktıkça öldürerek can yenileyebilirsiniz. Ayrıca bossa hasar vermenizi engelledikleri için zaten öldürmeniz gerekiyor.

Boss üç adet parçadan oluşuyor. Bir ağız ve iki göz. Gözler çokta hasar vermeyen lazerler ateşler. Asıl hasar temas etmenizle gerçekleşiyor. Boss hasar aldıkça verdiği hasar ve hızı artar. Bu sebeple uzun bir köprü kurmanız işinize yarıyor. Asıl hedefiniz gözler olacak. Hepsinin canı aynı olmasına rağmen ağız daha fazla defansa sahip. Yakın dövüş oyuncuları yerdeki göze vur kaç yaparak hasar verebilirken, menzilli oyuncular uygun olanı seçebilirler. Lazerlerden zıplayarak kaçıp, koşmaya devam ederken hasar verdiğiniz sürece zafer sizin olacaktır.

Savaşı kazandığınızda boss patlayacak ve geride bir kutu bırakacaktır. Bu kutuyu kırarak ödüllerinize ulaşabilirsiniz. Düşmesi kesin olan ödül Pwnhammer, Demon Altarları kırmanıza ve dünyanızı yeni madenlerle ödüllendirmenize yardımcı olur. Öte yandan düşen Emblemler ile ileride Avenger Emblem yaparak hasarınızı sürekli olarak arttırabilirsiniz.

Terraria Wall of Flesh Boss rehberi bu düşmanın üstesinden gelerek oyunun zor moduna geçmenizi sağlayacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Stardew Valley Silo Yapımı
Oyun Rehberleri

Stardew Valley Silo Yapımı

Stardew Valley silo binasında çiftliğinizdeki samanları depolayabilirsiniz. Bu kullanışlı saklama binasını marangoz dükkanındaki Robin'den satın alabilirsiniz. Daha sonra iki günlük kısa beklemenin ardından bu binada çimenlerden elde edeceğiniz 240 samanı

Kaydır Gelsin!

FM 2023 Süper Lig Transfer ve Maaş Bütçeleri

FM 2023 Süper Lig Transfer ve Maaş Bütçeleri

Football Manager 2023'ün çıkmasıyla beraber hepimiz yeni bir menajerlik serüvenine başlangıç yapıyoruz. Oyunu özellikle ligimizde oynamayı seven menajerler için hazırlamış olduğumuz FM 2023 Süper Lig transfer ve maaş bütçeleri rehberimiz
Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Dünyanın en büyük online oyun mağazası Steam, milyonlarca oyuna ve oyuncuya ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Bazen oyuncular, aldıkları oyundan memnun olmayabilir ve iade etmek isteyebilir. Sizler için hazırlamış olduğumuz
Steam Puanı Nasıl Kazanılır?

Steam Puanı Nasıl Kazanılır? Puan Dükkanı Nedir?

Steam platformu uzun süredir oyunların satıldığı dijital bir mağaza olarak hayatımızda yer alıyor. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu bu platform sayesinde arkadaşlarıyla ve tek başlarına oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirebiliyor.
Lost Ark Tüm İfadeler Nasıl Alınır

Lost Ark Tüm İfadeler Nasıl Alınır?

Lost Ark içerisinde "Y" tuşuna basarak açabileceğiniz ifadeler sekmesinde birçok animasyon şeklinde ifade yer almakta. Bu ifadeleri kullanabilmek için öncelikle oyunda kitaplar aracılığıyla öğrenmeniz gerekiyor. Bazı ifadeler oyunda direkt olarak
Guardians Of The Galaxy Sistem Gereksinimleri

Guardians Of The Galaxy Sistem Gereksinimleri

Marvel karakterleri ile birbirinden zorlu maceraların içerisine gireceğiniz Marvel's Guardians of the Galaxy çıkış yaptı. Oyun çıktığı gibi Steam üzerinden çok olumlu inceleme puanına ulaştı. Hem Guardians of the Galaxy
Lost Ark Gunslinger Class Rehberi

Lost Ark Gunslinger Class Rehberi

Sizler için hazırladığımız Lost Ark Gunslinger Class rehberi içerisinde sınıfın oyun tarzını paylaşacağız. Ayrıca sınıfın güçlü ve zayıf yönlerini, seviye kasarken kullanacağınız yetenekleri, oyun sonu içeriklerindeki rolünü tartışacak, sınıfa tam anlamıyla hâkim
New World Anlık Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

New World Anlık Oyuncu Sayısı Dudak Uçuklattı!

New World anlık oyuncu sayısı ilk günlerden yarım milyonu geçti. Amazon Game Studios bu zamana kadar çıkarttığı oyunlarla pek bir başarı yakalayamamıştı. Lakin bu oyun şirketin dönüm noktası olabilir. Herkes
Microsoft İnaktif Game Pass Hesaplarını Kapatacak

Microsoft İnaktif Game Pass Hesaplarını Kapatacak!

İngiltere'nin Rekabet ve Pazarlar Kurumu tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından Microsoft, Game Pass programında abonelerin hizmeti iptal etmesini kolaylaştıracak değişiklikler yapacağını ve inaktif olan abonelikler için ödeme almayı durduracağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir