Sims 4 Gizli Dünyalara Nasıl Gidilir?

Sims 4 Gizli Dünyalara Nasıl Gidilir

Sims 4 içerisinde genel olarak yeni bir dünyaya ulaşmanın tek yolu ek paket satın almak. Ancak oyuncuların bilmiyor olabileceği bir şey var, oyunun normal sürümünde ve ek paketlerinde gizlenmiş dünyalar bulunmakta. Oyuncular simlerinin taşınacağı bir mahalle seçip yerleştikten sonra hayatlarını kuruyor ve etrafı çok keşfetmiyorlar. Ancak etrafta gezmeniz ve keşif yapmanız gerekiyor. Böylece oyundaki gizli bölgeleri, saklı eşyaları bulabilirsiniz. Biraz sabır, keşif duygusu ve hile ile oyundaki tüm dünyalara erişebilirsiniz. Sims 4 gizli dünyalara nasıl gidilir? Sorusunun cevabı olarak sizlerle tüm yöntemleri paylaşalım.

Sims 4 Gizli Dünyalara Nasıl Gidilir?

Öncelikle sizlere bahsedeceğimiz bazı dünyalara erişebilmek için oyundaki ek paketlere sahip olmanız gerekiyor. Bu dünyalardan bahsederken hangi ek paket ile eklendiği konusuna da değineceğiz. Oyunda yer alan gizli dünyalara teker teker nasıl ulaşabileceğinizden bahsedelim.

  • Sylvan Glade: Sylvan Glade oyunda hiçbir ek paket satın almadan ulaşabileceğiniz gizli bölgelerden bir tanesi. Willow Creek bölgesinde Crick Cabana isimli arsanın yanında, bölgedeki yeşillikle uyumsuz, üzerinde parlak mantarlar bulunan süslü bir ağaç fark edeceksiniz. Sylvan Glade isimli dünyaya bu ağaç aracılığıyla ulaşıyorsunuz. Tabii ağacı bulmuş olmanız hemen gidebileceğiniz anlamına gelmiyor. Siminiz öncelikle ağacı gizli kapısını açması için cesaretlendirmelidir. İlk birkaç sefer ağaçla etkileşime girdiğinizde tek seçenek “View the tree” olacak. Bir süre sonra “Water the tree” isimli etkileşim aktifleşecek. Birkaç etkileşim daha sonra siminiz ağaç ile sohbet etmeye ve yapraklarını övmeye başlayacak. Siminiz ağacı yeterince övdükten sonra bir kapı belirecektir. Siminiz kapıdan girdikten sonra birkaç rol yapma sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Soruların cevaplarını şu sırayla seçmelisiniz, Follow the sound, travel downstream, enter the mist ve travel to glade. Bu sırada seçenekleri seçtikten sonra Sylvan Glade isimli bölgeye seyahat edeceksiniz. Bölgede bir adet gölet, nadir bitkiler yer almakta. Ayrıca Treefish isimli balık sadece bu bölgede yakalanabilmekte. Yani eğer balıkçılık yeteneğinde uzmanlaşan bir sim ile oynuyorsanız bu bölgeye gelmeniz sizin için bir hayli faydalı olacaktır.
  • The Forgotten Grotto: Bu bölge de oyunun ana haliyle erişilebilmektedir. Bu gizli bölge Oasis Springs içerisindeki terk edilmiş madende yer almaktadır. Buraya erişmek için Affluista malikanesi arsasının arkasındaki Desert Bloom Park isimli bölgeyi kullanacaksınız. Madenin girişi odunlarla kapalı durumdadır ve oyuncular, simleri Handiness yeteneğinde 10 seviyeye ulaşmadan bu odunları kıramazlar. Yetenekte gerekli seviyeye ulaştıktan sonra girişi açabilirsiniz. Buradan girmek bir başka rol yapma sorularını beraberinde getirir. Burada seçmeniz gereken seçenekler; Take the Wide Path, Climb the Ladder ve Step onto the Ledge olacaktır. Böylece Grotto isimli bölgeye ulaşabilirsiniz. Tıpkı bir önceki gizli bölge gibi burada da nadir objeleri bulabilirsiniz. Örneğin Batfish isimli balık sadece burada yakalanabilmekte. Burada kurbağaları yakalayabilir, nadir kristal ve mineralleri toplayabilirsiniz.
  • The Deep Woods: Öncelikle bu dünyaya erişebilmek için oyunun Outdoor Retreat isimli ek paketine sahip olmalısınız. Bu ek paketle birlikte siminizi Granite Falls bölgesinde tatile gönderebiliyorsunuz. Burada siminizin ormanı bir süre keşfetmesine izin verirseniz, bir kulübenin yakınındaki bir çalı deliğine rastlayacaksınız. Buradan girmek tekrar rol yapma sorularını karşınıza çıkaracaktır. Vermeniz gereken cevaplar; Step Forward, Go Through the Web, Ignore the Object, Approach the Sim. Böylece oyundaki Deep Woods isimli bölgeye erişeceksiniz. Aynı zamanda Hermit’ in Evi olarak da bilinmektedir. Bu bölgede Hermit isimli yalnız bir NPC ile karşılaşacaksınız. Onunla arkadaş olmak size bahçecilik tavsiyeleri vermesini sağlar. Ayrıca size güçlü bir gübre yapmanın tarifini öğretecektir. Bölge içerisinde sadece burada yakalanabilen Mountain Lionfish isimli balık bulunur. Ayrıca yine sadece burada yetişen bir meyve olan Blackberry de bulunmaktadır. Son olarak will-o-the-wisp, walking stick ve Dragon dragonfly böcekleri de sadece burada bulunabilmektedir.
  • Planet Sixam: Bu bölgeye erişim sağlamak için oyunun Get to Work isimli ek paketine sahip olmanız gerekiyor. Bu ek paket ile oyunda siminiz ile aktif kariyerler içerisinde yer alabiliyorsunuz. Bu kariyerlerde siminiz ile iş yerine giderek yaptığı eylemleri kontrol ediyorsunuz. Bu ek pakette ayrıca Rocket Science yeteneği ile ulaşabileceğiniz gizli uzaylılar bulunuyor. Dilerseniz ilgili kariyerde gelişirken yanında bu yeteneği de geliştirebilirsiniz. Kariyerde ilerlemeyi tercih etmeyen oyuncular Planet Sixam’ a ulaşmak için biraz daha fazla uğraşmalıdır. Oyunda Scientist kariyerinde ilerlemiş oyuncular roketlerine solucan deliği üretici ekleyebilirler. Rokete eklenen solucan deliği üretici ile oyuncular Sixam gezegenine ulaşabilirler. Bu gezegende nadir element ve mineralleri bulabilirsiniz. Ayrıca bahçecilik ile ilgilenen oyuncular için nadir bitkiler de gezegende bulunmakta.
  • Cave of Sulani: Oyunda bu gizli bölgeye erişmek için Island Living isimli ek pakete sahip olmalısınız. Ek paket ile oyuna eklenen Sulani isimli bölge kendine has kültüre ve geleneklere sahip. Ayrıca adaya has etkinlikler olan yelkencilik, kabuk toplama ve etrafı temizleme sadece burada yapılabiliyor. Sulani içerisinde gizlenmiş büyük bir bölge yer almasa da oyuncular etrafı keşfederek küçük bir mağarayı bulabilirler. Bu mağara aracılığıyla toplayabileceğiniz eşyalar oyunda deniz kızına dönüşmenizde yardımcı olacak. Bu sebeple eğer deniz kızı olan bir sim ile oynamak istiyorsanız bu bölgeyi keşfetmeniz gerekiyor.
  • Magic Realm: Bu bölge oyuncuların birçoğunun bildiği bir gizlenmiş bölgedir. Realm of Magic ek paketiyle eklenen bu yerde oyuncular büyü ustası olmak için gereken bilgileri ve malzemeleri edinebilirler. Bölgeye ulaşmak için Glimmerbrook’ a seyahat etmelisiniz. Buradaki şelalenin yanında bölgeye giden bir geçit bulacaksınız.
  • Mt. Komorebi Upper Mountain: Eğer oyunda Snowy Escape ek paketine sahipseniz bu bölgeye erişim sağlayabilirsiniz. Bölgeye ulaşmak için öncelikle Mt. Komorebi içerisindeki hamama seyahat etmelisiniz. Burada telefonunuz aracılığıyla dağ gezisi sosyal etkinliğini başlatabilirsiniz. Gezi sırasında dağı tırmanırken birkaç gizli bölgeye denk geleceksiniz. En sonunda ise dağın tepesine ulaşabilirsiniz.

Sizlerle Sims 4 gizli dünyalara nasıl gidilir? sorusunun cevabını paylaştık. Oyundaki nadir balıkları ve eşyaları edinmek istiyorsanız her birine seyahat etmeniz gerekiyor. Özellikle Magic Realm gibi bazı bölgeler ek paket ile eklenen içeriklere erişim sağlamak için önemli. Oyunda yapacak bir aktivite bulamadığınız zaman gizlenmiş bir dünyayı keşfe çıkabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizde yer alan rehberler kategorisini her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Büyü Rehberi
Oyun Rehberleri

Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft içerisinde eşyalarınıza büyü ekleyerek bazı özellikler kazandırmanızı sağlayan “Enchant” denilen bir sistem yer almaktadır. Eşyalarınıza büyü ekleyerek onları güçlendirebilir ve End Ejderhasını kesme görevinizin üstesinden gelmek için gücünüzü arttırabilirsiniz.

Kaydır Gelsin!

Rainbow Six Extraction Sistem Gereksinimleri

Rainbow Six Extraction Sistem Gereksinimleri

Ubisoft tarafından geliştirilen Rainbow Six Extraction oyunculara Left 4 Dead tarzı bir oyun deneyimi sunacak. Lakin bunu yaparken Rainbow Six tarzından da ödün verilmeyecek. Ayrıca Rainbow Six Extraction sistem gereksinimleri
Minecraft Gözlemci Yapımı

Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Oyuncuların Minecraft oyununda yapabileceği çeşitli eşyalar mevcut. Oyunda üretilebilen her bir eşya farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabiliyor. Özellikle yaratıcılığa önem veren oyuncular oyundaki eşyaları birbirleriyle karıştırarak farklı tasarımlar yapabiliyor. Bu içeriğimizde
RUST Benzeri Oyunlar

RUST Benzeri Oyunlar

Oyuncuların bir kısmı zorlu hayatta kalma oyunlarını oynamayı seviyor. Zorlu hayatta kalma oyunları dediğimiz zaman akıllara RUST geliyor. Uzun zamandır RUST oynuyorsanız ve RUST benzeri oyunlar denemek istiyorsanız listemize göz
Palworld Silahlar Nasıl Alınır?

Palworld Silahlar Nasıl Alınır? 2024

Oyuna yeni başlayan oyuncuların birçoğu Palworld silahlar nasıl alınır? sorusunun cevabını araştırıyor. Ülkemizde ve dünya çapında "Silahlı pokemon oyunu" olarak bilinen Palworld'de silah almak için birkaç basit adımın tamamlanması gerekiyor.
E3 2021 Etkinliğinde Tanıtılacak Nintendo Switch Oyunları

E3 2021 Etkinliğinde Tanıtılacak Switch Oyunları

E3 oyun fuarı etkinlikleri geçen sene olduğu gibi bu sene de Corona virüs önlemleri kapsamında dijital olarak gerçekleştirilecek. Bu yıl düzenlenecek etkinliğe ilişkin detaylar yavaş yavaş gelmeye başladı. E3 2021
Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorunu ve Kesin Çözümü

Windows 11 veya Windows 10 yükledikten sonra bilgisayardan ses gelmiyor sorunu ile karşılaşırsanız sizler için paylaşacağımız çözüm önerilerini uygulayarak bütün sesleri duyabilirsiniz. Bazı durumlarda yeni bir işletim sistemi kurduktan veya
Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır?

Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır?

 Valorant güncel olarak en popüler FPS oyunlarından bir tanesidir. Çevrimiçi olarak diğer oyuncularla oynanan bu oyunda bazılarımız oyun içindeki ismimizin görünmemesini isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda oyun içi ayarlardan gizlilik ayarımızı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir