Oyun Rehberleri

Sims 4 Aktör Kariyer Rehberi

Sims 4 Aktör Kariyer Rehberi

Sims 4 içerisinde Get Famous ek paketi ile bir adet aktör kariyeri eklendi. Bu kariyer oyunda aktif kariyer kategorisi altında yer alıyor. Yani siminizi aktif bir şekilde iş yerinde görebiliyor, yaptıklarını kontrol edebiliyorsunuz. Sims 4 aktör kariyer rehberi sayesinde simsinizin işinde ne kadar iyi olduğu üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz. Bu rehber içerisinde bu kariyerde ilerlemek için neler yapmanız gerektiği, kariyerde ilerlemenin ne gibi ödüller verdiği, nasıl daha hızlı bir şekilde ünlü olabileceğiniz gibi bilgileri paylaşacağız.

Sims 4 Aktör Kariyer Rehberi

Oyunda aktör kariyerine başlamak için diğer tüm kariyerlerde olduğu gibi telefonunuzdan ya da kariyerler sekmesinden aktörlüğü seçmeniz gerekmekte. Aktörlük kariyerinde ilk olarak bir ajans ile anlaşmanız gerekiyor. Her birinin kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunuyor. Ayrıca her birinin sahne başına verdiği ücretler de değişiyor. Bir ajans ile anlaştıktan sonra girebileceğiniz sahne işlerini bulmak için siminizin kariyer kategorisinden “Check open auditions” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Buradan katılabileceğiniz işleri ve başarılı olmak için siminizin sahip olması gereken yetenekleri görebilirsiniz.

Buradan sahne almak için kaydınızı yaptıktan sonra katılmanız gereken iki aşama bulunuyor. İlki rol için yapılan seçmeler, sonrasında asıl sahne çekimi. Siminiz öncelikle belirlenen tarihte rol için seçmelere katılacaktır. Seçmelerde başarılı olup olmayacağı, siminizin günlük görevleri tamamlayıp tamamlamadığına, oyunculuk yeteneğine ve ideal ruh halinde olup olmadığına göre değişiklik gösterir.

Eğer seçmeleri kazandıysanız bir sonraki aşamada sahneye çıkacaksınız. Sahnenin çekileceği saat ve tarihi iş sekmesinden görebilirsiniz. Saat geldiğinde dilerseniz siminizi kendi başına gönderebilir ve otomatik olarak işi gerçekleştirmesini sağlayabilir, dilerseniz de aktif olarak siminizle işe giderek siz kontrol edebilirsiniz. En iyi sonucu almak için sizin kontrol etmeniz daha iyi olacaktır. Sahneye çıkmadan önce ayna karşısında konuşarak özgüvenli ruh haline girmeniz daha başarılı olmanızda yardımcı olacaktır.

Siminizle sahne çekimine gittiğinizde sağ üstte tamamlamanız gereken görevleri ve kalan zamanınızı görebilirsiniz. Ne kadar çok görev tamamlarsanız o kadar başarılı olursunuz. Buradan altın madalya almanız genellikle aynı gün içerisinde terfi almanıza ve daha fazla miktarda ün kazanmanıza yardımcı olur.

Sahneyi çekmek için bölgedeki yönetmen ile konuşarak hazır olduğunuzu bildirmeniz gerekiyor. Ancak diğer görevleri tamamlamadan bunu yapmamanız daha iyi olacaktır. Sahneye çıktığınızda yerde X şekilli bölgeler göreceksiniz. Her birinde bir adet sahne çekilmekte. Sahnelerde güvenli veya riskli rol yapma imkânınız bulunuyor. Riskli seçeneğini seçmek size başarılı olursanız güvenli seçeneğinin verdiği puanın iki katını vermekte. Ancak başarısız olursanız hiç puan alamazsınız. Buradaki başarınız da siminizin ruh haline ve yeteneklerine bağlıdır.

Tüm çekimleri tamamladıktan sonra işi tamamlamış olursunuz. Açılan ekranda kazandığınız parayı ve ünü görebilirsiniz. Daha fazla para ve ün kazanmak için daha yüksek seviyeli çekimlerde rol almanız gerekiyor. Bu çekimler ise oyunculuk yeteneğiniz ve kariyer seviyeniz ilerledikçe karşınıza çıkıyor. Kariyerde ilerledikçe daha iyi ajanslarla anlaşabilir, daha iyi roller alabilir ve daha fazla para ve ün sahibi olabilirsiniz. Sizlerle Sims 4 aktör kariyer rehberi içerisinde kariyer hakkında bilmeniz gerekenleri paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizde yer alan rehberler kategorisini her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir